Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

URAZ OKA


rys80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

około 28 lutego wykonując obowiązki służbowe ukruszył mi się kawałek grotu śrubokręta który trafił mnie w oko. Tego dnia nie działo się nic niepokojącego, przez kolejne dni w oku widać było kolejne pękające naczynka w efekcie 4 marca pojawił się ból i łzawienie więc wybrałem się do lekarza gdzie stwierdzono że faktycznie coś tam się wydarzyło od urazu ale nie dostałem zwolnienia a tylko receptę i zalecenia jak to stosować. Poprosiłem też lekarza o kwit dla pracodawcy że to wypadek przy pracy i taki dokument dostałem. Jest w nim napisane że "pacjent doznał urazu oka w godzinach pracy, pacjent pracował bez okularów ochronnych" okulary ochronne nie stanowią mojego wyposażenia służbowego.

 

Moje pytanie jest takie, czy mogę liczyć na uznanie tego jako wypadek przy pracy i czy jest szansa ze dostanę z tego tytułu jakieś odszkodowanie? czy jest sens w ogóle próbować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z zawodu stolarz wiec często robie rózne rzeczy z drewna 2 miesiące robiłem dla domu szafkę i w pewnym momencie wpadło mi coś do lewego oka ból był silny trwał z dwa dni do lekarza nie poszłem bo ból mijał i nie było żadnego obcego ciała lecz teraz oko mnie nie boli ale zaszły w nim zmiany gorzej widzę i zaszło jakby mgłą czy mogę ubiegać sie o odszkodowanie skoro mineło już tyle czasu opłacam składki PZU i co muszę zrobić proszę o radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam przy rabaniu drwa doznalam trwalegu uszczerbku na zdrowiu. Odlamek drwa utkwil w moim oku robiac dziure. Pozniej trzy zabiegi jeden za drugim szycie spojowki, zrenicy i sztuczna siatkowka. Trzy tygodnie w szpitalu i dlugi czas na powrot do normalnego zycia jesli mozna to tak nazwac, bo juz nigdy ono juz takie nie bedzie. Na oko cos widze ale gdyby nie drugie to trudno by mi bylo cokolwiek rozpoznac. PZU zycie przyznalo mi 25%. Ale ja uwazam ze jest to za malo i chce sie odwolac od tej decyzji. Mam pytanie moze ktos mi udzielic pomocy czy mam prawo ubiegac sie o wyzsze odszkodowanie? Prosze o rady. Dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

oczywiście jest szansa na uznanie Pana wypadku za wypadek przy pracy. W celu uzyskania odszkodowania niezbędne będzie jednak sporządzenie protokołu wypadkowego. W celu dokładnego wyjaśnienia od kogo i jakich świadczeń może Pan dochodzić niezbędne będzie przedstawienie więcej informacji dotyczących zdarzenia. Mianowicie czy prowadzi Pan działalność czy jest Pan zatrudniony? Czy przeszedł Pan szkolenie BHP? Czy okulary powinny stanowić element Pana wyposażenia a nie zostały dostarczone przez pracodawcę? W razie pytań pozostaję do dyspozycji pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rys80 wrote:
Witam,
około 28 lutego wykonując obowiązki służbowe ukruszył mi się kawałek grotu śrubokręta który trafił mnie w oko. Tego dnia nie działo się nic niepokojącego, przez kolejne dni w oku widać było kolejne pękające naczynka w efekcie 4 marca pojawił się ból i łzawienie więc wybrałem się do lekarza gdzie stwierdzono że faktycznie coś tam się wydarzyło od urazu ale nie dostałem zwolnienia a tylko receptę i zalecenia jak to stosować. Poprosiłem też lekarza o kwit dla pracodawcy że to wypadek przy pracy i taki dokument dostałem. Jest w nim napisane że "pacjent doznał urazu oka w godzinach pracy, pacjent pracował bez okularów ochronnych" okulary ochronne nie stanowią mojego wyposażenia służbowego.

Moje pytanie jest takie, czy mogę liczyć na uznanie tego jako wypadek przy pracy i czy jest szansa ze dostanę z tego tytułu jakieś odszkodowanie? czy jest sens w ogóle próbować?

Pozdrawiam
Wypadek proszę zgłosić pracodawcy jako wypadek przy pracy. Zostanie przeprowadzone postępowanie ustalające okoliczności i przyczyny wypadku. Być może będzie miał Pan szansę na jednorazowe odszkodowanie z ZUS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zatrudniony na umowę o pracę na czas określony, okularów ochronnych nie posiadam na wyposażeniu i nie było o nich mowy na szkoleniu BHP które odbyłem ok. 3 lat temu jak byłem zatrudniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rys80 wrote:
Witam,
Jestem zatrudniony na umowę o pracę na czas określony, okularów ochronnych nie posiadam na wyposażeniu i nie było o nich mowy na szkoleniu BHP które odbyłem ok. 3 lat temu jak byłem zatrudniany.
Z uwagi na taki stan rzeczy należy walczyć o to aby w protokole powypadkowym był wpis o naruszeniu przez pracodawcę przepisów prawa pracy przeciwko zdrowiu i życiu. Pozwoli to ubiegać się Panu od pracodawcy o uzupełniające odszkodowanie i zadośćuczynienia na zasadzie winy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...