Jump to content
Forum Odszkodowania

Czy coś mi się należy?

olakasia
 Share

Recommended Posts

W połowie grudnia uległam wypadkowi w domu. Miałam pęknięty duży palec u nogi w kilku miejscach. Przebywałam zwolnieniu lekarskim. Pracuję na umowę o pracę. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie z ZUS-u i PZU/ubezpieczenie grupowe/.

olakasia wrote:

W połowie grudnia uległam wypadkowi w domu. Miałam pęknięty duży palec u nogi w kilku miejscach. Przebywałam zwolnieniu lekarskim. Pracuję na umowę o pracę. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie z ZUS-u i PZU/ubezpieczenie grupowe/.

1) Brak podstaw prawnych do ubiegania się o jednorazowe odszkodowanie z ZUS. Można natomiast likwidować szkodę z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych i indywidualnych.

olakasia wrote:

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Od czego mam zacząć starając się o odszkodowanie z PZU-grupowe?

1) Po zakończeniu leczenia i rehabilitacji zgłosić szkodę do T.U. wraz z dokumentacją medyczną. Z ubezpieczeń dobrowolnych NNW wypłaca się co do zasady jedynie odszkodowanie liczone jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Proszę zapoznać się z OWU i tabelą oceny procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu.

olakasia wrote:

Wielkie dzięki panu Mariuszowi i panu ,,Szkodzie'' za odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę miłego dnia !

Nie należy się spodziewać z ubezpieczeń dobrowolnych NNW wysokich kwot odszkodowania.

olakasia wrote:

Właśnie otrzymałam pieniążki / 520zł /. Nie dużo ale zawsze coś. Pozdrawiam.

Proszę sprawdzić OWU, sposób naliczenia odszkodowania oraz tabelę oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu.

• 4 weeks later...
Witam,zrezygnowałam z pracy by zajmować sie dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności ,MOPS wypłaca mi mi zasiłek z tego tytułu ,ubezpieczenie mam od męża z pracy,mieszkamy w domu w którym są schody spadłam z nich złamałam sobie ręke i bardzo się potukłam ,byłam na ostrym dyżurze ,mam gips na 4 tygodnie.

Może Pani korzystać z usług NFZ z racji ubezpieczenia męża. Co do likwidacji szkody to może Pani jedynie jeśli posiada Pani dobrowolne ubezpieczenia NNW indywidualne.