Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czy coś mi się należy?


olakasia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie grudnia uległam wypadkowi w domu. Miałam pęknięty duży palec u nogi w kilku miejscach. Przebywałam zwolnieniu lekarskim. Pracuję na umowę o pracę. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie z ZUS-u i PZU/ubezpieczenie grupowe/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

olakasia wrote:

W połowie grudnia uległam wypadkowi w domu. Miałam pęknięty duży palec u nogi w kilku miejscach. Przebywałam zwolnieniu lekarskim. Pracuję na umowę o pracę. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie z ZUS-u i PZU/ubezpieczenie grupowe/.

1) Brak podstaw prawnych do ubiegania się o jednorazowe odszkodowanie z ZUS. Można natomiast likwidować szkodę z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych i indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

olakasia wrote:

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Od czego mam zacząć starając się o odszkodowanie z PZU-grupowe?

1) Po zakończeniu leczenia i rehabilitacji zgłosić szkodę do T.U. wraz z dokumentacją medyczną. Z ubezpieczeń dobrowolnych NNW wypłaca się co do zasady jedynie odszkodowanie liczone jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Proszę zapoznać się z OWU i tabelą oceny procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

olakasia wrote:

Wielkie dzięki panu Mariuszowi i panu ,,Szkodzie'' za odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę miłego dnia !

Nie należy się spodziewać z ubezpieczeń dobrowolnych NNW wysokich kwot odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

olakasia wrote:

Właśnie otrzymałam pieniążki / 520zł /. Nie dużo ale zawsze coś. Pozdrawiam.

Proszę sprawdzić OWU, sposób naliczenia odszkodowania oraz tabelę oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam,zrezygnowałam z pracy by zajmować sie dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności ,MOPS wypłaca mi mi zasiłek z tego tytułu ,ubezpieczenie mam od męża z pracy,mieszkamy w domu w którym są schody spadłam z nich złamałam sobie ręke i bardzo się potukłam ,byłam na ostrym dyżurze ,mam gips na 4 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...