Jump to content
Forum Odszkodowania

Złamanie szyjki kości skokowej

tooomek
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

Podczas kursu wspinania w wyniku NW 7 miesięcy temu (poślizgnięcie i odpadnięcie) złamałem szyjkę kości skokowej. Kość się zrosła, nie wystapiła martwica. Obecnie staram się dalej rehabilitować, gdyż mam ograniczony zakres ruchu w stawie skokowym, szczególnie przy zgięciu podeszwowym. W dniu wypadku byłem objęty ubezpieczeniem na kursie (NNW do 5000 zł) oraz uczelnianym (jeszcze nie wiem do jakiej kwoty, prawdopodobnie do 25000 zł).

Z tytułu pierwszego ubezpieczenia odszkodowanie zostało oszacowane na 500 zł. Jeśli chodzi o drugie ubezpieczenie, jestem w trakcie załatwiania zgłoszenia (poinformuję na bieżaco).

Chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych forumowiczów, na ilę mogę liczyć, jeśli chodzi o wysokość świadczeń.

Pozdrawiam,

Tomek

Wysokość odszkodowania ubezpieczeń od NNW zależy od kwoty ubezpieczenia i procentowego uszczerbku na zdrowiu. Można przypuszczać, że ubezpieczyciel uczelniany również orzeknie ok 5%,wówczas wystarczy pomnożyć 25000 x 5%, ale proszę się dodatkowo zapoznać z OWU tego ubezpieczenia, bo wspinaczka może być wyłączona z zakresu ochrony.

tooomek wrote:
Chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych forumowiczów, na ilę mogę liczyć, jeśli chodzi o wysokość świadczeń.

Pozdrawiam,
Tomek
Jeśli szkoda będzie objęta ubezpieczeniem zgodnie z umową to świadczenie nie będę wysokie, gdyż z ubezpieczeń dobrowolnych NNW wypłaca się co do zasady tylko odszkodowanie którego wysokość zwykle liczona jest jako iloczyn procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Zawsze jednak należy czytać ogólne warunki ubezpieczenia, które nieco inaczej mogą regulować owe kwestie jak i zawierać klauzule wyłączające odpowiedzialność za szkody powstałe w danych, ściśle określonych umową okolicznościach. Należy też zapoznać się z tabelą załączoną do OWU kształtującą ocenę procentową trwałego uszczerbku na zdrowiu tzw. widełki, gdzie ocena zależy od stanu narządu po leczeniu i rehabilitacji.