Jump to content
Forum Odszkodowania

Złamanie szyjki kości skokowej


tooomek
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Podczas kursu wspinania w wyniku NW 7 miesięcy temu (poślizgnięcie i odpadnięcie) złamałem szyjkę kości skokowej. Kość się zrosła, nie wystapiła martwica. Obecnie staram się dalej rehabilitować, gdyż mam ograniczony zakres ruchu w stawie skokowym, szczególnie przy zgięciu podeszwowym. W dniu wypadku byłem objęty ubezpieczeniem na kursie (NNW do 5000 zł) oraz uczelnianym (jeszcze nie wiem do jakiej kwoty, prawdopodobnie do 25000 zł).

 

Z tytułu pierwszego ubezpieczenia odszkodowanie zostało oszacowane na 500 zł. Jeśli chodzi o drugie ubezpieczenie, jestem w trakcie załatwiania zgłoszenia (poinformuję na bieżaco).

 

Chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych forumowiczów, na ilę mogę liczyć, jeśli chodzi o wysokość świadczeń.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Link to comment
Share on other sites

Wysokość odszkodowania ubezpieczeń od NNW zależy od kwoty ubezpieczenia i procentowego uszczerbku na zdrowiu. Można przypuszczać, że ubezpieczyciel uczelniany również orzeknie ok 5%,wówczas wystarczy pomnożyć 25000 x 5%, ale proszę się dodatkowo zapoznać z OWU tego ubezpieczenia, bo wspinaczka może być wyłączona z zakresu ochrony.
Link to comment
Share on other sites

tooomek wrote:
Chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych forumowiczów, na ilę mogę liczyć, jeśli chodzi o wysokość świadczeń.

Pozdrawiam,
Tomek
Jeśli szkoda będzie objęta ubezpieczeniem zgodnie z umową to świadczenie nie będę wysokie, gdyż z ubezpieczeń dobrowolnych NNW wypłaca się co do zasady tylko odszkodowanie którego wysokość zwykle liczona jest jako iloczyn procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Zawsze jednak należy czytać ogólne warunki ubezpieczenia, które nieco inaczej mogą regulować owe kwestie jak i zawierać klauzule wyłączające odpowiedzialność za szkody powstałe w danych, ściśle określonych umową okolicznościach. Należy też zapoznać się z tabelą załączoną do OWU kształtującą ocenę procentową trwałego uszczerbku na zdrowiu tzw. widełki, gdzie ocena zależy od stanu narządu po leczeniu i rehabilitacji.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...