Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uszczerbek na zdrowiu - odszkodowanie z AC kierującego dla pasażera


adyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym tego roku, byłem pasażerem auta, którego kierowca najechał na inne auta. Pojechałem do szpitala i dostałem na 2 tygodnie kołnież na szyję + zwolnienie lekarke z pracy, także na 2 tygodnie.

Wiem, że brat ma w swoim AC ubezpieczenie dodatkowe dla pasażera na kwotę 5.000.

 

Chcę uzyskać odszkodowanie za mniejszą wypłatę / utracone zarobki (za te 2 tygodnie), wizytę u kręgarza, na którą nie mam żadnych papierów, ale jeszcze raz będę i mogę wziąć informację o przesuniętych kręgach, oraz za uszczerbek na zdrowiu (mam notatkę ze szpitala na temat tego iż założyli mi kołnież i cały opis oględzin powypadkowych) właśnie związany z wypadkiem i przesuniętymi kręgami.

 

Bardzo proszę o poradę jak zgłosić się o takie odszkodowanie do Hestii lub jak i co napisać na podaniu?

 

PS> czy jak brat nie był w szpitalu ale tez był u kręgarza i był sprawcą kolizji, morze się ze swojego AC/OC domagać odszkodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adyzio wrote:
W lutym tego roku, byłem pasażerem auta, którego kierowca najechał na inne auta. Pojechałem do szpitala i dostałem na 2 tygodnie kołnież na szyję + zwolnienie lekarke z pracy, także na 2 tygodnie.
Wiem, że brat ma w swoim AC ubezpieczenie dodatkowe dla pasażera na kwotę 5.000.

Chcę uzyskać odszkodowanie za mniejszą wypłatę / utracone zarobki (za te 2 tygodnie), wizytę u kręgarza, na którą nie mam żadnych papierów, ale jeszcze raz będę i mogę wziąć informację o przesuniętych kręgach, oraz za uszczerbek na zdrowiu (mam notatkę ze szpitala na temat tego iż założyli mi kołnież i cały opis oględzin powypadkowych) właśnie związany z wypadkiem i przesuniętymi kręgami.

Bardzo proszę o poradę jak zgłosić się o takie odszkodowanie do Hestii lub jak i co napisać na podaniu?

PS> czy jak brat nie był w szpitalu ale tez był u kręgarza i był sprawcą kolizji, morze się ze swojego AC/OC domagać odszkodowania?
Pan może dochodzić odszkodowania z OC samochodu sprawcy wypadku i ubezpieczenie NNW tego samochodu oraz innych ubezpieczeń dobrowolnych jeśli Pan je posiada. Ubezpieczenie AC to ubezpieczenie za szkodę w pojeździe.

Pana brat może dochodzić odszkodowania tylko z dobrowolnych ubezpieczeń NNW jeśli takie posiada.

W przypadku pytań proszę o kontakt - stopka poniżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adyzio wrote:
W lutym tego roku, byłem pasażerem auta, którego kierowca najechał na inne auta. Pojechałem do szpitala i dostałem na 2 tygodnie kołnież na szyję + zwolnienie lekarke z pracy, także na 2 tygodnie.
Wiem, że brat ma w swoim AC ubezpieczenie dodatkowe dla pasażera na kwotę 5.000.

Chcę uzyskać odszkodowanie za mniejszą wypłatę / utracone zarobki (za te 2 tygodnie), wizytę u kręgarza, na którą nie mam żadnych papierów, ale jeszcze raz będę i mogę wziąć informację o przesuniętych kręgach, oraz za uszczerbek na zdrowiu (mam notatkę ze szpitala na temat tego iż założyli mi kołnież i cały opis oględzin powypadkowych) właśnie związany z wypadkiem i przesuniętymi kręgami.

Bardzo proszę o poradę jak zgłosić się o takie odszkodowanie do Hestii lub jak i co napisać na podaniu?

PS> czy jak brat nie był w szpitalu ale tez był u kręgarza i był sprawcą kolizji, morze się ze swojego AC/OC domagać odszkodowania?
1) Szkodę można likwidować z polisy OC pojazdu, NW pojazdu oraz wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych i indywidualnych. Z polisy OC tegoż pojazdu można domagać się odszkodowania za szkody materialne i zadośćuczynienia za szkodę niematerialną (krzywdę). Z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca w ramach likwidacji szkody osobowej przysługuje odszkodowanie tj. m. in. koszty leczenia, hospitalizacji, rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, protez, leków, materiałów opatrunkowych, dodatkowego odżywiania, utraconego dochodu, zniszczonych rzeczy podczas wypadku, holowania pojazdu, parkingu pojazdu i wynajmu pojazdu zastępczego od chwili powstania szkody do dnia likwidacji szkody jako normalne następstwa zdarzenia z którego wynikła szkoda jak ii zadośćuczynienie którego wysokość zależy m.in. od bólu fizycznego i cierpienia psychicznego tzw. krzywdy moralnej, przebytych zabiegów i operacji, nasilenia bólu i cierpień oraz czasu jego trwania, długotrwałość choroby, rozmiaru kalectwa i jego trwałości, wpływu trwałego uszczerbku na zdrowiu na życie osobiste i społeczne, płci poszkodowanego, widocznych nieodwracalnych następstw medycznych wypadku tj. oszpecenia i kalectwa, wieku poszkodowanego, poczucia bezradności życiowej, nieprzydatności społecznej, wykluczenia społecznego, rodzaju wykonywanej pracy i zawodu, zwiększonych potrzeb, zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość. Jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, z góry także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty odszkodowawczej tzw. renta odszkodowawcza na zwiększone potrzeby lub z tytułu niezdolności do pracy. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa;

2) Tak- brak może likwidować szkodę osobową z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych (np. w pracy) jak i indywidualnych (np. NW swojego pojazdu). Czytać OWU. Z polisy AC może likwidować szkodę rzeczową w pojeździe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

żeby zgłosić szkodę trzeba wypełnić druk zgłoszenia szkody (w Hestii można zgłosić szkodę przez internet) i załączyć dokumenty medyczne. Należy też napisać kwotę roszczenia. Ogólnie należy się Panu zwrot za utracony zarobek, za koszty leczenia - przydałby się rachunek od kręgarza, i inne koszty, które Pan poniósł w związku z leczeniem. Ponad to należy się Panu zadośćuczynienie.

Oczywiście Pan , jak i brat, możecie też zgłosić szkodę z ubezpieczeń NNW, ale już bez formułowania szczegółowych roszczeń - tu jest trochę inny tryb przyznawania odszkodowania polegający na pomnożeniu sumy ubezpieczenia z ustalonym uszczerbkiem na zdrowiu, czyli np. 3% uszczerbku x 5000 zł = 150 zł. Tryb przyznawania odszkodowania jest opisany w OWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...