Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

porada i pomoc w odszkodowaniu - patrącenie na światłach


szymon123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem osobą poszkodowaną , zostałem potrącony na pasach , przy czerwonym świetle kierowcy . Kierowca został uznany winnym zdarzenia kara 3m-ce w zawieszeniu na 3lata oraz nawiązka 700 dla mnie... W wyniku tego wypadku został złamany kłykieć piszczeli , który zespolono operacyjnie blachą i śrubami .Zdarzenie miało miejscu dnia , którego przyjechałem na święta do domu tj. 22 grudnia(pracuje sezonowo we Francji ) lecz operację przeprowadzono dopiero 27. Szpital opuściłem 30 grudnia.Siedem tygodni w stabilizatorze bez żadnego obciążenia następnie rozpocząłem rehabilitację , którą mam codziennie .

Po tym okresie prawie miesięcznej rehabilitacji lekarze oceniają na okres jeszcze trzech miesięcy.

Za dwa lata czeka mnie jeszcze jedna operacja usunięcia blachy i śrub .

 

Moje pytania brzmią w jaki sposób zacząć proces odszkodowania z OC sprawcy oraz zadośćuczynienia .

Jak mam to sobie poukładać , gdzie i tak nie znam całkowitego przebiegu tej choroby

w jaki stopniu odzyskam sprawność nogi

pobyt w szpitalu pokrywałem na moje ubezpieczenie z Francji ,za okazaniem karty EKUZ

może dojść do sytuacji , że Francja nie pokryje wszystkich kosztów operacji i teraz leczenia

co względem tego muszę zrobić jak mam się ochronić

utracenie dobrych zarobków

brak dochodów a mieszkanie i syn na utrzymaniu ...

 

w żaden sposób nie rozpocząłem jeszcze procedury z jego OC

 

za wszelkie wskazówki i rady będę bardzo wdzięczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zadośćuczynienie oraz odszkodowanie z OC sprawcy wypłaci jego ubezpieczyciel i tam też należy zrobić zgłoszenie szkody. Zadośćuczynienie jest kwotą mającą zrekompensować ból i cierpienie i w Pana przypadku uwzględniając trudności związane z okolicznościami wypadku, a miejscem zamieszkania i wykonywania pracy będzie miało duże znaczenie. Odszkodowanie jest kwotą za poniesione koszty leczenia, za utracony zarobek, zniszczone ubrania, koszty opieki i inne koszty oraz straty będące następstwem wypadku. Należy więc zbierać wszelkie rachunki i dokumenty medyczne, bowiem będą potrzebne w procedurze dochodzenia odszkodowania. Konieczne też będzie rozliczenie wszelkich wydatków na leczenie i rehabilitację we Francji, dlatego proszę zbierać potwierdzenia zapłaty za wszelkie badania, wizyty lekarskie etc. Uwzględniając to, że leczenie i rehabilitacja nie zakończą się szybko, że za 2 lata będzie miał Pan kolejny zabieg i na dzień dzisiejszy nie są przewidywalne skutki leczenia to proces dochodzenia odszkodowania z OC sprawcy może być skomplikowany i trwać bardzo długo. W takich sytuacjach najlepiej dla Poszkodowanego jest jeżeli całym procesem likwidacji szkody zajmuje się profesjonalny pełnomocnik, dlatego proszę o kontakt przez poniższy baner.

Oprócz tego może Pan likwidować szkodę z ubezpieczeń dobrowolnych NNW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgłoszenie szkody należy rozpocząć od sformułowania roszczenia. Jeśli poleci Pan prowadzenie sprawy profesjonalnemu pełnomocnikowi zyska Pan gwarancję poprawnego ustalenia sumy zadośćuczynienia. W praktyce zakłady ubezpieczeń często bardzo zaniżają kwoty zadośćuczynienia jeśli poszkodowany występuje w sprawie samodzielnie. Kancelarie zajmujące się dochodzeniem odszkodowań pozwalają na uzyskanie wyższych kwot zadośćuczynienia, a także zwrot kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, utraconego zarobku, również ustalenia renty z tytułu zwiększonych potrzeb. W razie pytań pozostaję do dyspozycji. Kontakt przez poniższy banner. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca w ramach likwidacji szkody osobowej przysługuje odszkodowanie tj. m. in. koszty leczenia, hospitalizacji, rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, protez, leków, materiałów opatrunkowych, dodatkowego odżywiania, utraconego dochodu, zniszczonych rzeczy podczas wypadku, holowania pojazdu, parkingu pojazdu i wynajmu pojazdu zastępczego od chwili powstania szkody do dnia likwidacji szkody jako normalne następstwa zdarzenia z którego wynikła szkoda jak i zadośćuczynienie którego wysokość zależy m.in. od bólu fizycznego i cierpienia psychicznego tzw. krzywdy moralnej, przebytych zabiegów i operacji, nasilenia bólu i cierpień oraz czasu jego trwania, długotrwałość choroby, rozmiaru kalectwa i jego trwałości, wpływu trwałego uszczerbku na zdrowiu na życie osobiste i społeczne, płci poszkodowanego, widocznych nieodwracalnych następstw medycznych wypadku tj. oszpecenia i kalectwa, wieku poszkodowanego, poczucia bezradności życiowej, nieprzydatności społecznej, wykluczenia społecznego, rodzaju wykonywanej pracy i zawodu, zwiększonych potrzeb, zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość. Jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, z góry także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty odszkodowawczej tzw. renta odszkodowawcza na zwiększone potrzeby lub z tytułu niezdolności do pracy. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa. Szkodę można też likwidować z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych jak i indywidualnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymon123 wrote:
Witam
Jestem osobą poszkodowaną , zostałem potrącony na pasach , przy czerwonym świetle kierowcy . Kierowca został uznany winnym zdarzenia kara 3m-ce w zawieszeniu na 3lata oraz nawiązka 700 dla mnie... W wyniku tego wypadku został złamany kłykieć piszczeli , który zespolono operacyjnie blachą i śrubami .Zdarzenie miało miejscu dnia , którego przyjechałem na święta do domu tj. 22 grudnia(pracuje sezonowo we Francji ) lecz operację przeprowadzono dopiero 27. Szpital opuściłem 30 grudnia.Siedem tygodni w stabilizatorze bez żadnego obciążenia następnie rozpocząłem rehabilitację , którą mam codziennie .
Po tym okresie prawie miesięcznej rehabilitacji lekarze oceniają na okres jeszcze trzech miesięcy.
Za dwa lata czeka mnie jeszcze jedna operacja usunięcia blachy i śrub .

Moje pytania brzmią w jaki sposób zacząć proces odszkodowania z OC sprawcy oraz zadośćuczynienia .
Jak mam to sobie poukładać , gdzie i tak nie znam całkowitego przebiegu tej choroby
w jaki stopniu odzyskam sprawność nogi
pobyt w szpitalu pokrywałem na moje ubezpieczenie z Francji ,za okazaniem karty EKUZ
może dojść do sytuacji , że Francja nie pokryje wszystkich kosztów operacji i teraz leczenia
co względem tego muszę zrobić jak mam się ochronić
utracenie dobrych zarobków
brak dochodów a mieszkanie i syn na utrzymaniu ...

w żaden sposób nie rozpocząłem jeszcze procedury z jego OC

za wszelkie wskazówki i rady będę bardzo wdzięczny.

pozdrawiam
W Pana przypadku likwidację szkody należy rozpocząć od ustalenia danych ubezpieczyciela i numeru polisy OC. Trzeba również uzyskać dokument potwierdzający odpowiedzialność - wyrok.
Szkodę zgłasza się bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej.

Z polisy OC ma Pan prawo do:
- zadośćuczynienia za krzywdę
- odszkodowania z tytułu kosztów leczenia (w tym tego nie objętego w ramach EKUZ), kosztów dojazdów, opieki, rehabilitacji
- odszkodowania z tytułu uszczerbku w dochodzie w związku z niezdolnością do pracy we Francji

Jeśli posiada Pan jakieś dobrowolne ubezpieczenia NNW w Polsce lub we Francji to z nich również można zgłaszać wnioski o wypłatę świadczeń.

W tej chwili bez analizy dokumentów trudno podać kwotę zadośćuczynienia bo to ona będzie głównym składnikiem roszczenia.

W przypadku pytań prosimy o kontakt - stopka poniżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o likwidację szkody z ubezpieczeń dobrowolnych NNW to proszę zapoznać się szczegółowo z OWU, które może obligować do zawiadomienia o wypadku w określonym terminie. Zgodnie z art. 818 § 1 k.c. umowa ubezpieczenia lub ogólne warunki ubezpieczenia mogą przewidywać, że ubezpieczający ma obowiązek w określonym terminie powiadomić ubezpieczyciela o wypadku. W myśl § 3 tegoż przepisu w razie naruszenia z winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa obowiązków określonych w paragrafach poprzedzających ubezpieczyciel może odpowiednio zmniejszyć świadczenie, jeżeli naruszenie przyczyniło się do zwiększenia szkody lub uniemożliwiło ubezpieczycielowi ustalenie okoliczności i skutków wypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

inetryconydot wrote:

Some may feel squeamish about eating it, but rabbit has a fan base that grows as cooks discover how easy they are to raise and how good the meat tastes.

Proszę nie zaśmiecać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

odszkodowania1 wrote:

Samemu jest trudno starać się o odszkodowanie. Dlatego polecam skontaktować się z profesjonalną Kancelarią, która pomaga osobom poszkodowanym w wypadkach uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie. Nie pobieramy prowizji za koszty leczenia i rehabilitacji na drodze przedsądowej. W razie pytań proszę o kontakt 692 075 871 Joanna

Zgodnie z ust. 9 w zw. ust. 14 lit. f regulaminu forum Odszkodowania i Wypadki Odzyskaj.info nie jest dopuszczalne nakłaniane przez użytkownika- w jakikolwiek nawet pośredni sposób poprzez publikację maila- do skorzystania z usług jakiegokolwiek podmiotu gospodarczego, bez uzyskania uprzedniej zgody administracji. Złamanie tej zasady skutkuje zablokowaniem lub nawet usunięciem konta użytkownika bez ostrzeżenia i powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...