Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Nawykowe zwichniecie


krpk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wypadek samochodowy z którego trafiłem do szpitala z bólem barku. Ze szpitala wypuscili mnie po kilku godzinach i uznali ze mój uraz to nawykowe zwichniecie stawu barkowego. Dostałem skierowania do poradni , w poradni również mam w karcie wpisane nawykowe zwichniecie stawu barkowego.

 

W internecie wyczytałem że : 'Nawykowe zwichnięcie stawu barkowego prawego potwierdzone dokumentacją medyczną' to 25% uszczerbku na zdrowiu(oczywiscie zalezy od ubezpieczyciela). Moje pytanie brzmi , co dokładnie oznacza 'potwierdzone dokumentacją medyczną'. Czy chodzi tu o papiery ze szpitala + poradnia rehabilitacyjna + ortopeda ?

Dodam że pierwszy raz byłem u lekarza z tym barkiem gdyż nigdy wczesniej nie miałem z nim problemów , a 'nawykowe' kojarzy mi sie z tym że zwichniecie barku nastepuje juz któryś raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krpk wrote:
Miałem wypadek samochodowy z którego trafiłem do szpitala z bólem barku. Ze szpitala wypuscili mnie po kilku godzinach i uznali ze mój uraz to nawykowe zwichniecie stawu barkowego. Dostałem skierowania do poradni , w poradni również mam w karcie wpisane nawykowe zwichniecie stawu barkowego.

W internecie wyczytałem że : 'Nawykowe zwichnięcie stawu barkowego prawego potwierdzone dokumentacją medyczną' to 25% uszczerbku na zdrowiu(oczywiscie zalezy od ubezpieczyciela). Moje pytanie brzmi , co dokładnie oznacza 'potwierdzone dokumentacją medyczną'. Czy chodzi tu o papiery ze szpitala + poradnia rehabilitacyjna + ortopeda ?
Dodam że pierwszy raz byłem u lekarza z tym barkiem gdyż nigdy wczesniej nie miałem z nim problemów , a 'nawykowe' kojarzy mi sie z tym że zwichniecie barku nastepuje juz któryś raz.
1) Po prostu chodzi o stwierdzenie faktu poprzez dowód w postaci dokumentacji medycznej. Mogą być to więc " papiery ze szpitala + poradnia rehabilitacyjna + ortopeda". Z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca w ramach likwidacji szkody osobowej przysługuje odszkodowanie tj. m. in. koszty leczenia, hospitalizacji, rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, protez, leków, materiałów opatrunkowych, dodatkowego odżywiania, utraconego dochodu, zniszczonych rzeczy podczas wypadku, holowania pojazdu, parkingu pojazdu i wynajmu pojazdu zastępczego od chwili powstania szkody do dnia likwidacji szkody jako normalne następstwa zdarzenia z którego wynikła szkoda jak i zadośćuczynienie którego wysokość zależy m.in. od bólu fizycznego i cierpienia psychicznego tzw. krzywdy moralnej, przebytych zabiegów i operacji, nasilenia bólu i cierpień oraz czasu jego trwania, długotrwałość choroby, rozmiaru kalectwa i jego trwałości, wpływu trwałego uszczerbku na zdrowiu na życie osobiste i społeczne, płci poszkodowanego, widocznych nieodwracalnych następstw medycznych wypadku tj. oszpecenia i kalectwa, wieku poszkodowanego, poczucia bezradności życiowej, nieprzydatności społecznej, wykluczenia społecznego, rodzaju wykonywanej pracy i zawodu, zwiększonych potrzeb, zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość. Jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, z góry także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty odszkodowawczej tzw. renta odszkodowawcza na zwiększone potrzeby lub z tytułu niezdolności do pracy. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa. Szkodę można likwidować też z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych i indywidualnych. Proszę zapoznać się z OWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...