Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Proszę o pomoc lub poradę, zaniżona wypłata odszkodowania przez PZU


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W skrócie opiszę sprawę. W styczniu tego roku brałem udział w kolizji drogowej, nie z mojej winy. Sprawca był ubezpieczony w PZU. Po oględzinach mojego samochodu dostałem pismo z PZU (listem poleconym) informujące mnie, że samochód nie nadaje się do naprawy, wartość samochodu przed wypadkiem to 8300zł, po wypadku 1300zł, wysokość odszkodowania to 7000zł. W związku z tym sprzedałem ten wrak zgodnie z wyceną PZU - za 1300zł na umowę firmie handlującej samochodami. Po sprzedaży auta przyszło następne pismo z PZU, również listem poleconym w którym stanowisko PZU co do wysokości odszkodowania i wartości wraka drastycznie się zmieniło. Teraz PZU stwierdziło, że auto było warte przed wypadkiem 8300zł, po wypadku 3000zł, wysokość odszkodowania to 5300zł i taką też sumę otrzymałem. Jednak czuję się oszukany, bo podczas sprzedaży samochodu ustaliłem jego cenę w oparciu o pierwsze pismo z wyceną z PZU. Proszę o pomoc, nie znam się na takich sprawach, może możecie mi polecić kogoś, kto mi pomoże odzyskać pełną kwotę, oczywiście odpłatnie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Należy napisać odwołanie z uzasadnieniem jakie Pan podał powyżej. Towarzystwo nie powinno tak postąpić, tym bardziej, że wrak został już sprzedany. Jeżeli będzie Pan chciał skorzystać z pełnomocnika to proszę o kontakt przez poniższy baner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...