Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Adopcja a wypłata ubezpieczenia z tytułu urodzenia się dziecka


agahipa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie jakie mam sznse wyegzekwowania przyznania mi pieniędzy z tytułu urodzenia sie dziecka kiedy to oto dziecko zostało przezemnie adoptowane.Przedstawie dokładniej sytułacje w grudniu 2011 adoptowaliśmy synka który w 2011 ukończył 5 lat(urodził się 15.12.2006) zgłośiłam się do AXA w której mam ubezpieczenie grupowe od 01.11.2008 o wypłacenie świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka.AXA przysłało odpowiedź odmowną cytuje"Zprzedstawionej dokumentacj wynika,że zdarzenie ubezpieczeniowe miało miejsce w dniu 15.12.2006 natomiast Pani była objęta ubezpieczeniem grupowym od 01.11.2008". Jednakrze faktycznie dziecko zostało moim z uprawomocnieniem wyroku czyli 06.01.2012 i wszystkie przysługujące normalnie profiyty z tytułu urodzenia sie dziecka mnie rownież obejmują: becikowe ,urlop maciezyński ,wychowawczy.Prosiła bym o pomoc w tej sprawie

Pozdrawiam Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

serdecznie Państwu gratuluję nowego członka rodziny, natomiast co do wypłaty świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka musiałabym dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, choć na pierwszy wrażenie, niestety ale mogli odmówić. Świadczenia przysługujące z tytułu zabezpieczenia społecznego mają nieco inny charakter niż dobrowolne ubezpieczenie grupowe, niemniej jednak proszę o kontakt przez baner, to postaram się ocenić sprawę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...