Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odwołanie do PZU w sprawie wysokości odszkodowania


patrickptb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie jestem pewny czy piszę w odpowiednim dziale. Jakiś czas temu zostałem pobity przez grupę osób. Sprawę zgłosiłem do PZU, opisałem w protokole całą sytuację... uzyskałem informację od pracownika PZU, że mam czekać na informację czy będę miał przeprowadzaną komisję lekarską czy też nie... jeśli nie to mam się spodziewać pieniążków na koncie. No i po miesiącu czasu dostałem faktycznie pieniądze na koncie, ale według mnie nie jest ona adekwatna do strat jakie poniosłem, w związku z czym chciałem napisać odwołanie i starać się o większe odszkodowanie. Co w takim przypadku mogę zrobić , jeśli już otrzymałem pewną kwotę na swoje konto? Proszę o poradę, nie miałem nigdy wcześniej do czynienia z odszkodowaniami, a tym bardziej z firmą ubezpieczeniową, której miesięcznie płacę na ubezpieczenie blisko 80 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Po prostu trzeba napisać odwołanie. Jednak należy pamiętać, że jeśli chodzi o ubezpieczenia dobrowolne NNW to wypłaca się jedynie odszkodowanie liczone jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Wobec tego proszę zapoznać się z OWU, przedmiotem ubezpieczenia, wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela, sposobie naliczania odszkodowania i sposobem wypłaty świadczenia. Innymi słowy proszę zapoznać się na jaką kwotę był Pan ubezpieczony, z tabelę oceny procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu za dany uraz oraz ile płacę za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Przed odwołaniem można więc zażądać doręczenia na piśmie orzeczenia lekarza orzecznika, tabel (o ile Pan ich nie posiada) oraz decyzji. Wówczas można też ewentualnie udać się do lekarza mającego doświadczenie w orzekaniu i wówczas pisać stosowne, skuteczne odwołanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

płaci Pan stosunkowo wysoką składkę, także proszę się zapoznać z OWU, ponieważ być może jest objęty zwrot kosztów leczenia, pobyt w szpitalu etc. Żeby ocenić zasadność odwołania niezbędne by było zapoznanie się z dokumentacją medyczną, orzeczeniem orzecznika z PZU i OWU.

Podobny temat jest tutaj http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?pid=89592#p89592 choć w tamtej sprawie w ogóle nie uwzględniono uszczerbku.

W razie pytań zapraszam do kontaktu z Kancelarią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o likwidację szkody z ubezpieczeń dobrowolnych NNW to proszę bardzo dokładnie zapoznać się z OWU w zakresie przedmiotu ubezpieczenia, wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkodę, wyliczania odszkodowania oraz wypłaty. Zgodnie z art. 818 § 1 k.c. umowa ubezpieczenia lub ogólne warunki ubezpieczenia mogą przewidywać, że ubezpieczający ma obowiązek w określonym terminie powiadomić ubezpieczyciela o wypadku. W myśl § 3 tego przepisu w razie naruszenia z winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa obowiązków określonych w paragrafach poprzedzających ubezpieczyciel może odpowiednio zmniejszyć świadczenie, jeżeli naruszenie przyczyniło się do zwiększenia szkody lub uniemożliwiło ubezpieczycielowi ustalenie okoliczności i skutków wypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jestem uczniem pewnego liceum, jestem tam ubezpieczony. Pod koniec lutego 2013r. złamałem V kość śródręcza prawej ręki. tego samego dnia poszedłem z tym do szpitala, tam chirurg wsadził mi rękę w gips i dał skierowanie do lekarza ortopedy na następny tydzień. Lekarz ortopeda wydał decyzję o operacji tej ręki. 3 dni leżałem w szpitalu, po czym miałem tą operację. W mojej karcie informacyjnej, w rubryce "Leczenie" było napisane "Leczenie operacyjne: 12.03.13 - kryta repozycja, zespolenie drutem k, unieruchomienie". Po kilku wizytach u lekarza ortopedy zostałem umówiony na kolejny zabieg, który miał na celu usunięcie zespolenia. Dodam, że jestem w klasie maturalnej i przez okres czasu leczenia nie mogłem pisać na lekcjach. W sumie leczenie trwało od 27.02.2013 do 24 kwietnia tego samego roku. PZU przyznało mi odszkodowanie w kwocie 600zł, ta kwota mnie nie zadowala, myślę, że nie jest adekwatna do długości leczenia itp.

W uzasadnieniu wysokości świadczenia wypisano:

- świadczenie z tytułu złamania kości lub zwichnięcia stawu / Ryzyko podstawowe 360.00 PLN

- świadczenie z tytułu leczenia operacyjnego / Ryzyko podstawowe 240.00 PLN

- Razem wysokość świadczenia 600.00 PLN

Stąd moje pytanie, czy warto się odwoływać i jeśli tak, to proszę o informację ile mam na to czasu, oraz jak to zrobić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrrek7 wrote:
Witam, jestem uczniem pewnego liceum, jestem tam ubezpieczony. Pod koniec lutego 2013r. złamałem V kość śródręcza prawej ręki. tego samego dnia poszedłem z tym do szpitala, tam chirurg wsadził mi rękę w gips i dał skierowanie do lekarza ortopedy na następny tydzień. Lekarz ortopeda wydał decyzję o operacji tej ręki. 3 dni leżałem w szpitalu, po czym miałem tą operację. W mojej karcie informacyjnej, w rubryce "Leczenie" było napisane "Leczenie operacyjne: 12.03.13 - kryta repozycja, zespolenie drutem k, unieruchomienie". Po kilku wizytach u lekarza ortopedy zostałem umówiony na kolejny zabieg, który miał na celu usunięcie zespolenia. Dodam, że jestem w klasie maturalnej i przez okres czasu leczenia nie mogłem pisać na lekcjach. W sumie leczenie trwało od 27.02.2013 do 24 kwietnia tego samego roku. PZU przyznało mi odszkodowanie w kwocie 600zł, ta kwota mnie nie zadowala, myślę, że nie jest adekwatna do długości leczenia itp.
W uzasadnieniu wysokości świadczenia wypisano:
- świadczenie z tytułu złamania kości lub zwichnięcia stawu / Ryzyko podstawowe 360.00 PLN
- świadczenie z tytułu leczenia operacyjnego / Ryzyko podstawowe 240.00 PLN
- Razem wysokość świadczenia 600.00 PLN
Stąd moje pytanie, czy warto się odwoływać i jeśli tak, to proszę o informację ile mam na to czasu, oraz jak to zrobić.
Pozdrawiam.
Na odwołanie ma Pan 3 lata od decyzji. Przed odwołaniem proszę zwrócić się do PZU z prośbą o nadesłanie orzeczenia komisji lekarskiej oraz tabeli w oparciu o którą dokonano oceny medycznych następstw wypadku aby zweryfikować prawidłowość ich oceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

anlex wrote:

Na odwołanie ma Pan 3 lata od decyzji. Przed odwołaniem proszę zwrócić się do PZU z prośbą o nadesłanie orzeczenia komisji lekarskiej oraz tabeli w oparciu o którą dokonano oceny medycznych następstw wypadku aby zweryfikować prawidłowość ich oceny.

Jeśli PZU negatywnie rozpatrzy to podanie to zostaje stara kwota, którą otrzymałem czy coś się zmiania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piotrrek7 wrote:

anlex wrote:

Na odwołanie ma Pan 3 lata od decyzji. Przed odwołaniem proszę zwrócić się do PZU z prośbą o nadesłanie orzeczenia komisji lekarskiej oraz tabeli w oparciu o którą dokonano oceny medycznych następstw wypadku aby zweryfikować prawidłowość ich oceny.

Jeśli PZU negatywnie rozpatrzy to podanie to zostaje stara kwota, którą otrzymałem czy coś się zmiania?

Pozostanie kwota wypłacona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anlex, dziękuję za pomoc, jednakże wciąż nie dowiedziałem się czy warto się odwoływać od tej decyzji, jaka jest szansa, że przysługuje mi większa kwota? PZU, nie miało informacji, że jestem maturzystą, przez 3 miesiące nie mogłem notować na lekcjach, co mogło z pewnym stopniu zaważyć na wyniku tych egzaminów (warto o tym wspomnieć w uzasadnieniu odwołania?). Inna sprawa, do szpitala mam ok 25km, i musiałem tam jakoś dojeżdżać, w moim przypadku samochodem, miałem kilka wizyt , więc to też coś. Miałem 2 operacje, jedna z narkozą, 2 znieczulenie ogólne, w sumie 5 dni przeleżanych w szpitalu. Proszę o jakieś informacje czy warto się odwoływać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piotrrek7 wrote:

anlex, dziękuję za pomoc, jednakże wciąż nie dowiedziałem się czy warto się odwoływać od tej decyzji, jaka jest szansa, że przysługuje mi większa kwota? PZU, nie miało informacji, że jestem maturzystą, przez 3 miesiące nie mogłem notować na lekcjach, co mogło z pewnym stopniu zaważyć na wyniku tych egzaminów (warto o tym wspomnieć w uzasadnieniu odwołania?). Inna sprawa, do szpitala mam ok 25km, i musiałem tam jakoś dojeżdżać, w moim przypadku samochodem, miałem kilka wizyt , więc to też coś. Miałem 2 operacje, jedna z narkozą, 2 znieczulenie ogólne, w sumie 5 dni przeleżanych w szpitalu. Proszę o jakieś informacje czy warto się odwoływać?

Przy świadczeniu z polisy NNW istotny jest trwały uszczerbek na zdrowiu i suma ubezpieczenia. W Pana przypadku można kwestionować tylko uszczerbek na zdrowiu, a to wymaga analizy orzeczenia lekarskiego wydanego przez PZU - ciężko na podstawie suchego opisu oszacować czy uda się Panu otrzymać wyższą kwotę. Przy świadczeniu z polisy NNW w podstawowym wariancie, a taki jest w ubezpieczeniach szkolnych, wszelkie niedogodność w życiu codziennym, przejazdy, problemy z egzaminami nie są istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...