Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ZALANE MIESZKANIE- DWA UBEZPIECZENIA


bialy_mis1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 miesięcy temu zalało mi mieszkanie. Ponieważ płace ubezpieczenie w dwóch miejscach- w spółdzielni mieszkaniowej i prywatnie w MTU, dostałem dwa odzkodowania. Dziś, prawie rok później MTU napisała do mnie pismo z żądaniem zwrotu wypłaconego przez nich odszkodowania, ponieważ twierdza, iz nie mam prawa otrzymac dwóch odszkodowac. Płacę dwie różne składki w dwóch różnych firmach. Na jakiej podstwie więc żądają zwrotu pieniędzy, Czy maja słuszność? Bardzo proszę o pomoc,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają słuszność. W przypadku nadubezpieczenia nie można dostać pieniędzy ponad zwrot za utracony czy zniszczony majątek, chyba, że były niedoubezpieczenia i dopiero suma obu odszkodowań pokryła całą stratę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych dotyczących majątku występuje solidarna odpowiedzialność zakładów ubezpieczeń, z którymi zostały zawarte umowy. W praktyce oznacza to, że kwota odszkodowania ( jednokrotne pokrycie poniesionych strat) jest wypłacana solidarnie przez oba towarzystwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
2 miesiące temu zalało mi kuchnie przez żle zabezpieczony dach przez wykonawców,zgłosiłam szkode do signal iduna i dostałam pismo o odmowie wypłacenia odszkodowania,prosze o rade co mam dalej zrobić ponieważ to firma dekarska zawiniła.Jak napisac odwołanie.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

oncia20 wrote:

2 miesiące temu zalało mi kuchnie przez żle zabezpieczony dach przez wykonawców,zgłosiłam szkode do signal iduna i dostałam pismo o odmowie wypłacenia odszkodowania,prosze o rade co mam dalej zrobić ponieważ to firma dekarska zawiniła.Jak napisac odwołanie.pozdrawiam

Witam, proszę przytoczyć tutaj powód odmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...