Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z kolizję podczas kursu na prawo jazdy kat. B


Recommended Posts

Witam

Pod koniec zeszłego roku Zona podczas kursu praktycznego miała kolizję drogową. Podczas zatrzymania auta, najechał na nią inny. Ewidentna wina drugiego. Skutek - stłuczony kręgosłup i jama brzuszna, L-4 około miesiąca. Żona na ból nadal się skarży.. Do tego koszty dodatkowych jazd, lęk przed kierowaniem (ważny podczas zdawania na prawko)..i tak dalej.

Sprawa była niedawno skierowana do ubezpieczyciela, niedawno lekarz wystawił zaświadczenie o ukończeniu leczenia.

Zasądzone zostało odszkodowanie 1 tyś zł + niecałe 3 tysiące gdy Żona zdecyduje się na polubowne załatwienie sprawy. Jak nie - pozostaje droga sądowa.

Teraz pytanie - czy lepiej zostać przy tym co jest czy warto poświęcić trochę czasu na sprawę?

Link to comment
Share on other sites

Warto poświęcić trochę czasu na sprawę. Ugodowe zakończenie zamknie możliwość otrzymania dalszego odszkodowania, np. kosztów leczenia i rehabilitacji. Po za tym ugoda na początku likwidacji skody rzadko bywa korzystna dla Poszkodowanego i z dużym prawdopodobieństwem istnieje możliwość uzyskania wyższego odszkodowania i zadośćuczynienia od kwoty, którą aktualnie proponuje ubezpieczyciel. Brak zgody na ugodę nie oznacza od razu skierowania sprawy do sądu, bo równie skutecznie można dochodzić dalszego odszkodowania polubownie. W razie dalszych wątpliwości proszę o kontakt z Kancelarią.
Link to comment
Share on other sites

Witam,

warto się wstrzymać, zebrać wszelką posiadaną dokumentację i wówczas skierować stosowne roszczenie z dokładnym uzasadnieniem. Istnieje możliwość podwyższenia przyznanej kwoty bez zawierania ugody, wówczas odszkodowanie zostanie dopłacone, ale do sprawy można będzie wrócić. W praktyce zakłady ubezpieczeń przyznają wyższe kwoty zadośćuczynienia stąd taka propozycja. Warto skonsultować sprawę z profesjonalnym pełnomocnikiem, który podpowie jaka rzeczywiście kwota jest do uzyskania przynajmniej w przybliżeniu po zapoznaniu się z dokumentacją. W razie pytań pozostaję do dyspozycji kontakt przez stopkę. Konsultacje udzielane są bezpłatnie. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...