Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czy należy mi się odszkodowanie?????


wyspapiekna962
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 marca miałem wypadek w pracy ręka smyknęła mi się w maszynę i wiertła dwa poszarpały mi kciuk poszarpanie wyglada jak litera el. niemogłem wyłączyć maszyny ponieważ wyłącznik był z boku a bałem się że drugą reke mi szarpnie i sam wyszarpnąłem tą ręke pojechałem do szpitala miałem szycie wogóle nie czuje palca kciuka nie moge poruszać nim w dodatku niezdążyło mi szarpnąc drugiego palca dzięki bogu ale też mam szarpany lekko a z kciukiem to masakra mam pouszkadzane nerwy i sciegna teraz sciagli mi szwy czy należy mi się odszkodowanie i w jakiej wysokosci w pzu jestem ubezpieczony na 8000 tysiecy. jakie wysokosci należy mi sie odszkodowanie? lekarz mówi niewiadomo czy wroce do pracy?Prosze o odpowiedz dziekuje. i czy moj szef powinien mi dac jakies zadoscuczynienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wyspapiekna962

    39

  • szkoda

    37

  • Parus Lex

    8

  • Ewania

    4

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

20 marca mialam wypadek samochodowy kobieta wymusiła mi pierwszeństwo i udeżyła w tylne drzwi mojego auta. W aucie była moja 5-letnia córka-córka została zgłoszona do ubezpieczalni- ma ok. 30 szwów na twarzy i głowie. Ja zewnętrznych obrażeń nie miałam poza siniakami, ale psychicznie nie jest ciekawie. Nie mogę sie skoncentrować, mam problemy ze snem, ciągle mam przed oczami tamto wydarzenie, boję sie jezdzić autem.

Interesuje mnie czy uraz psychiczny można zgłośić na OC sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odszkodowanie powinno pokryć wszystkie straty również uszczerbki na psychice, musisz jednak posiadać dowody typu zaświadczenia o wizytach u psychologa itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Miałam wypadek samochodowy,byłam kierowcą i to ja spowodowałam ten wypadek wpadając w poślizg i dachując kilka razy. Doznałam złamania kręgosłupa oraz obojczyka. Jestem zarejestrowana w urzędzie pracy (pracuję będąc na stażu). Czy należy mi się jakieś odszkodowanie i jeśli tak to jakie kroki powinnam wykonać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jeżeli Ty spowodowałaś wypadek nie możesz liczyć na odszkodowanie z własnego OC, możesz za to uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia NW pojazdu, jeżeli masz takie. nie jest ot duże odszkodowanie ale zawsze coś:)

czy wypadek miał miejsce w czasie pracy? jezeli tak wóczas możesz starać się o odszkodowanie z ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Schodząc ze schodów, na terenie zakładu pracy, poślizgnęłam się i złamałam nogę w stawie skokowym z przemieszczeniami. Problem jednak tkwi w tym, iż tego dnia miałam wolne. Musiałam dostarczyć do pracy dokumenty, i wtedy właśnie miał miejsce ten wypadek. Nie wiem czy w tej sytuacji mam szanse na otrzymanie odszkodowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby można było starać się o odszkodowanie z ZUS musi byc uznany wypadek przy pracy.

Czy zdarzenie zostało uznane za wypadek przy pracy?

 

Można starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia prywatnego ( np. PZU lub jakieś inne towarzystwo ubezpieczenieowe) jeśli jesteś ubezpieczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dniu, kiedy doszło do wypadku w zakładzie pracy znajdował się mój przełożony i to on właśnie zadzwonił po karetkę. Tego samego dnia poinformował o całym zajściu pracodawcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Mam takie pytanko... Byłem zarejestrowany w pewnym prywatnym zakładzie na podstawie "Umowa zlecenia" na okres 1 miesiąca , wracając motorowerem z pracy po 12 godz na skrzyżowaniu niedaleko zakładu nie zauwazylem nadjezdzajacego samochodu i wjechalem na skrzyzowanie powodujac kolizje po czym wyladowałem w szpitalu z dwukostowym złamaniem kości podudzia (zespolenie gwoździem śródszpikowym, ryglowanym) i kostki przyśrodkowej (zespolenie drutami Kirschnera (2)) teraz 6 tygodni w gipsie, 3 miesiace bez obciażania kończyny i dalsze leczenie w poradni ortopedycznej i zadnych środków na życie... czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie czy coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic. Jedynie te ubezpiczenie które płaci pracodawca... Słyszałem ze by było całkiem co innego gdybym miał normalną umowe o prace... Ale ja sam już niewiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam uleglem wypadkowi w pracy i nie wiem czy bedzie lalezalo mi sie odszkodowanie z zusu w protokole uznanoze ze wypadek jest wypadkiem w pracy. A także ze owy wypadek jest z mojej winy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w protokole, w p-kcie 5 jest stwierdzenie, ze wypadek byl z wyłącznej przyczyny leżącej po Twojej stronie - to nie dostaniesz żadnych swiadczen z ZUS. Jesli uwazasz, ze przyczyna wypadku nie lezala wylacznie po Twojej stronie - to najpierw musisz zlozyc do sądu wniosek o zmiane ustalen w tresci protokolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

W 1993 byłem operowany w szpitalu w Prokocimiu koło Krakowa. Usuwano wtedy nowotwora z okolic kanału kręgowego.

 

Podczas operacji z powodu, braku ostrożności lekarz spowodował trwałe uszkodzenie mojego ciała( wyrwał 2 nerwy z kręgosłupa co zaowocowało problemami z mięśniami w nodze i kręgosłupem). Rodzice nie starali się wtedy o żadne odszkodowanie by byli szczęśliwi że przeżyłem i z drugiej strony cięzko wtedy było coś załatwic. Niestety życie teraz jest dość ciężkie(szpitale, rehabilitacja, operacje) i chciałem się zapytać czy jest możliwość uzyskać jakieś odszkodowanie??

 

Z poważaniem

 

Mateusz D.

 

 

 

I może jeszcze jedno:

Też taka sprawa że właśnie z w/w powodu musiałem mieć zabieg. Miałem go 2 miesiące temu, od tego czasu jestem uziemiony w domu, jeszcze sie to raczej nie zmieni przez 2 kolejne. Czy z racji tego tez moge sie jakoś starac o odszkodowanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam-chciałam zapytać jakie dokumenty i gdzie muszę złożyć aby uzyskać odszkodowanie po wypadku w drodze do pracy-czego efektem było poważne złamanie nogi. Wypadek miałam kwietnia 2008r. Czekając na pogotowie- o wypadku poinformowałam swoją kierowniczkę. Czy firma ma obowiązek sporządzić jakiś protokół wypadkowy czy jakiś tego typu dokument czy gdzieś to powinna zgłosić ? Do pracy wróciłam po ponad rocznej przerwie- a dokładnie 1 czerwca 2009 r. i jak narazie żadnego dokumentu z mojej firmy nie dostałam ani do podpisania ani do napisania w sprawie mojego wypadku. Czy o coś muszę się upomnieć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszkę Cię zmartwię - niestety, jesli chodzi o odszkodowania z ubezpieczenia spolecznego, a wiec z ZUS - to z tytulu wypadków tzw. "w drodze" nie ma juz odszkodowan jednorazowych.

Natomiast - jesli poinformowalas kierowniczke o wypadku "w drodze" powinna zostac sporządzona "Karta wypadku w drodze do pracy", ktora stanowi podstawę do wypłaty 100% zasilku chorobowego.

Czy mialas wyplacany zasilek w calosci? Czy tylko 80%? Koniecznie sprawdz, jesli nie mialas 100% to bezwzględnie dopilnuj sporzadzenia Karty wypadku i wyrownania chorobowego za caly czas pobierania zasilku chorobowego.

 

Poczytaj tez TU:

http://www.bibliotekakp.pl/artykul.aid,412,Karta_wypadku_w_drodze_do_pracy_lub_z_pracy.html

 

Oczywiscie, niezaleznie od powyzszego - jesli bylas gdzies ubezpieczona indywidualnie (lub grupowo w zakladzie pracy) to mozesz sie starac o odszkodowanie w tym Towarzystwie Ubezpieczeniowym, w ktorym placilas skladki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewania... dzięki za linka :) tam jest napisane że pracodawca ma obowiązek taki protokół sporządzić w terminie 14 dni od powiadomienia- u mnie minęło to ponad rok czasu już i czegoś takiego od pracodawcy nie dostałam. Czy mogę się ubiegać o ten protokół teraz ? I czy nie za późno aby pracodawca coś takiego teraz sporządził ? Zasiłek chorobowy dostałam w wysokości niestety 80%- jak w przypadku zwykłej choroby :( Ahaa... a czy jeśli pracodawna nie sporządził takiego protokołu mimo tego że powiadomiłam o wypadku w drodze do pracy-czy jakieś sankcje z tego powodu będą ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

1. Nie "protokół" a "karta".

2. Nie, nie jest za późno. Pracodawca musi sporządzić kartę wypadku w drodze do pracy, wyrownac Ci niedopłacone kwoty wynagrodzenia a pozniej zasilku chorobowego i rozliczyc sie z ZUSem.

3. Jesli chodzi o sankcje dla pracodawcy - jesli sporzadzi ta karte, to nie sądzę, zeby go czekaly jakies sankcje, natomiast - jesli nie sporządzi, to powinnas zwrocic sie do Panstwowej Inspekcji Pracy o pomoc i wtedy owszem, PIP moze nalozyc karę na niesolidnego pracodawce. Myślę, ze kwota wyrownania "chorobowego" za tak dlugi czas jest warta, zeby o nia powalczyc.

4. Pracodawca bedzie moze miec jedynie troche zachodu z tym wyrownaniem, w sensie rozliczenia z ZUSem, bo dotyczy to rowniez ubieglego roku, a wiec bedzie wymagalo pewnie poprawiania jakichs dokuemntow sprawozdawczych - ale moze nie bedzie takiej potrzeby, moze wystarczy jak wykaże to w sprawozdaniach za ten, 2009 rok.

Nie wiem, nie znam sie na tym.

 

Tak czy owak - na nic nie jest za poźno, pracodawcy nie zaszkodzisz, a skoro odszkodowania jednorazowego nie dostaniesz, bo przepisy go nie przewidują to trzeba starac sie o te pieniazki z wyrównania - przydadza Ci sie chocby na rehabilitację, prawda?

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewania- wielkie dzięki za info :) To już wiem jak działać :) A jeszcze jedno... czy wyrównianie obejmuje też świadczenie rehabilitacyjne czy tylko okres zwolnienia lekarskiego na którym przebywałam -czyli równe 182 dni-bo potem zaczeło mi się świadczenie rehabilitacyjne które wypłacał mi zakład pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mowiąc - nie znam sie na placeniu zasilków aż tak, żebym mogla odpowiedziec rzetelnie, a zla odpowiedz jest gorsza niz jej brak w ogole. ;)

Proponuję - zadzwon (mozesz incognito) do ZUSu i po prostu spytaj w Wydziale Zasiłkow. Mozesz nawet spytac telefonicznie w ZUS w innym miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam! W poniedziałek 28 wrzesnia 2009 miałem wypadek drogowy. Zostało mi wymuszone pierwszeństwo ja kierowałem motocyklem. Jechałem droga z pierwszeństwem a nagle z prawej strony wyjechała mi "blondi" i juz nic nie mogełem zrobic uderzyłem w auto. O własnych siłach wstając od razu wezwałem policje karetke i straż pozarna(wyciek oleju z motocykla) Po obadaniu mnie nic nie wskazano lecz nalezało zrobić prześwietlenie prawego barku chcieli odrazu nie zabrac lecz odmowilem poniewaz chciałem poczekac na policje, na przeswietlenie wybrałem sie po całym zdarzeniu (otrzymałem specjane skierowanie). Nic nie wykryto porcz stłuczenia. Następnego dnia wybrałem sie do chirurga urazowego ten stwierdził ze mam pozrywane wiązadła (nie pamietam dokładnie) i zrobił mi sie krwiak. Prócz tego zdarte kolano. Teraz codziennie robie okłady na bark pije jakis lek. Czy za takie obrażenia należy sie odszkodowanie? Dostałem zwolnienie ze szkoly (IV klasa technikum maturalna) do 8 października czyli na 9 dni. Pani sprawca wypadku ubezpieczona z Hestii był juz pan na oględzinach motocykla i oczywiście zgłosiłem zniszczone ubrania. Porszę o porade czy należy mi sie odszkodowanie tylko ze świadczenia Pani OC i ubezpieczenia szkolnego? Posiadałem ubezpieczenie NNW. Z góry dziękuje za informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak najbardziej należy ci sie odszkodowanie.. procent uszczerbku ustali komisja lekarska wyznaczona przez ubezpieczyciela sprawcy.. Zbieraj cala dokumentacje lekarska.. Pozatym z tego co piszesz masz niezdolnosc powyzej 7 dni tak wiec powinno to juz byc scigane z urzedu - sprawa karna sprawcy..

Na wlasne nnw nie licz za bardzo bo oni maja swoje kryteria i zapewne beda chcieli wywinac sie od odpowiedzialnosci..

Z ubezpieczenia szkolnego rowniez mozesz starac sie o jakies odszkodowanie jednak nie bedzie zbyt wysokie jak to bywa przy ubezpieczeniach szkolnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam mam pytanie czy nalezy mi sie odszkodowanie po wypadku w pracy?Trzy dni temu uleglam wypadkowi w pracy.Spadl mi na głowe i kręgosłup ponad 2,5 metrowy panel ktory odpad od sciany.Odrazu po wypadku pojechalam na pogotowie zrobili mi badania zdjecia itp.Jesli chodzi o protokoły ze zdarzenia to firma nie bedzie robila zadnych problemow.Bylam u internisty i neurologa i jak narazie mam stwierdzone stłuczenie głowy i kregoslupa.Przebywam na zwolnieniu jak narazie mam je tylko na 5 dni ale bol nie ustaje wiec zapewne udam sie dalej do lekarza.Poza zusem jestem ubezpieczona w allianz jak myslicie nalezy mi sie jakies odszkodowanie?jakie papiery musze miec od lekarza ?Z góry dziekuje bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pracy tak (zus) ale tam chyba jest tylko za trwały uszczrbek - niech ktos mnie poprawi; jak nie bedzie uszczerbku to z ZUSU chyba nic nie wypłacają.

 

w kwestii Allianz to dość proste - nie wiemy jakiego rodzaju ubezpieczenie masz - sprawdź warunki polisy po prostu, na forum nikt ci nie powie czy ci się należy. Zwykle zwracają za trwały uszczerbek (zależy od rodzaju polisy) oraz za niektóre koszty (rehabilitacje do określonej kwoty itp). Natomiast nie ma wypłat za ból i krzywdę - chyba że to specjalne ubezpieczenie i przewiduje inaczej.

U mnie z Allianza miałam sporo roznych refundacji drobnych, koszty transportu medycznego, wózka inwalidzkiego, rehabilitacji, pomocy domowej do 300 zł, załatwienie transportu dziecka do opiekunki i określona wartość z polisy za każdy % uszczerbku na zdrowiu.

 

OWU - ogólne warunki ubezpieczenia lub zadzwoń i telefonicznie dopytaj - powinni ci powiedzieć jak mogą pomóc - nawet jelsi nie bardzo chcą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...