Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uraz kolana - zwrot kosztow leczenia


indk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doznalem urazu skrecenia stawu kolanowego, badanie usg podejrzenie uszkodzenia lakotki przysrodkowej zalecone badanie rezonansem mag i rehabilitacja. I tu mam pytanie czy UBEZPIECZENIE NA UCZELNI NNW GRUPOWE w warunkach jest punkt zwrot kosztow leczenia? czy w zwiazku z tym moge uzyskac zwrot kosztow diagnostyki - Badania rezonansem, rehabilitacji oraz koszty ew. artroskopii na podstawie rachunkow z prywatnej lecznicy? Jest to istotne bo mam taki zapis w umowie polisy a terminy na NFZ pograzu moj stan. Czysrodki farmakologiczne rowniez zaliczane sa do ,,leczenia''. Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stud.umed.lodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=430&Itemid=244

 

Zwrot kosztów leczenia pozostających w związku z nieszczęśliwym wypadkiem

do 20 % sumy ubezpieczenia

 

i czy koszty leczenia i ich zwrot maja wplyw na wielkosc odszkodowania % Z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu

 

Dziekuje jeszcze 1 i duzo zdrowia wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę opisać co było przyczyną wypadku, wówczas będzie można odpowiedzieć czy należy się odszkodowanie z OC sprawcy (proszę też pisać w jednym wątku, a nie w trzech, ponieważ łatwiej się odpowiada kiedy wszystkie informacje są w jednym miejscu).

W słowniku pojęć OWU powinno być wyjaśnione co to są koszty leczenia, a jeżeli ma Pan wątpliwości to zawsze można zadzwonić na infolinię i zapytać. Natomiast zwrot kosztów leczenia nie ma wpływu na wysokość odszkodowania. 20% SU tzn. że jeżeli ubezpieczenie jest na 10.000,00 zl to łączna kwota za leczenie będzie wypłacona do kwoty 2.000,00 zł i najprawdopodobniej poniesiony koszt trzeba będzie uzasadnić fakturami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, witam. Przepraszam za niescislosc ale po dadaniu watka doszedlem do wniosku ze informacje moga byc przydatne. Przyczyna urazu byla sliska nawierzchnia drogi czego skurtkiem jest ww. uraz. Jedna zdarzenie mialo mialo miejsce na poczatku stycznia, niestety poprzez niewiedze nie kontaktowalem sie z wlascicielem ww. drogi. Na zgloszenie wniosku NNW w PZU jest czas 24miesiecy od zdarzenia.

Definicje z umowy ( polisy) - leczenie - wizyty lekarskie, leczenie ambulatoryjne, leczenie szpitalne, zabiegi ambulatoryjne, zabiegi operacyjne, badania zlecone przez lekarza, przyjmowanie leków oraz stosowanie środków opatrunkowych przepisanych przez lekarza, transport z miejsca nieszczęśliwego wypadku lub zdarzenia objętego umowądo szpitala lub ambulatorium, rehabilitacja;

leczenie operacyjne złamania - stabilizacja wewnętrzna lub zewnętrzna złamania związana z zabiegiem operacyjnym powodującym naruszenie ciągłości tkanek;

Czy w zwiazku z tym moge bez obaw o zwrot kosztow, skorzystac z uslug prywatnych NZOZow w zakresie diagnostyki, farmakoterapii oraz w najgorszym wypadku zabiegu artroskopii. Wg ww. wydaje sie ze tak jednak czy nie ma w tym jakis haczykow. Prosze o pomoc poniewaz nigdy nie korzystalem z polis . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza skrot T.U. i jak obiektywnie uzasadnic ze oczekiwanie na rehabilitacje czy zabieg z NFZ kilku(nastu) miesiecy moze miec negatywny wplyw doznany uraz oraz w konsekwencji na stan zdrowia osoby. I jak to jest rozpatrywane? PS: Troche to dziwne gdyz polisa jednoznacznie definiuje i obejmuje koszty ww. zabiegow ( leczenia). Czy istnieje ryzyko ze PZU nie uzna za zasadne wykonanie tych badan prywatnie tylko kazalaby czekac na NFZ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.U - Towarzystwo Ubezpieczeniowe

W pierwszej kolejności proszę skontaktować sie z TU i ustalić poprostu czy koszty rehabilitacji zostaną zwrócone dobrowolnie czy tak jak zostało wspomniane wyżej trzeba będzie udowodnić długi czas oczekiwania na nią. W moim odczuciu zakres jest jasno opisany i nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odp. Nie powinno byc problemu ze zwrotem kosztow tak tzn. wnioskuje to pan na podstawie warunkow polisy. Mi tez sie wydaje ze jest to precyzyjnie okreslone ale chcialem sie dowiedziec osob ktore znaja sie, mieli/maja doswiadczenia z ubezpieczycieniami grupowymi NNW wieksze niz ja. PS: Co jesli ubezpieczyciel chcac nie robic dodatkowych kosztow odmowi? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adam23 wrote:

Dziekuje za odp. Nie powinno byc problemu ze zwrotem kosztow tak tzn. wnioskuje to pan na podstawie warunkow polisy. Mi tez sie wydaje ze jest to precyzyjnie okreslone ale chcialem sie dowiedziec osob ktore znaja sie, mieli/maja doswiadczenia z ubezpieczycieniami grupowymi NNW wieksze niz ja. PS: Co jesli ubezpieczyciel chcac nie robic dodatkowych kosztow odmowi? Pozdrawiam

Jeżeli w OWU nie ma żadnych dodatkowych warunków odnoście zwrotu kosztów rehabilitacji to nie będzie problemu. Często jest tak, że TU kieruje na rehabilitację do ośrodka z którym ma podpisaną umowę na wykonywanie tych zabiegów, w takim wypadku sprawa odbywa się w formie bezgotówkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje jeszcze 1. Skontaktuje sie z TU, ale jesli w polisie nie ma zastrzen ds. leczenia czy rehabilitacji nie ma jakis kroczkow dzieki czemu PZU mogloby odmowic zwrotu $$ za ww. swiadczenia jesli sa one z polecenia lekarza prowadzacego. Chodzi mi o zyciowe sytuacje bo tak jak pisalem nigdy nie bylem w takiej sytuacji. Czy ubezpieczyciele chetnie, normalnie zwracaja srodki za leczenie jesli na nie jest zawarta umowa czy staraja sie uchylac i odmawiaja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.. A tak na marginesie to każdy przypadek i zakres polisy jest inny. Problemy ze zwrotem zaczynają się w momencie kiedy świadczenia są zbyt wysokie a TU ma możliwość uniknięcia ich pokrycia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok..ale wysokie to pojecie wzgledne, czy swiadczenia wykonane na zlecenie lekarza prowadzacego leczenie mieszczace sie w cenach powiedzmy rynkowych nieprzekraczajace kwoty zawartej w polisie powinny byc wyplacone czy TU bedzie negowalo wszystko byle zaoszczedzic. I pytanie to kieruje do osob ktore spotkaly sie z taka sytuacja w zyciu prawdziwym. Pozdraiwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adam23 wrote:

Dziekuje za odp. Nie powinno byc problemu ze zwrotem kosztow tak tzn. wnioskuje to pan na podstawie warunkow polisy. Mi tez sie wydaje ze jest to precyzyjnie okreslone ale chcialem sie dowiedziec osob ktore znaja sie, mieli/maja doswiadczenia z ubezpieczycieniami grupowymi NNW wieksze niz ja. PS: Co jesli ubezpieczyciel chcac nie robic dodatkowych kosztow odmowi? Pozdrawiam

1) Zwykle T.U. czyni wszystko aby odmawiać zwrot kosztów prywatnego leczenia- tutaj właśnie potrzebna jest duża siła dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adam23 wrote:

Ok..ale wysokie to pojecie wzgledne, czy swiadczenia wykonane na zlecenie lekarza prowadzacego leczenie mieszczace sie w cenach powiedzmy rynkowych nieprzekraczajace kwoty zawartej w polisie powinny byc wyplacone czy TU bedzie negowalo wszystko byle zaoszczedzic. I pytanie to kieruje do osob ktore spotkaly sie z taka sytuacja w zyciu prawdziwym. Pozdraiwiam

1) Tak jak pisałem- w szczególności koszty leczenia prywatnego muszą być bardzo dobrze udowodnione, gdyż T.U. bardzo nie lubi ponosić kosztów takiego prywatnego leczenia. Również leczenia w ramach NFZ musi wykazywać konieczność takiego zleconego leczenia- jednak tutaj zwykle T.U. nie czyni większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adam23 wrote:

Ok..ale wysokie to pojecie wzgledne, czy swiadczenia wykonane na zlecenie lekarza prowadzacego leczenie mieszczace sie w cenach powiedzmy rynkowych nieprzekraczajace kwoty zawartej w polisie powinny byc wyplacone czy TU bedzie negowalo wszystko byle zaoszczedzic. I pytanie to kieruje do osob ktore spotkaly sie z taka sytuacja w zyciu prawdziwym. Pozdraiwiam

W mojej ocenie, jeśli ma Pan jakiś limit na leczenie to do limitu powinni wypłacić, o ile leczenie ma bezpośredni związek z nieszczęśliwym wypadkiem. Wielokrotnie likwidowałam szkody z NNW i nie przypominam sobie , żebym musiała się odwoływać od nieuwzględnionych kosztów leczenia, które były w ramach polisy NNW (co innego przy OC), także raczej wypłacają w tym zakresie. Najlepiej jednak, jeżeli aż tak obawia się Pan o zwrot za wizyty, to proszę skontaktować się z danym TU, albo nawet z działem likwidacji szkód danego towarzystwa i tam dowiedzieć się o wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odp. Co znaczy dobrze udowodnione, pomijajac oczywiscie oryginaly faktur za ww. Czy wystawienie skierowan od lekarza prowadzacego na badania i odpukac na zabieg artroskopii i uzasadnienie ( tylko w jakiej formie ??) ze czas oczekiwnai kilku mieisiecy na leczenie finansowane przez NFZ wplynie na stan zdrowia. Czy obiektywnie takie uzasadnie moze zostac zakwestionowane. PS: Jak tylko udowodnic ze w danym momencie kolejka w NFZ wynosila kilka miesiecy? Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam23 wrote:
dziekuje za odp. Co znaczy dobrze udowodnione, pomijajac oczywiscie oryginaly faktur za ww. Czy wystawienie skierowan od lekarza prowadzacego na badania i odpukac na zabieg artroskopii i uzasadnienie ( tylko w jakiej formie ??) ze czas oczekiwnai kilku mieisiecy na leczenie finansowane przez NFZ wplynie na stan zdrowia. Czy obiektywnie takie uzasadnie moze zostac zakwestionowane. PS: Jak tylko udowodnic ze w danym momencie kolejka w NFZ wynosila kilka miesiecy? Pzdr
1. Pisemna informacja o terminie zabiegu na Fundusz. Po prostu proszę się zapisać i wziąć taką pisemną informacje z pieczątką od rejestratorki medycznej.
2. Skierowanie z informacją, ze jest to zw. z wypadkiem - w formie pisemnej, lekarze mają specjalne druki.
3. Faktury.
4. Może Pan przed zabiegiem napisać do TU i spytać czy w ramach polisy dany zabieg jest refundowany.

Zresztą istotą prywatnego ubezpieczenia jest to, że nie trzeba czekać w kolejkach, dlatego jeżeli chodzi o zwykle wizyty to nie powinny robić problemu. Co do zabiegu to ryzyko "zabiegi/operacje" może już nie być objęte ryzykiem "koszty leczenia" dlatego w tym zakresie proszę się dopytać u źródła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK fajnei co jesli ubezpieczyciel stwierzi ze jest kilka innych lecznic gdzie terminy sa defakto podobno co mam zbierac info z kazdego ZOZu to absurd. Skierowanie mam na wykoanie ww. diagnostyki. Chodzi mi bardziej ze pomimo klarownej umowy ktora takie badania i zabiegi obejmuje czy istnieja jakies za przeproszeniem ,,kruczki' ktore uniemozliwilyby mi otrzymanie zwrotu za leczenie.

 

Definicja leczenia z mojej polisy NNW:

Definicje z umowy ( polisy) - leczenie - wizyty lekarskie, leczenie ambulatoryjne, leczenie szpitalne, zabiegi ambulatoryjne, zabiegi operacyjne, badania zlecone przez lekarza, przyjmowanie leków oraz stosowanie środków opatrunkowych przepisanych przez lekarza, transport z miejsca nieszczęśliwego wypadku lub zdarzenia objętego umowądo szpitala lub ambulatorium, rehabilitacja;

leczenie operacyjne złamania - stabilizacja wewnętrzna lub zewnętrzna złamania związana z zabiegiem operacyjnym powodującym naruszenie ciągłości tkanek;

 

Dodam ze wartosc diagnostyki i zabiegu w zadnej klinice nie przekroczy wartosci z umowy:

 

Zwrot kosztów leczenia pozostających w związku z nieszczęśliwym wypadkiem

do 20 % sumy ubezpieczenia

do 6.000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jeszcze sama idea tresci umowy skoro zapewniony jest zwrot kosztow leczenie do jakies sumy ( ktorej nie ma opcji przekroczyc) to dlaczego ubezpieczyciel wymaga leczenia w ramach NFZ ktore trwa dluzej i jest gorszej jakosci co wplywa na stan zdrowia osoby ubezpieczonej. Co reguluje te wymaga leczenia w ramach NFZ bo w umowie nie ma o tym slowa. Czy ktos mial podobna sytuacje i moglby sie wypowiedziec. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adam23 wrote:

Dziwi mnie jeszcze sama idea tresci umowy skoro zapewniony jest zwrot kosztow leczenie do jakies sumy ( ktorej nie ma opcji przekroczyc) to dlaczego ubezpieczyciel wymaga leczenia w ramach NFZ ktore trwa dluzej i jest gorszej jakosci co wplywa na stan zdrowia osoby ubezpieczonej. Co reguluje te wymaga leczenia w ramach NFZ bo w umowie nie ma o tym slowa. Czy ktos mial podobna sytuacje i moglby sie wypowiedziec. Pozdrawiam

1) Dlatego właśnie, że leczenie prywatne jest płatne w 100%, a T.U. nie jest skory do wypłaty kosztów takiego leczenia. Logika T.U. jest taka, że w ramach NFZ nie musi zwracać takich kosztów. To, że T.U. zapewnia zgodnie z umową zwrot kosztów leczenia do jakiejś sumy nie oznacza absolutnie, że można dowolnie korzystać z usług do sumy określonej w umowie. Co do podobnych przypadków leczenia prywatnego i problemów z T.U. w tym zakresie jest bardzo dużo tematów na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dobrowolnie tylko ze skierowania lekarza prowadzacego leczenie uzasadniajac dlugimi i dlugim czasem oczekiwania na zabieg grozacy poglebieniem sie urazu. Czy taka argumentacja poparta skierowaniami wystarczy czy TU bedzie chcialo za wszelka cene uchylic sie od zwortu kosztow leczenia za ww. Pytam sie jak to wyglada w praktyce, moze ktos byl w podobnej sytuacji. Pozdrawima i zycze duuuzo zdrowia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam23 wrote:
Nie dobrowolnie tylko ze skierowania lekarza prowadzacego leczenie uzasadniajac dlugimi i dlugim czasem oczekiwania na zabieg grozacy poglebieniem sie urazu. Czy taka argumentacja poparta skierowaniami wystarczy czy TU bedzie chcialo za wszelka cene uchylic sie od zwortu kosztow leczenia za ww. Pytam sie jak to wyglada w praktyce, moze ktos byl w podobnej sytuacji. Pozdrawima i zycze duuuzo zdrowia
1) Wobec tego jeśli jest zbyt długi okres oczekiwania w ramach NFZ i grozi to pogłębieniem się urazu to zwrot kosztów takiego leczenia nie powinien powodować problemów. Zwykle wystarcza takie skierowanie dla T.U.;

2) Konsekwentnie nawołuje Pan do odpowiedzi osób którzy mieli podobną sytuację. Jednak tutaj na forum jeśli pojawiają się takie osoby, które przeszły wypadek to tylko co do zasady aby zadać pytanie i otrzymać odpowiedź i nic więcej. Zwykle same nie udzielają takiej odpowiedzi. Tak jak Panu wskazałem trzeba samemu ewentualnie odnaleźć na forum osoby, które zadawały takie pytanie już po problemach z T.U. w uzyskaniu zwrotu takich kosztów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.. przepraszam niewiedizalem jestem na forum,, mnowy'' pozdrawiam

A co do samego zdarzenia i polisy czy TU moze korzystajac z jakis innych , nazwijmy to wazniejszych przepisow tresc takiej umowy(polisy) i co jest najwazniejsze dla samej sprawy zwrotu kosztow zaleczenie : ich wysokosc czy inne uwarunkowania jak np. wpsomniane wczesniej dlugi okres oczekiwania na zabieg NFZ przez to korzystanie z niepoblicznego NZOZu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam23 wrote:
Rozumiem.. przepraszam niewiedizalem jestem na forum,, mnowy'' pozdrawiam
A co do samego zdarzenia i polisy czy TU moze korzystajac z jakis innych , nazwijmy to wazniejszych przepisow tresc takiej umowy(polisy) i co jest najwazniejsze dla samej sprawy zwrotu kosztow zaleczenie : ich wysokosc czy inne uwarunkowania jak np. wpsomniane wczesniej dlugi okres oczekiwania na zabieg NFZ przez to korzystanie z niepoblicznego NZOZu. Pozdrawiam
1) Jeśli chodzi o likwidację szkody z ubezpieczeń dobrowolnych NNW to OWU nie może być sprzeczne z przepisami k.c.. Co ważne zgodnie z art. 818 § 1 k.c. umowa ubezpieczenia lub ogólne warunki ubezpieczenia mogą przewidywać, że ubezpieczający ma obowiązek w określonym terminie powiadomić ubezpieczyciela o wypadku. Zgodnie z art. 818 § 3 i 4 k.c. w razie naruszenia z winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa obowiązków określonych w paragrafach poprzedzających art. 818 k.c. ubezpieczyciel może odpowiednio zmniejszyć świadczenie, jeżeli naruszenie przyczyniło się do zwiększenia szkody lub uniemożliwiło ubezpieczycielowi ustalenie okoliczności i skutków wypadku. Skutki braku zawiadomienia ubezpieczyciela o wypadku nie następują, jeżeli ubezpieczyciel w terminie wyznaczonym do zawiadomienia otrzymał wiadomość o okolicznościach, które należało podać do jego wiadomości. Zgodnie z art. 807 § 1 k.c. postanowienia ogólnych warunków ubezpieczenia lub postanowienia umowy ubezpieczenia sprzeczne z przepisami niniejszego tytułu są nieważne, chyba że dalsze przepisy przewidują wyjątki. Zgodnie z art. 58 § 1 k.c. czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek, w szczególności ten, iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy. W myśl § 2 art. 58 k.c. nieważna jest czynność prawna sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. Zgodnie z § 3 art. 58 k.c. jeżeli nieważnością jest dotknięta tylko część czynności prawnej, czynność
pozostaje w mocy co do pozostałych części, chyba że z okoliczności wynika, iż bez postanowień dotkniętych nieważnością czynność nie zostałaby dokonana. Na marginesie warto dodać, że zgodnie z art. 83 § 1 k.c. nieważne jest oświadczenie woli złożone drugiej stronie za jej zgodą dla pozoru. Jeżeli oświadczenie takie zostało złożone dla ukrycia innej czynności prawnej, ważność oświadczenia ocenia się według właściwości tej czynności. Zgodnie z § 2 art. 83 k.c. pozorność oświadczenia woli nie ma wpływu na skuteczność odpłatnej czynności prawnej, dokonanej na podstawie pozornego oświadczenia, jeżeli wskutek tej czynności osoba trzecia nabywa prawo lub zostaje zwolniona od obowiązku, chyba że działała w złej wierze;

2) Ważniejsze są uwarunkowania, a wysokość zwrotu kosztów leczenia limitowana jest wprost zapisami OWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam23 wrote:
OK fajnei co jesli ubezpieczyciel stwierzi ze jest kilka innych lecznic gdzie terminy sa defakto podobno co mam zbierac info z kazdego ZOZu to absurd. Skierowanie mam na wykoanie ww. diagnostyki. Chodzi mi bardziej ze pomimo klarownej umowy ktora takie badania i zabiegi obejmuje czy istnieja jakies za przeproszeniem ,,kruczki' ktore uniemozliwilyby mi otrzymanie zwrotu za leczenie.

Definicja leczenia z mojej polisy NNW:
Definicje z umowy ( polisy) - leczenie - wizyty lekarskie, leczenie ambulatoryjne, leczenie szpitalne, zabiegi ambulatoryjne, zabiegi operacyjne, badania zlecone przez lekarza, przyjmowanie leków oraz stosowanie środków opatrunkowych przepisanych przez lekarza, transport z miejsca nieszczęśliwego wypadku lub zdarzenia objętego umowądo szpitala lub ambulatorium, rehabilitacja;
leczenie operacyjne złamania - stabilizacja wewnętrzna lub zewnętrzna złamania związana z zabiegiem operacyjnym powodującym naruszenie ciągłości tkanek;

Dodam ze wartosc diagnostyki i zabiegu w zadnej klinice nie przekroczy wartosci z umowy:

Zwrot kosztów leczenia pozostających w związku z nieszczęśliwym wypadkiem
do 20 % sumy ubezpieczenia
do 6.000 zł
Mogą być jakieś zapisy w OWU, gdzie przy zaistnieniu pewnych okoliczności będzie wyłączenie kosztów leczenia. Najlepiej spytać w danym TU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam23 wrote:
Rozumiem.. przepraszam niewiedizalem jestem na forum,, mnowy'' pozdrawiam
A co do samego zdarzenia i polisy czy TU moze korzystajac z jakis innych , nazwijmy to wazniejszych przepisow tresc takiej umowy(polisy) i co jest najwazniejsze dla samej sprawy zwrotu kosztow zaleczenie : ich wysokosc czy inne uwarunkowania jak np. wpsomniane wczesniej dlugi okres oczekiwania na zabieg NFZ przez to korzystanie z niepoblicznego NZOZu. Pozdrawiam
Czy w OWU jest zapis, że terminy na NFZ muszą być zajęte, żeby skorzystać z kosztów leczenia? Nie powinno to mieć wpływu, ale jeśli jest tak zapis to należy się go trzymać, bo inaczej mogą odmówić. (przy szkodach z OC towarzystwa powołują się na to, ale przy nnw pierwszy raz potykam się z takim zapisem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na forum nie zagwarantuje Panu, ze TU zwróci koszt leczenia, bowiem decyzje podejmują likwidatorzy, a oni też nie są nieomylni i nawet jeśli jakiś koszt nie zostanie uwzględniony, a zgodnie z OWU powinien być uwzględniony to powinien się Pan odwołać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adam23 wrote:

Czy panstwo z kancelarii Parus Lex zajmuja sie takimi sprawami, czy ew. moglbym prosic o jakis kontakt wtedy latwiej by sie rozmawialo. Pozdrawiam

Może się Pan skontaktować przez poniższy baner albo prze email. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...