Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ile czasu ma ubezpieczalnia


iras231
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam i prosze o porade

24 grudnia zgłosiłem szkode do ubezpieczalni sprawcy wypadku w którym zostałem poszkodowany.15 stycznia pojawił sie u mnie dopiero rzeczoznawca, zrobił zdjecia samochodu. ile czsu ma ubezpieczyciel na wypłate odszkodowania i czy jeszcz długo bede musiał czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
witam prosze o porade. dw miesiace temu wysłałem do warty wszystkie dokumenty dotyczące mojego wypadku, staram sie o ubezpieczenie z OC sprawcy byłem poszkodowanym w pojeżdzie wypadek nie z mojej winy samochód uderzył w tył mojego pojazdu. Po dwóch miesiącach otrzymałem pismo że warta dopiero przyjeła to do wiadomości. Ile czasu ma ubezpieczalnia na odpowiedz i ewentualne wypłaceenie jakiś tam pieniążków. Sądze że jest to trochę długo czy mam racje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z ustawą - 30 dni. Jeżeli zachodzą okoliczności utrudniające wskazanie winnego (przykładowo toczy się postępowanie wyjaśniające lub sprawca odwołał się) postępowanie likwidacyjne TU może trwać nawet 90 dni, co nie zwalnia TU z udzielenia pisemnego wyjaśnienia opóźnień.

Czy masz potwierdzenie nadania listu do TU lub jakiekolwiek potwierdzenie przyjęcia szkody?

Sprawę należałoby co najmniej zgłosić do instytucji nadzorującej ubezpieczalnie.

Czy sprawca przyznał się do winy? Czy nie toczy się czasem postępowanie karne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawca przyznał sie do winy i postepowanie zostało zakończone, odbyła się sprawa w sądzie. Dostałem potwierdzenie że moja sprawa została przyjeta ok. 20 maja, a wysłaęm do nich dokumenty 10 marca, wiec już ponad dwa miesiące, na razie spokojnie czekam czy dobrze robie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
źle robisz. Jeżeli Twoją sprawę prowadzi warta to działaj szybko, nie dzwoń bo i tak się nie dodzwonisz tylko wyślij pismo i skieruj skargę do nadzoru lub prezesa na działania likwidatora. przedłużają strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...