Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie od Zarządu Dróg Woj. za kolizję na oblodzonej drodze


4bogdan
 Share

Recommended Posts

Witam pod koniec lutego, jadąc droga wojewódzką nie dałem rady wyhamować i uderzyłem w tarasującą mój pas ruchu śmieciarkę.

Na miejsce została wezwana policja, i przyjąłem mandat, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że przyznałem się tym samym do winy, ponieważ wiedziałem , że kierowca śmieciarki też dostał mandat.

Mam oświadczenie 3 świadków, w tym kierowcy śmieciarki, że droga była oblodzona i nie odśnieżona, a jest to droga wojewódzka która wg Informatora Zimowego Utrzymania Dróg ma I klasę utrzymania zimowego, więc złożyłem sprawę do Zarządu Dróg.

Zarząd skierował sprawę do ubezpieczalni Ergo Hestia. Zostało wszczęte postępowanie likwidacyjne, przychodził rzeczoznawca porobił zdjęcia i powiedział , ze jest to raczej szkoda całkowita, wartość pojazdu to jest około 12 tys. PLN. Za kilka tygodni przyszła odmowa wypłaty odszkodowania ponieważ, z notatki Policji wynika, iż nie zachowałem szczególnej ostrożności, i ew. mogę dochodzić swoich racji na drodze sądowej.Co zamierzam uczynić, ponieważ uważam, że przynajmniej cząstkowa wina leży po stronie Zarządcy

Moje pytanie brzmi: Czy mogę w tym czasie wyrejestrować i sprzedać wrak, czy lepiej najpierw wezwać rzeczoznawcę by spisał szkody? Od rzeczoznawcy Ergo Hestia dostałem protokół szkody gdzie jest wszystko wypisane co jest do wymiany.

Dziękuję, Pozdrawiam

Bogdan

Link to comment
Share on other sites

jeżeli zgadzasz się z wyceną szkody Ergo Hestii (i posiadasz jej kopię) to nie musisz wzywać innego rzeczoznawcy. Wyjątkiem jest założenie, że odszkodowania będziesz dochodził nie tylko od ubezpieczyciela. Rzadko, ale zdarza się, że np. Zarząd Dróg "wyczerpie" swoją polisę - tzn. Hestia wypłaci już z polisy maksymalną kwotę na jaką była zawarta. Wtedy roszczenie bezpośrednio trzeba kierować do zarządcy drogi.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...