Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie od Zarządu Dróg Woj. za kolizję na oblodzonej drodze


4bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pod koniec lutego, jadąc droga wojewódzką nie dałem rady wyhamować i uderzyłem w tarasującą mój pas ruchu śmieciarkę.

Na miejsce została wezwana policja, i przyjąłem mandat, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że przyznałem się tym samym do winy, ponieważ wiedziałem , że kierowca śmieciarki też dostał mandat.

Mam oświadczenie 3 świadków, w tym kierowcy śmieciarki, że droga była oblodzona i nie odśnieżona, a jest to droga wojewódzka która wg Informatora Zimowego Utrzymania Dróg ma I klasę utrzymania zimowego, więc złożyłem sprawę do Zarządu Dróg.

Zarząd skierował sprawę do ubezpieczalni Ergo Hestia. Zostało wszczęte postępowanie likwidacyjne, przychodził rzeczoznawca porobił zdjęcia i powiedział , ze jest to raczej szkoda całkowita, wartość pojazdu to jest około 12 tys. PLN. Za kilka tygodni przyszła odmowa wypłaty odszkodowania ponieważ, z notatki Policji wynika, iż nie zachowałem szczególnej ostrożności, i ew. mogę dochodzić swoich racji na drodze sądowej.Co zamierzam uczynić, ponieważ uważam, że przynajmniej cząstkowa wina leży po stronie Zarządcy

Moje pytanie brzmi: Czy mogę w tym czasie wyrejestrować i sprzedać wrak, czy lepiej najpierw wezwać rzeczoznawcę by spisał szkody? Od rzeczoznawcy Ergo Hestia dostałem protokół szkody gdzie jest wszystko wypisane co jest do wymiany.

Dziękuję, Pozdrawiam

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zgadzasz się z wyceną szkody Ergo Hestii (i posiadasz jej kopię) to nie musisz wzywać innego rzeczoznawcy. Wyjątkiem jest założenie, że odszkodowania będziesz dochodził nie tylko od ubezpieczyciela. Rzadko, ale zdarza się, że np. Zarząd Dróg "wyczerpie" swoją polisę - tzn. Hestia wypłaci już z polisy maksymalną kwotę na jaką była zawarta. Wtedy roszczenie bezpośrednio trzeba kierować do zarządcy drogi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...