Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

alimenty


onesun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

chciałam się dowiedzieć jakie wnioski i gdzie można złożyc o alimenty, jak je napisać? chodzi o moją siostrę i jej syna, ojciec dziecka nie pokazuje się u niej od dłuższego czasu i szkoda mi jej nie mogę tego tak zostawić:( dodam, że dziecko ma nazwisko matki.. proszę o pomoc, nie mnie, ale jej jest ona potrzebna, a ja, bez wiedzy jej nie pomogę:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Przykro mi, sprawy o alimenty często są bardzo trudne. Wiem, bo sama je otrzymuje od ojca, a moja mama walczyła o to długo, ojciec potrafił ukryć swój dochód, niestety nie doradzę Ci, gdzie złożyć takie dokumenty, ale jak chcesz szybko rozwiązać taką sprawę lepiej skorzystać z pomocy prawnika, moja mama korzystała z kancelarii prawnej, sama byłaby bezsilna w tym. Dobry prawnik powinien Ci pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A ojciec uznał dziecko? Bo jeśli nie to najpierw trzeba będzie wystąpić o ustalenie ojcostwa. Jeśli ojciec uznał dziecko to tylko sprawa o alimenty. Tutaj są arkusze do obliczania wielkości alimentów - http://www.grzybkowski-guzek.pl/pl/specjalizacje/158-sprawy-dotyczace-dzieci/614_614-jak-obliczyc-wysokosc-alimentow-nowe-arkusze-kalkulacyjne.html - z pewnością się przydadzą. Pozew o alimenty składa się w sądzie rejonowym w miejscowości zamieszkania. Tu jest wzór pozwu i przykład - http://www.infor.pl/prawo/pozwy/wzory-pozwow/f,6,Pozew-o-alimenty.html Jeśli napiszesz, z jakiej miejscowości jesteście to może uda mi się Wam polecić jakiegoś dobrego adwokata lub radcę prawnego. Samej jej będzie trudno przed sądem, ale zawsze warto spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...