Jump to content
Forum Odszkodowania

Grzywna za niewskazanie kierującego - fotoradar.


pakoskladako
 Share

Recommended Posts

Witam.

Dostałem pismo ze strazy miejskiej, że 3 tygodnie temu fotoradar zrobił mi zdjęcie za przejazd na czerwonym świetle.

I dalej: Jeżeli to pan kierwoał może pan przyjać mandat w wysokości 500 zł i 6 pkt karnych

w przypadku gdy nie jest Pan sprawcą wskazanego powyżej wykroczenia i nie dopełni Pan obowiązku określonego w art.78 ust. 4, 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym tj. nie wskaże komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie popełni Pan wykroczenie określone w art 96§3 Kodeksu wykroczeń. W związku z powyższym zakończenie prowadzonych czynności wyjaśniających w sprawie nastąpi poprzez wyrażenie zgody na przyjęcie mandatu karnego kredytowanego w wysokości: 500zł.

Mandat karny kredytowany zostanie wystawiony i przesłany po uprzednim wypełnieniu, podpisaniu i odesłaniu załączonego oświadczenia (zawartość w części C załącznika). W przypadku gdy podpisane przez pana oświadczenie wpłynie do siedziby Straży Miejskiej po upływie 90 dni od daty ujawnienia wykroczenia, zostanie ono dołaczone do akt sprawy i wraz z wnioskiem o ukaranie przesłane do sądu.

 

I teraz tak: Na chłopski rozum to druga opcja byłaby lepsza bo i tak 500 zł i tak tylko że jakbym nie wskazał kierującego to bez punktów. Ale mam pewne obawy. Otóż wiem, że wtedy samochodem kierował mój syn, któy jest współwłaścicielem pojazdu. Czy nie nie będzie przypadkiem tak że jak go nie wskażę to ja dostanę 500 zł za nieskazanie, a on 500 i 6 pkt jeżeli by doszli że to on?

Link to comment
Share on other sites

Co jeśli pójde do nich i powiem, że chciałbym bardzo wskazać kierującego, ale niestety w tym czasie byłem w pracy i nie wiem kto mógł kierować a dostęp do samochodu ma kilka osób?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...