Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

stłuczka 3 samochodów wymuszenie pierwszeństwa przez sprawcę


kkowalczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W dniu 19,01,2007r. jadąc do domu z pracy - ulicą z pierszeństwem przejzadu z ulicy podporządkowanej wyjechał mi samochod uprzednio nie zatrzymawszy sie na skrzyzowaniu ze znakiem STOP. W wyniku tego zderzenia szkodzie uległy 3 samochody. Na miejsce zdarzenia przyjechała straz pozarna, pogotowie oraz policja. Szkoda został przeze mnie od razu zgłoszona do zakładu ubezpieczeń, w którym jest ubezpieczony sprawca. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odszkodowania. Zakład ubezpieczeń nie chce wziąść odpowiedzialnosci za spowodowaną szkodę ponieważ twierdzi, ze sprawca nie odbiera listów poleconych a to jego zdaniem świadczy o tym że moze być niewinny. Co w takiej sytuacji zrobić?

 

karolina Kowalczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dniu 19,01,2007r. jadąc do domu z pracy - ulicą z pierszeństwem przejzadu z ulicy podporządkowanej wyjechał mi samochod uprzednio nie zatrzymawszy sie na skrzyzowaniu ze znakiem STOP. W wyniku tego zderzenia szkodzie uległy 3 samochody. Na miejsce zdarzenia przyjechała straz pozarna, pogotowie oraz policja. Szkoda został przeze mnie od razu zgłoszona do zakładu ubezpieczeń, w którym jest ubezpieczony sprawca. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odszkodowania. Zakład ubezpieczeń nie chce wziąść odpowiedzialnosci za spowodowaną szkodę ponieważ twierdzi, ze sprawca nie odbiera listów poleconych a to jego zdaniem świadczy o tym że moze być niewinny. Co w takiej sytuacji zrobić?

 

karolina Kowalczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzystwo Ubezpieczeniowe z reguły nie jest przychylne do wypłacania odszkodowań dlatego że pozbywają sie własnych pieniędzy....sprawa jest jak najbardziej po Pani stronie...jeżeli jest osoba która zna się na tym poleciłbym oprzeć się na doświadczeniu tej osoby i pozwolić jej poprowadzić sprawę....Poza tym odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu - tutaj kwoty są o wiele wyższe...

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim lakonicznym i ogólnym wstępie rufu_s1 zostaje mi tylko odpowiedzieć merytorycznie na Twoje pytanie. Ważne jednak są pewne konkretne informacje, które być może posiadasz, a mianowicie, czy policja ustaliła już winnego kolizji? a jeśli tak, czy przyjął on mandat? Są to ważne pytania, które pozwalają szczegółowo odpowiedzieć na Twoje pytanie. Niemniej obecnie zakład ubezpieczeń może uchylać się od odpowiedzialności, tylko gdy sprawstwo nie jest jeszcze przypisane jego klientowi. Dlaczego? Albowiem przy kolizji pojazdów zachodzi tzw. zasada winy. Oznacza to, że wyłącznie kierowcę, któremu można przypisać winę, można obarczyć żądaniem odszkodowania. Jeśli jednak wiadomo, że sprawca przyjął mandat, to podane przez Ciebie tłumaczenie zakładu ubezpieczeń nie ma żadnego uzasadnienia i bez problemu możesz sprawę skierować do sądu. Jeśli jednak nie wiesz co się dzieje ze sprawą prowadzoną przez policję, to udaj się do tego komisariatu, komendy, która zajmuje się nią i poproś o informację - masz do tego prawo jako uczestnik tej kolizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...