Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

szkoda z oc sprawcy kosztorys zaniżony o 55%


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Napisze to jak najkrócej :)

 

SKODA supreb- 2007r wartość audatex - 42000zł

kosztorys pzu na sumę 19000zł zaniżony o 55% (kasę mam już na koncie)

Co trzeba zrobić? czym się posiłkować ? jakie kroki podjąć aby te 55% zmniejszyć np do 10%-20%.

Zaznaczam że auta naprawiać nie będę. (70 elementów w kosztorysie do wymiany) Chce od tych oszustów normalne pieniądze za powstałą szkodę. 19000zł które mi wypłacili to jest jakaś KPINA!!! Powinno być 34000zł-37000zł

Pzu mówi że jak przedstawię fakturę to oni mi dopłacą resztę ale ja auta już naprawiać nie chcę bo to wrak jest!!!

 

Może mi ktoś powiedzieć jak to ugryźć ?? pozdrawiam i czekam na sensowne rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj sliwon

najważniejsze pytanie czy podpisywałeś jakieś dokumenty w PZU które mogą Tobie zamknąć drogę do dalszych roszczeń.

praktyka pzu jest taka ze dają marne pieniądze i na dodatek "każą" podpisywać papiery. człowiek szybko chce skończyć i podpisuje ze zrzeka sie dalszych roszczeń.

pozdrawiam

trebor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: odpuść sobie pośredników. Nikt nie uzyska dla Ciebie większego odszkodowania.

 

Jeżeli nie zamierzasz naprawiać samochodu to zgłoś się do niezależnego rzeczoznawcy i niech on wykona wycenę. Z odwołaniem prześlij do to TU i czekaj. W mojej pracy to czasem przechodzi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko

zrobiłem kosztorys na którym koszt naprawy to 36000zł . jutro go wyślę do tych oszustów ale ja już wiem że powiedzą że bez faktury nie dopłaca ani złotówki . i co wtedy ?? sądy ?? czy są jakieś inne normalne sposoby żeby odzyskać swoje pieniądze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna praktyka i to nie tylko PZU. Poczytaj uchwałę SN : uchwała Sądu Najwyższego z dnia 12 kwietnia 2012 r., sygn. akt III CZP 80/11. Wynika z niej bezpośredni obowiązek naprawy na nowych oryginalnych częściach bez potrąceń amortyzacyjnych ale oni chcą płacić dopiero jak przedstawisz fakturę. Mieliśmy już takie sprawy. Na etapie odwoławczym cos tam zawsze dorzucają a resztę trzeba wywalczyć dopiero przed sądem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, normalna praktyka. Dorzucili Ci jakieś pieniążki ale nieadekwatne do sytuacji. Zawsze tak robią. Bez Sądu nic nie wskurasz. Niektórzy Ci radzą robienie ekspertyz. Pewnie, że można je robić. W nieskończoność. Musisz iść do Sądu i taka jest jedyna prawda. Bez wyroku nic im nie zrobisz. Współczuję Ci sytuacji w jakiej się znalazłeś. Racja jest po Twojej stronie ale w zderzeniu z machiną TU jesteś bezbronny. Miarkowanie odszkodowania może mieć miejsce np. w sytuacji, o której mówi art.362 kc tzw. przyczynienie się poszkodowanego do powstania szkody ale z Twoich wpisów nie wynika, że taka sytuacja miała miejsce w twoim przypadku. Nie marnuj więcej czasu i składaj pozew. Nie masz obowiązku naprawiania samochodu i pieniądze Ci się należą. Poniesiesz koszty w wysokości 5% od wartości, jaką wskażesz w pozwie - tzw. wpis od pozwu, który (w przypadku wygranej) będzie Ci zwrócony. Jeżeli Cię na to nie stać to musisz złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem odwołanie od decyzje TU i czekam . Kolejny kosztorys który zrobiłem w PZM jest na kwotę 58000zł brutto a więc dużo więcej niż wartość pojazdu .Ostatni odpowiedź od tych skur....... brzmi tak " maksymalny koszt naprawy w przypadku szkód z OC nie decyduje o szkodzie całkowitej, pojazd można naprawiać do wartości pojazdu - przeciętny koszt naprawy znacznie poniżej 100% wartości pojazdu. " A skwitować można to tylko w jeden sposób , gadaj z dupą to cie osra pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
To PZU tak naprawdę to banda złodziei. Daropi idź do Sądu i walcz o swoje, sąd powinien rozstrzygnąć sprawę na Twoją korzyść. Nie daj PZU znów się wykpić od wypłaty. U nich to na 10 przypadków z 3 osobom zapłacą, a reszta weźmie te proponowane grosze dla świętego spokoju. Dobrze znam te ich mechanizmy, bo przez to przechodziłam parę miesięcy temu, gdyby nie prawnik z Mobile Cash Kraków, pewnie niewiele bym zdziałała, bo PZU ma juz lata praktyki w kiwaniu ludzi. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Też miałam problem z ubezpieczycielem, z tym, że ja miałam samochód zastępczy, TU nie chciało za niego zapłacić, ale na szczęście trafiłam na solidną formę, która zajmuję się wypożyczaniem samochodów, wnieśli sprawę do sądu i wygrali. w razie jakichkolwiek kłopotów mogę polecić wypożyczalnię samochodów Depart z Opola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...