Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek na skuterze...


Mlody_25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

 

Rok temu byłem poszkodowanym w wypadku na skuterze. Pani, która była winna jest ubezpoeczona w PxU.

 

Straciłem prawą jedynkę całą + pół lewej [zęby] - koszt ok 1500

 

chcę mi dać ugodę na 6000

 

nie wiem czy brać i czy jest sens dalej sie sądzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie .. dwa dni temu zaliczyłem wywrotke na skuterze , mam liczne otarcia na cąłej lewej stronie skrecony palec :D w sumie nie wiele ale chodzi mi o odszkodowanie .... w szpitalu podałem ze wypadek na skuterze rodzice mysla ze rower czy starajac sie o odskodowanie wiecej sie dostanie za rower czy za skuter ?? bo niechce martiwc rodziców i chodzi mi o to czy jak sciemnie ze to rower to czy moga sprawdzic czy tak faktycznie było ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ubiegasz się o odszkodowanie z ubezpieczenia NW, przy tylko otarciach ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Argumentem może być zbyt mała doznana przez Ciebie szkoda i 0% uszczerbek na zdrowiu. Jeśli jednak odbyłeś kilka wizyt u lekarza, posiadasz zaświadczenia, możesz przedstawić je ubezpieczycielowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam, mialem wypadek na skuterze we wrześniu 2009r. Jadac skuterem wpadłem w poślizg i wywalając sie skuter przygniótł mi noge. Miałem zerwane wiezadła w kolanie i przez rok czasu (opadającą stope) po dlugiej rehabilitacji zakonczylem leczenie i ubiegam sie o odszkodowanie. W grudniu 2011r wyslalem kopie ze szpitala i wszystkie inne dokumenty, dzis dostałem odpowiedź w ktorej musze wyslac kserokopie dowodu rejestracyjnego z potwierdzeniem z oryginalem i karte motorowerowa. Skuter byl kolegi ja sam nim jechalem czy jego dowod wysylac? Jak skserowac z potw. oryginału??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel20.92 wrote:
Witam, mialem wypadek na skuterze we wrześniu 2009r. Jadac skuterem wpadłem w poślizg i wywalając sie skuter przygniótł mi noge. Miałem zerwane wiezadła w kolanie i przez rok czasu (opadającą stope) po dlugiej rehabilitacji zakonczylem leczenie i ubiegam sie o odszkodowanie. W grudniu 2011r wyslalem kopie ze szpitala i wszystkie inne dokumenty, dzis dostałem odpowiedź w ktorej musze wyslac kserokopie dowodu rejestracyjnego z potwierdzeniem z oryginalem i karte motorowerowa. Skuter byl kolegi ja sam nim jechalem czy jego dowod wysylac? Jak skserowac z potw. oryginału??
1) Po prostu w OWU umowy ubezpieczenia jako przesłankę negatywną za pewne wpisał "prowadzenie pojazd mechanicznego bez uprawnień". Zwykle takie potwierdzenia dokonuje notariusz. Skoro T.U. tego jasno nie wskazał to można napisać oświadczenie o zgodności kserokopii z oryginałem. W razie czego można dopytać ubezpieczyciela. Trzeba wysłać dowód rejestracyjny pojazdu czyli kolegi lub napisać oświadczenie, że to nie był Pana pojazd (a kolega np. mógł Panu owego dowodu nie udostępnić, gdyż to jego dokument);

2) Kserokopię wykonuje się normalnie. Kwestia potwierdzenia zgodności z oryginałem. Zwykle takim osobom dokonuje tego notariusz co wiąże się z kosztami. W mojej ocenie T.U. nie powinno wymagać takiego notarialnego poświadczenia. Wystarczyłoby przecież oświadczenie. Warto dopytać T.U. w tym kierunku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mialam wypadek na skuterze ,dzisiaj zakończyłam leczenie.

Jestem pierwszy raz w życiu w takiej sytuacji.

Otrzymalam zdolnośc do pracy.

Jestem ubezpieczona z tytułu nnw i pzu.

Kto decyduje o uszczerbku na zdrowiu i jak dlugo sie czeka na tą decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgłoszenie do ubezpieczyciela robi się na specjalnym druku i załącza się powypadkowe dokumenty medyczne. Szkodę należy zgłosić do każdego z ubezpieczycieli oddzielnie przez internet jeżeli istnieje taka możliwość albo listownie za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Na podstawie przesłanej dokumentacji ubezpieczyciel albo zleca lekarzowi zaopiniowanie o uszczerbku albo organizuje komisje lekarską z udziałem poszkodowanego.

Odszkodowanie wypłaca się ciągu 30 dni od zawiadomienia o szkodzie.

Proszę napisać co było przyczyną wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałam na skuterze do pracy.Z przeciwka kierowca samochodu próbując kogoś wyprzedzać ,

zjechał na moj pas ruchu i uderzył we mnie.Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Po 20 min wrócił.

Na policji podał inna wersje i sprawa jest u biegłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolantaaa wrote:
Jechałam na skuterze do pracy.Z przeciwka kierowca samochodu próbując kogoś wyprzedzać ,
zjechał na moj pas ruchu i uderzył we mnie.Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.
Po 20 min wrócił.
Na policji podał inna wersje i sprawa jest u biegłego.
Od dn. 1 marca 2003 r. ZUS nie wypłaca jednorazowego odszkodowania za stały lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy. Regulacje te zostały zawarte natomiast w art. 57b ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst. jedn. Dz. U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227 ze zm.). Wobec tego w myśl art. 57a w zw. z art. 57 ust. 1 pkt 2 przedmiotowej ustawy jeśli niezdolność do pracy jest spowodowana wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy rentę można uzyskać pomimo nie spełnienia wymaganych okresów składkowych i nieskładkowy. Zgodnie z art. 92 § 1 pkt 2 k.p. za czas niezdolności pracownika do pracy wskutek wypadku w drodze do pracy lub z pracy albo choroby przypadającej w czasie ciąży- w okresie wskazanym w pkt 1 - pracownik zachowuje prawo do 100% wynagrodzenia z ubezpieczenia chorobowego. Wobec tego wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wskutek choroby, macierzyństwa jak i wypadku w drodze do pracy i pracy zawsze ustala i wypłaca pracodawca. Natomiast za czas niezdolności do pracy, o której mowa w § 1 art. 92 k.p., trwającej łącznie dłużej niż 33 dni w ciągu roku kalendarzowego, a w przypadku pracownika, który ukończył 50 rok życia, trwającej łącznie dłużej niż 14 dni w ciągu roku kalendarzowego, pracownikowi przysługuje zasiłek chorobowy na zasadach określonych w odrębnych przepisach czyli na podstawie ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst. jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 77, poz. 512 ze zm.). Zgodnie z art. 11 ust. 2 przedmiotowej ustawy miesięczny zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego wynosi 100 % podstawy wymiaru zasiłku, jeżeli niezdolność do pracy lub niemożność wykonywania pracy, o której mowa w art. 6 ust. 2: 1) przypada w okresie ciąży; 2) powstała wskutek poddania się niezbędnym badaniom lekarskim przewidzianym dla kandydatów na dawców komórek, tkanek i narządów oraz zabiegowi pobrania komórek, tkanek i narządów; 3) powstała wskutek wypadku w drodze do pracy lub z pracy. Szkodę można likwidować z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych i indywidualnych oraz z polisy OC sprawcy. Z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca w ramach likwidacji szkody osobowej przysługuje odszkodowanie tj. m. in. koszty leczenia, hospitalizacji, rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, protez, leków, materiałów opatrunkowych, dodatkowego odżywiania, utraconego dochodu, zniszczonych rzeczy podczas wypadku, holowania pojazdu, parkingu pojazdu i wynajmu pojazdu zastępczego od chwili powstania szkody do dnia likwidacji szkody jako normalne następstwa zdarzenia z którego wynikła szkoda jak i zadośćuczynienie którego wysokość zależy m.in. od bólu fizycznego i cierpienia psychicznego tzw. krzywdy moralnej, przebytych zabiegów i operacji, nasilenia bólu i cierpień oraz czasu jego trwania, długotrwałość choroby, rozmiaru kalectwa i jego trwałości, wpływu trwałego uszczerbku na zdrowiu na życie osobiste i społeczne, płci poszkodowanego, widocznych nieodwracalnych następstw medycznych wypadku tj. oszpecenia i kalectwa, wieku poszkodowanego, poczucia bezradności życiowej, nieprzydatności społecznej, wykluczenia społecznego, rodzaju wykonywanej pracy i zawodu, zwiększonych potrzeb, zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Utrata zęba to 1% uszczerbku. Myślę że jest to dobra propozycja i powinien Pan się zgodzić. Droga sądowa to pozew i opłata pozwu. Moim zdaniem marne szanse na podwyższenie kwoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie można podpisywać ugód... chyba że kwota Pana satysfakcjonuje. Według mnie warto jednak powalczyć o więcej. Jednak proszę się skontaktować z porządną firmą która zajmuje się pomocą w uzyskiwaniu odszkodowań

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...