Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Sprecyzowanie i udokumentowanie roszczeń z tytułu odszkodowania


ktworek1wp.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu miałem wypadek samochodowy nie ze swojej winy. Zgłosiłem szkodę na osobie do firmy Allianz (ubezpieczyciel sprawcy) gdyż doznałem następujących obrażeń:

 

Skrecenie kręgosłupa szyjnego; odprostowanie lordozy szyjnej z nieco kyfotycznym przygięciem na poziomie C4/C5

 

Ubezpieczyciel zarejestrował szkodę i poprosił mnie o sprecyzowanie i udokumentowanie roszczeń z tytułu odszkodowania (gdyż zażądałem z tytułu odszkodowania 4000 zł, a z tytułu zadośćuczynienia 5200 zł). Sprawa rozbija się o to, iż Allianz chce żebym udokumentował i sprecyzował za co żądam 4000zł odszkodowania. Znalazłem w internecie informacje która mówi o tym że stan zdrowia wlicza się w sprawy majątkowe. Znalazłem tabele uszczerbku na zdrowiu i skręcenie kręgosłupa szyjnego mieści się w ramach 1-5%. Czy mogę tak uzasadnić te roszczenie? Czy może przeszarżowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odszkodowanie jest za straty majątkowe. Dlatego poproszono o ich udokumentowanie. Mogą to być np. faktury/paragony za lekarstwa, wizyty lekarskie, rehabilitację, zmniejszone wynagrodzenie na chorobowym itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast dodam, że odnośnie zadośćuczynienia należy dostarczyć całą dokumentację medyczną potwierdzającą obrażenia. Dodatkowo napisać kilka słów o osobie, o swoim zainteresowaniu, o aktywności fizycznej, o stanie zdrowia itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli popełniłem duży błąd. Czy żeby wyjść z tej sytuacji w miare obronna ręką, mogę sprostować że niestety nie będe w stanie udokumentować strat w wysokości 4200 w wyniku zagubienia dokumentów(faktur) / nie dojścia do skutku prac które miałyby miejsce gdyby nie wypadek (miałem mieć możliwość zarobienia pieniędzy u ojca w firmie - praca fizyczna) ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zadośćuczynienia za szkody osobowe: trzeba przedstawić w TU dokumentację medyczną powypadkową z przebiegu leczenia, opis urazów( do określenia trwałego uszczerbku na zdrowiu: co wyliczy lekarz orzecznik).

Faktury za leczenie, lekarstwa, opatrunki a także udokumentowane utracone korzyści mogą wpłynąć dodatkowo na zwiększenie odszkodowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...