Jump to content
Forum Odszkodowania

Sprecyzowanie i udokumentowanie roszczeń z tytułu odszkodowania


ktworek1wp.pl
 Share

Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu miałem wypadek samochodowy nie ze swojej winy. Zgłosiłem szkodę na osobie do firmy Allianz (ubezpieczyciel sprawcy) gdyż doznałem następujących obrażeń:

 

Skrecenie kręgosłupa szyjnego; odprostowanie lordozy szyjnej z nieco kyfotycznym przygięciem na poziomie C4/C5

 

Ubezpieczyciel zarejestrował szkodę i poprosił mnie o sprecyzowanie i udokumentowanie roszczeń z tytułu odszkodowania (gdyż zażądałem z tytułu odszkodowania 4000 zł, a z tytułu zadośćuczynienia 5200 zł). Sprawa rozbija się o to, iż Allianz chce żebym udokumentował i sprecyzował za co żądam 4000zł odszkodowania. Znalazłem w internecie informacje która mówi o tym że stan zdrowia wlicza się w sprawy majątkowe. Znalazłem tabele uszczerbku na zdrowiu i skręcenie kręgosłupa szyjnego mieści się w ramach 1-5%. Czy mogę tak uzasadnić te roszczenie? Czy może przeszarżowałem?

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Odszkodowanie jest za straty majątkowe. Dlatego poproszono o ich udokumentowanie. Mogą to być np. faktury/paragony za lekarstwa, wizyty lekarskie, rehabilitację, zmniejszone wynagrodzenie na chorobowym itp.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja natomiast dodam, że odnośnie zadośćuczynienia należy dostarczyć całą dokumentację medyczną potwierdzającą obrażenia. Dodatkowo napisać kilka słów o osobie, o swoim zainteresowaniu, o aktywności fizycznej, o stanie zdrowia itp...
Link to comment
Share on other sites

Czyli popełniłem duży błąd. Czy żeby wyjść z tej sytuacji w miare obronna ręką, mogę sprostować że niestety nie będe w stanie udokumentować strat w wysokości 4200 w wyniku zagubienia dokumentów(faktur) / nie dojścia do skutku prac które miałyby miejsce gdyby nie wypadek (miałem mieć możliwość zarobienia pieniędzy u ojca w firmie - praca fizyczna) ??
Link to comment
Share on other sites

Odnośnie zadośćuczynienia za szkody osobowe: trzeba przedstawić w TU dokumentację medyczną powypadkową z przebiegu leczenia, opis urazów( do określenia trwałego uszczerbku na zdrowiu: co wyliczy lekarz orzecznik).

Faktury za leczenie, lekarstwa, opatrunki a także udokumentowane utracone korzyści mogą wpłynąć dodatkowo na zwiększenie odszkodowania .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...