Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wątpliwości co do uczestnictwa w wypadku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

byłam pasażerem w wypadku samochodowym (w aucie było 5 osób), auto jadące za nami w nas wjechało. Na miejscu była policja ale sprawca sam przyznał się do winy. Pogotowia nie było. Na drugi dzień wymiotowałam i bolała mnie szyja, dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego do szpitala. Tam okazało sie, że doznałam skręcenia kręgosłupa szyjnego i wstrząs mózgu. Miesiąc chodziłam w kołnierzu ortopedycznym. Zaczełam starać sie o odszkodowanie i tu zaczynają sie kolejne problemy, bo ubezpieczalnia sprawcy wypadku stwierdziła, że nie byłam uczestnikiem wypadku i nic mi się nie należy. Dodam, że policja nie spisała danych pasażerów ani nie zbadała kierujących alkomatem.

Pytanie: w jaki sposób udowodnić ubezpieczalni, że tam byłam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak wcześniej napisano zgłosić się na policję, może naprostują. Jeżeli nie będą chcieli (najprawdopodobniej) to zgłosić, że w tym wypadku doznała Pani uszkodzenia powyżej 7 dni (było zwolnienie na min. tyle?). Niech sami prowadzą wtedy sprawę - są zobowiązani. Ewentualnie przy zgłoszeniu do ubezpieczalni podać świadków - kierowca + pasażerowie. Gdyby dalej nie przeszło to tylko sąd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Powyżej juz napisano - zmień notatkę policyjną, przy wniosku kilku osób (ty, kierowca, inny pasażer) nie powinno byc problemu. I z ta zmianą do ubezpieczyciela. Dalszy etap to już standardowe starania o uzyskanie odszkodowania i zadośćuczynienia w rozsądnej wysokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...