Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zawarcie ugody przezpełnomocnika bez mojej wiedzy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy pełnomocnik może zawrzeć z T.U ugodę mimo iż w umowie jaką podpisałem z kancelarią adwokacką był podpunkt:

"5) Zawarcia w moim imieniu ugody na każdym etapie sprawy, po uprzedniej akceptacji."

dodam że na końcu umowy umieszczone było następujące zdanie :

"w razie wątpliwości należy interpretować je rozszerzająco."

Nikt nie zapytał mnie się o zgodę a ugoda została podpisana bez mojej wiedzy.

Co mogę zrobić w tej sytuacji i czy mogę żądać np pobranego honorarium przed kancelarię skoro złamali umowę.

 

Z góry dzięki za Odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uprzednia akceptacja w mojej ocenie powinna być zawata na piśmie. Często się dzieje tak, że firmy tylko dzwonią i między zdaniami pada propozycja i możliwe że nieświadoma zgoda poszkodowanego... Proszę rozwiąć temat może będzie można ustalić czy dana firma zrobiła to w sposób niekorzysty dla klienta..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy dokładnie zapoznać sie z treścią umowy, może być zapis, ze wszystkie oświadczenia woli mają być na piśmie. Jeśli nie jest określone w jakiej formie jest kontakt klienta z kancelarią to może być dowolny, choć powinien być pisemny. Wtbrał Pan profesjonalnego pełnomocnika i odwołanie się od skutków jego czynności jest niemalże niemożliwe. Co do zwroty prowizji to kwestia dogadania, najlepiej sprawę prowadzić w formie korespondencji za pośrednictwem poczty tradycyjnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...