Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Skrecenie stawu skokowo goleniowego 3 stopnia


reactor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem zapytać pod jaką kategorie podchodzi skrecnie 3 stopnia? Chodzi mi tu o tabele norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu w pzu. Podchodzi to pod punkt 163 ale czy a,b,c a może d?

 

163. Uszkodzenie stawu goleniowo-skokowego i/lub skokowo-piętowego – skręcenia, stłuczenia, uszkodzenia więzadeł, torebki, uszkodzenia tkanek miękkich, blizny – w zależności od zniekształceń, funkcji stopy, zmian wtórnych i innych powikłań:

 

a) następstwa skręceń powodujące niewielkie zaburzenia ruchomości, niewielkie zniekształcenia, blizny, ubytki

1–2%

 

b) miernego stopnia zaburzenia ruchomości i zniekształcenie – po częściowym uszkodzeniu więzadeł bez niestabilności w stawach

2–5%

 

c) średniego stopnia zaburzenia ruchomości i zniekształcenie – po częściowym uszkodzeniu więzadeł, z niestabilnością w stawach

5–10%

 

d) duże zmiany z utrzymującymi się objawami funkcjonalnej niestabilności stawów, po całkowitym rozerwaniu więzadeł

10–20%

 

Nogę miałem w szynie założoną przez lekarzy z izby przyjęć w szpitalu. Po 10 dniach lekarz na izbie przyjęć kazał skierować się do ortopedy na wizytę celem zdjęcia szyny. Ja na wizytę ustawiłem się od razu ze względu na L4 i ortopeda kazał przyjść już po 5dniach na zdjęcie szyny. Po w sumie ponad miesiącu zostało wypisane zakończenie choroby z informacją o ciągłej małej opuchliźnie.

 

PS wciąż czekam na wezwanie na komisję lekarską PZU (3 tydzień)... Ile się czeka na wezwanie po wysłaniu dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...