Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda całkowita volvo anglik s80


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno (2tyg tem) mialem wypadek samochodowy, zostało uszkodzone volvo s80 2003r lewy bok (tylni blotnik, drzwi, przedni błotnik) oraz prawy przód (zderzak, koło). Przyjechal rzeczoznawca, powiedzial ze czesci do volvo s0 sa rogie orzeka szkode całkowita.

 

Dzis sprawdzalem dokumenty na stronie i PZU orzeklo ze da mi 777zl!!!! Gdyz wartosc pojazdu w nieuszkodzodzonym stanie: 6700zl, a po szkodzie 5922.

 

 

Jak to mozliwe ze PZU chce mi dac 777zl za rozwalenie tylu rzeczy!!

Ja za smaochod dalem 4tys funtow,

 

WYCENA POJAZDU Sprzedaż

Notowanie Eurotax (baza danych 2012.09) PLN 15 100

Korekta na miesiąc pierwszej rejestracji PLN -210

Korekta na przebieg PLN -1 780

Wartość wyposażenia dealerskiego PLN 480

Wartość czynników obniżających wartość PLN -6 260

Wartość korekt PLN -390

Korekta na stan opon PLN -240

Wartość pojazdu (brutto) PLN 6 700

 

Jak to mam zrobic? Nie dam im sie przeciez tak oszukac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przepraszam za wykopalisko, ale pewnie się komuś przyda, bo temat jest cały czas aktualny.

 

W Kancelarii zajmuję się weryfikacją spraw dot. szkód na mieniu.

Jestem świeżo po opinii biegłego (Wrocław) w sprawie i mogę się podzielić wiedzą.

W sprawie TU obniżyło wartość pojazdu o 30%.

Z opinii wynika, że nie ma innej ceny dla "anglików" (kierownica po prawej stronie) i dla europejczyków.

Jedynym na co należy zwrócić uwagę jest fakt, że licznik jest wyskalowany w milach, a nie w kilometrach, co wpływa na korektę za przebieg.

 

Zgodnie z instrukcją AUDATEX, maksymalna korekta za pochodzenie może wynosić 8% i kompensuje się ona proporcjonalnie w czasie 48 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...