Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Dziwne postępowanie TU , szkoda z OC sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy kosztorys na ok 6tys zł , uznali między innymi drzwi p/p , poduszki drzwiowe , kurtynę , następnie pojawiają się panowie detektywi i po jakimś czasie wypłacają 2tys zł i nie uznają drzwi p/p , poduszek , kurtyny ale szybę drzwi p/p tak , ... ? Składam wycenę rzeczoznawcy PZM na 35 tys zł i po 2tyg odsyłają , pokreśloną z sumą 2tys zł ! ! ! Uderzenie sprawcy było w p/p drzwi i zarysowane drzwi p/t , błotnik , zderzak . Drzwi p/p nie są przyznane ani do naprawy ani do wymiany ale do lakierowania tak ;-) Czy zostaje mi tylko kancelaria prawna ? Jeśli tak , to jaką w Wawie ? Pozdrawia i dzięki za odpowiedż .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się dowiedziałem że nie dostanę ani złotówki więcej , ponieważ biegły rzeczoznawca TU stwierdził że uszkodzenia pojazdu nie mogły powstać w tej kolizji i ! ! ! Widocznie rzeczoznawca z PZM nie zna się na swojej pracy i powinien rowy kopać , a Ja jestem zwykłym oszustem ! Pan z TU powiedział że mogę tylko napisać odwołanie do centrali lub złożyć pozew do sądu ! To właśnie realia naszych TU ! ! !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca PZM zapewne zna się na swojej pracy i wykonał Pana zlecenie polegające na określeniu maksymalnych kosztów naprawy wszystkich uszkodzeń pojazdu. Natomiast zlecenie powinno brzmieć: ile wynoszą koszty naprawy uszkodzeń mogących powstać w przedmiotowej szkodzie. Wtedy taka opinia może być dołączona do pozwu sądowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem , wszystkie uszkodzenia mojego pojazdu , które opisał rzeczoznawca z PZM , POWSTAŁY (nie , ''mogły powstać'') w tej właśnie szkodzie , więc to chyba oczywiste że opisał on widoczne uszkodzenia . Jak powinienem dalej pokierować sprawę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pana interesie jest dostarczyć rzeczoznawcy jak najwięcej informacji bazowych. Marka, model pojazdu sprawcy, dokumentacjia fotograficzna pojazdu swojego i pojazdu sprawcy (warto spróbować się skontaktować ze sprawcą i wykonać dokumentację, nawet jeżeli pojazd jest już naprawiony. Może naprawiał na rachunki i wtedy wiadomo co robił, a może zgłosił z własnego AC i jest dokumentacja w jego TU). Ponadtyo zalecam wgląd do akt sprawy w TU, sprawdzenie przesłanek na jakich oparli decyzję, zapoznanie się z dok. foto w aktach.Tak naprawdę od zapoznania się z argumentami wroga należy zacząć.

Rzeczoznawca ma programy, może zestawić sylwetki pojazdów, jeżeli wie jakie to były modele.

Policji nie było ?

Jakie TU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...