Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kwota dodszkodowania - zadośćuczynienia


an28ia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam złożyć pozew do Sądu przeciwko byłemu pracodawcy który wykorzystuje materiał reklamowy z moim udziałem, na publikacje którego nie wyrażałam zgody (materiał jest wyświetlany w internecie, wysyłany droga meilową do klientów). Na chwilę obecną już nie pracuje w tym zakładzie pracy, natomiast zostaje rozpoznawana na ulicy przez obce osoby, które kojarzą mnie z filmu, a nie chce aby moja osoba była kojarzona z ta firmą.

 

Moje pytanie brzmi następująco, w jakiej wysokości mogę żądać odszkodowania i zadośćuczynienia od byłego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za naruszenie dóbr osobistych jest to z reguły 5.000 - 30.000,00 zł. Wpływ na to ma sposób i charakter wykorzystanych zdjęć, ale najlepiej takie ustalenie zrobić z pełnomocnikiem. Przed wystąpieniem na drogę sądową może warto pomyśleć o ugodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście chce najpierw rozpocząć sprawę polubownie, nie zamierzam od razu kierować się do Sądu... Chodzi mi właśnie o uzyskanie odpowiedzi jaka kwota mniej więcej , ponieważ gdziekolwiek sie nie udałam do radców i adwokatów nie potrafili mi odpowiedzieć, dopiero po podpisaniu pełnomocnictwa w sprawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

an28ia wrote:

Tak oczywiście chce najpierw rozpocząć sprawę polubownie, nie zamierzam od razu kierować się do Sądu... Chodzi mi właśnie o uzyskanie odpowiedzi jaka kwota mniej więcej , ponieważ gdziekolwiek sie nie udałam do radców i adwokatów nie potrafili mi odpowiedzieć, dopiero po podpisaniu pełnomocnictwa w sprawie...

Proszę poszukać w internecie informacji o wyrokach dla celebrytów i kwotach jakie dostali za zdjęcia i to będzie jakaś wskazówka , oczywiście przyjmując odpowiednie proporcje i sposób naruszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...