Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek w drodze do pracy - auto nie do naprawy


B4skerville
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie...

Mianowicie w piatek 26.10.2012r mialem wypadek samochodowy w drodze do pracy. Winny byl kierowca ciezarowki ktory zaczal odbijac w lewo gdy ja go wyprzedzalem i trafil mnie przednim zderzakiem w przy tylnich drzwiach i wypchnal prosto w drzewo przy 80km/h.

Policja jednoznacznie stwierdzila wine kierowcy ciezarowki, oraz on przyjal mandat.

Teraz mam pytanie.

Mam zamiar zglosic szkode do jego firmy ubezpieczeniowej UNIQA (gdyz tak mi ubezpieczyciel kazal - liberty direct).

I co dalej mam robic?

1) czy mam sam sobie wynac rzeczoznawce czy polegac moze na rzeczoznawcy z owej firmy ubezpieczeniowej

2) Ze wzgledu i mam mocno nadwyrezony kregoslup w czesci piersiowej oraz szyjnej (musze nosic usztywniacz na karku oraz mam bardzo silne bole ktore uniemozliwiaja mi narazie prawie kazda czynnosc), nie jestem wstanie chodzic do pracy (pracuje jako gornik) i czy w zwiazku z tym mam starac sie o jakies odszkodowanie od firmy ubepieczeniowej UNIQA z powodu tej niezdolnosci (na czas leczenia).

3) Czy mam prawo starac sie o jakies auto zastepcze na czas zakupu nowego samochodu z racji iz obecnie nie mam zadnego pojazdu aby jechac do lekarza (mieszkam w malym miescie) oraz aby wrazie co dokonac zakupu nowego czy nawet jechac do pracy po powrocie do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dodam tylko iz:

Wartosc auta jest niska gdyz jest to opel vectra b. w zwiazku z czym nie jestem pewien czy w ogole moze sie oplacac takiej kancelarii jaka pani reprezentuje zajecie ta sprawa.

Dodatkowo co sie stanie w przypadku gdy firma ubezpieczeniowa nie bedzie chciala pokryc owych kosztow leczenia?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli chodzi o pojazd ma Pan 3 wyjścia; zgodzić się na odszkodowanie zaproponowane przez ubezpieczyciela (kosztorys praktycznie zawsze zaniżony), wykonać kosztorys na własna rękę i przedłożyć ubezpieczycielowi, bądź wstawić auto do serwisu w celu dokonania naprawy bezgotówkowej.

 

Szkodę osobową też należy zgłosić - należy się Panu m.in. zadośćuczynienie, zwrot poniesionych w związku z leczeniem kosztów, zwrot utraconych zarobków, itd.

 

Myślę, że wskazane przez Pana okoliczności uzasadniają wynajem pojazdu zastępczego - ubezpieczyciel powinien zwrócić jego koszt.

 

Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania bądź wątpliwości, służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

paucia wrote:

Witam,co do rzeczoznawcy proponuje wynając niezależnego.

Wynajć oczywiście można, tylko kto za to zapłaci? No i po co? Doradzanie wynajęcia rzeczoznacy jeszcze przed oględzinami pojazdu przez TU naprawdę mija się z celem. Bo na tym etapie należy dokonać oględzin pojazdu i ustalić zakres uszkodzeń, a ten zakres czynności będzie bezpłatnie wykonany przez rzeczoznawcę TU więc generowanie kosztów po stronie poszkodowanego jest w tym wypadku nieuzasadnione i nie byłoby zwrócone przez TU. Ew. opinię rzeczoznawcy można by rozważyć w późniejszym etapie w razie niewłaściwej kwalifikacji lub zaniżonej wyceny ale to dopiero po wyczerpaniu możliwości dochodzenia roszczeń we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lex.assistance wrote:

Jeżeli chodzi o pojazd ma Pan 3 wyjścia; zgodzić się na odszkodowanie zaproponowane przez ubezpieczyciela (kosztorys praktycznie zawsze zaniżony), wykonać kosztorys na własna rękę i przedłożyć ubezpieczycielowi, bądź wstawić auto do serwisu w celu dokonania naprawy bezgotówkowej.

Przed udzieleniem tego typu porady warto przeanalizować to co zostało już napisane... A mianowicie wartość pojazdu niewielka, zakres uszkodzeń znaczny ( z opisu wynika, że uszkodzony jest prawy bok po uderzeniu przez sprawcę i przód po uderzeniu z dużą prędkością w drzewo. W tej sytuacji na pewno zachodzi szkoda całkowita a samochodu nie opłaca się naprawiać. Czyli należy się skupić na dokładnym opisie zakresu uszkodzeń pojazdu w celu ustalenia potencjalnych kosztów naprawy a następnie na właściwej wycenie pojazdu. Obawiam się, że gdyby klient wstawił pojazd do ASO zgodnie z Twoją poradą to musiałby sporo dołożyć z własnej kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje kazdemu kto mi tutaj udzielil odpowiedzi, gdyz kazda jedna byla bardzo pomocna.

Obecnie dzieki panstwu juz wiem co mam (moja rodzina ma zaczac robic, gdyz sam narazie to nie mam sily wychodzic z domu) i jak sie tym zajac.

Jeszcze raz dziekuje.


Edit

 

Jeszcze jedno pytanie... Czy za koszta zwiazane z leczeniem itp mam zwracac sie do ubezpieczyciela sprawcy wypadku (ubezpieczyciela samochodu) czy powolywac sie na ubezpieczenie cywilne (albo NW z mojego auta - wlasciwie to auta mojego ojca a ja jestem wpisany jako uzytkownik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Małe sprostowanie; jeżeli szkoda jest całkowita, to naprawa w serwisie nie wchodzi w grę ;)

 

Jeżeli faktycznie ubezpieczyciel w ten sposób zakwalifikuje szkodę, proszę zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Powszechną praktyką stosowaną przez TU jest zaniżanie wartości pojazdu sprzed szkody przy jednoczesnym zawyżeniu tzw. pozostałości / wraku. W przypadku wątpliwości co do wyceny, po prostu zrobi Pan niezależny kosztorys.

 

Szkodę osobową zgłasza Pan w TU sprawcy z jego polisy OC. Jeżeli chodzi o NNW - przysługuje o ile stwierdzony zostanie trwały uszczerbek na zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B4skerville wrote:
Witam
Mam takie pytanie...
Mianowicie w piatek 26.10.2012r mialem wypadek samochodowy w drodze do pracy. Winny byl kierowca ciezarowki ktory zaczal odbijac w lewo gdy ja go wyprzedzalem i trafil mnie przednim zderzakiem w przy tylnich drzwiach i wypchnal prosto w drzewo przy 80km/h.
Policja jednoznacznie stwierdzila wine kierowcy ciezarowki, oraz on przyjal mandat.
Teraz mam pytanie.
Mam zamiar zglosic szkode do jego firmy ubezpieczeniowej UNIQA (gdyz tak mi ubezpieczyciel kazal - liberty direct).
I co dalej mam robic?
1) czy mam sam sobie wynac rzeczoznawce czy polegac moze na rzeczoznawcy z owej firmy ubezpieczeniowej
2) Ze wzgledu i mam mocno nadwyrezony kregoslup w czesci piersiowej oraz szyjnej (musze nosic usztywniacz na karku oraz mam bardzo silne bole ktore uniemozliwiaja mi narazie prawie kazda czynnosc), nie jestem wstanie chodzic do pracy (pracuje jako gornik) i czy w zwiazku z tym mam starac sie o jakies odszkodowanie od firmy ubepieczeniowej UNIQA z powodu tej niezdolnosci (na czas leczenia).
3) Czy mam prawo starac sie o jakies auto zastepcze na czas zakupu nowego samochodu z racji iz obecnie nie mam zadnego pojazdu aby jechac do lekarza (mieszkam w malym miescie) oraz aby wrazie co dokonac zakupu nowego czy nawet jechac do pracy po powrocie do zdrowia.
Witam pięknnie..

Czytając pana artykuł na forum pragnę panu zaproponować całkowitą pomoc w odzyskaniu odszkodowanie
z wielu żródeł , gzdzie my zajmiejmy się całkowicie wszystkim za pana, wszelkimi formalnościami, związanymi
z załatwieniem odszkodowania, i co bardzo ważne nie ponośi pan żadnych opłat , i oczywiście będziemy załatwiać
maxymalną kwotę jaką można uzyskać z zaistniałego wypadku gdzie nie prawdopodobnie nie obejdzie sie bez sprawy
sądowej i jak już wygramy sprawę , odzyskamy panu maxyamalną możliwą kwote odszkodowania , to po prostu od odzyskanej kwoty pobierzemy sobie około 15 do 25% zależnie od złożoności sprawy w sądzie , i z wielką przyjemnośią
zapraszam do kontaktu, tel.507934359
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...