Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy , PZU odmawia wypłaty z powodu braku uszczerbku


olek29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W sierpniu 2011 roku miałem wypadek przy pracy , podczas wysiłku fizycznego coś mi strzeliło w kręgosłupie .

Trafiłem do szpitala ,stwierdzono przepuklinę krążka międzykręgowego L1/L2 z sekwestrem oraz rwę udową lewostronną, miałem operację polegającą na : cytuję :

fenestracja L1/L2 ,usunięcie wypadniętej części dysku.Odbarczenie worka oponowego i korzenia nerwowego.

Po przesłaniu do PZU dokumentów ze szpitala , sanatorium ,rehabilitacji ,wizyt u neurochirurgów i innych lekarzy ( cała choroba i rehabilitacja trwała 14 miesięcy ) , ubezpieczyciel odpisał :

 

Szanowny Panie

W imieniu PZU Życie S.A informuję , że po rozpatrzeniu zgłoszonego roszczenia świadczenie nie może zostać przyznane.

 

Podstawą do przyznania świadczenia jest umowa ubezpieczenia zawarta na podstawie ogólnych warunków dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem zatwierdzonych Uchwałą Nr UZ/86/2004 z dnia 3 marca 2004 roku Zarządu PZU Życie SA ze zmianami zatwierdzonymi Uchwałą nr UZ/145/2009 z dnia 14 maja 2009 roku Zarządu PZU Życie SA oraz Uchwałą Nr UZ/19/2011z dnia 24 stycznia 2011 roku Zarządu PZU Życie SA.

 

Zgodnie z § 2 ust. 1 ogólnych warunków trwały uszczerbek na zdrowiu oznacza trwałe , nie rokujące poprawy uszkodzenie danego organu , narządu lub układu , polegające na fizycznej utracie tego organu , narządu lub układu lub upośledzeniu jego funkcji.

 

Pana świadczenie zostało zakwalifikowane do oceny w trybie zaocznym.Jest to nowa forma obsługi świadczeń , polegająca na ustaleniu przez lekarza orzecznika wysokości trwałego uszczerbku na zdrowiu , wyłącznie na podstawie zgromadzonej w sprawie dokumentacji medycznej bez konieczności stawienia się na komisji lekarskiej.

 

Po przeanalizowaniu dostarczonej dokumentacji medycznej lekarz orzecznik nie stwierdził trwałego uszczerbku na zdrowiu.

 

Przepraszam za cały opis , ale chciałem , aby wszystko było jasne .

I tu moje pytanie , czy takie urazy nie są trwałym uszczerbkiem na zdrowiu , lekarz mój zabronił mi dźwigać , długo jeździć samochodem i w ogóle forsowania się ,czyli moim zdaniem , są to skutki nieodwracalne , a sam czuję ,że ruchy mam ograniczone i czuję duży dyskomfort , spowodowany zabiegiem , czyli kręgosłup mam upośledzony.

Proszę o pomoc , czy jest sens odwoływać się od decyzji PZU , a jeśli tak ,to jakie mam szanse .

Z góry serdecznie dziękuję .

Pozdrawiam .

Olek29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...