Jump to content
Forum Odszkodowania

Odwołanie do kosztorysu PZU...naprawa szkody z OC sprawcy.


Recommended Posts

Witam wszystkich czytających,

ostatnio miałem nieszczęśliwy przypadek, a mianowicie uszkodzono mi zaparkowany samochód, sprawca był na tyle miły, że sam przyszedł i poinformował o tym fakcie, spisaliśmy oświadczenie, ja zgłosiłem sprawę w PZU, oddałem auto do ASO i umówiłem rzeczoznawcę.

Rzeczoznawca przyszedł dokonał oględzin w ASO i z ASO dostałem ten kosztorys rzeczoznawcy PZU (podpisałem im dokumenty że mają w moim imieniu kontaktować się z PZU i w PZU zgłosiłem że chcę rozliczyć się bezgotówkowo).

W kosztorysie rzeczoznawca przyjął zamienniki - nie wszędzie można było, ale tam gdzie mógł powstawiał części inne niż oryginalne.

Ja auto mam w stanie idealnym, tzn. miałem, nigdy nie naprawiane, bezwypadkowe, stąd nie chcę się zgodzić na naprawę na częściach innych niż oryginalne, takie tam wcześniej były, więc dlaczego z nie mojej winy mam teraz ponosić karę i wstawiać jakieś zamienniki? To jest jedna kwestia, druga to Pan rzeczoznawca zastosował urealnienie na części zamienne w wysokości 60%! Na końcu powołuje się jeszcze na jakieś Rozporządzenie Rady Ministrów z 8.10.2008 w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych...

ASO powiedziało, że nie naprawi mi auta na zamiennikach, czego ja też nie chcę.

Chcę mieć taki stan auta jak przed zdarzeniem...chociaż i tak już będę stratny, bo auto nie bite jest już teraz bite.

Dodam jeszcze, że ASO sporządziło własny kosztorys po wizycie rzeczoznawcy i różnica to praktycznie 100% wartości...

Czy mógłby mi ktoś poradzić jak napisać takie odwołanie, żeby miało to ręce i nogi? Nigdy nie miałem takiej sytuacji, a nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Wojtek.

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Naprawia Pan na częściach oryginalnych, w ASO zastrzega, że mają dać kopie faktur źródłowych na te części. Po naprawie i zapłacie przedstawia fakturę PZU. Jeżeli nie zapłacą całości to do sądu.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kosztorys sporządzony przez PZU to jest to propozycja wypłaty odszkodowania bez konieczności dokumentowania faktycznych kosztów naprawy. W sytuacji naprawy w ASO warsztat wystawia własny kosztorys i na jego podstawie fakturę, która stanowi podstawę do rozliczenia. Nie trzeba się od niczego odwoływać tylko tę fakturę przekazać do ubezpieczyciela.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...