Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z OC dla kierowcy poniżej 25 roku życia.


Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy wpis na forum.

W poniedziałek 07.01.2013 spowodowałem małą stłuczkę, na zakręcie poślizgnął mi się samochód i uderzył w stojący na parkingu drugi (audi a3). Jechałem samochodem zarejestrowanym i ubezpieczonym w inter risk na matkę. Gdzieś dopadły mnie słuchy że kierowcą poniżej 25 roku życia, czyli jak ja nie wypłacają odszkodowania oc i będę musiał naprawić to audi z własnej kieszeni, czy to prawda? Słyszałem też że zniżki na ubezpieczenie też biorą.

Btw. Jeżeli jest to prawdą i napisze w papierach że to moja matka prowadziła ten samochód, to czy oni będą jakoś dochodzić do tego czy to na pewno ona zrobiła? Czy taki zabieg jest bezpieczny? Pytam się gdyż mama nie umie kłamać i nie potrafiła by opowiedzieć jak do tego wydarzenia doszło.

Link to comment
Share on other sites

szczarek wrote:
Gdzieś dopadły mnie słuchy że kierowcą poniżej 25 roku życia, czyli jak ja nie wypłacają odszkodowania oc i będę musiał naprawić to audi z własnej kieszeni, czy to prawda?.
Nieprawda!
szczarek wrote:
Słyszałem też że zniżki na ubezpieczenie też biorą.
Biorą!
szczarek wrote:
Btw. Jeżeli jest to prawdą i napisze w papierach że to moja matka prowadziła ten samochód, to czy oni będą jakoś dochodzić do tego czy to na pewno ona zrobiła? Czy taki zabieg jest bezpieczny?
Zdecydowanie niebezpieczny!
szczarek wrote:
Pytam się gdyż mama nie umie kłamać i nie potrafiła by opowiedzieć jak do tego wydarzenia doszło.
No właśnie... Bo po co?!

Jeżeli wszystko odbyło się bez naruszania prawa, tj. byłeś trzeźwy i jechałeś samochodem za zgodą właściciela i posiadasz niezbędne uprawnienia do prowadzenia pojazdu, to jedyną konsekwencją może być wezwanie towarzystwa do dopłaty składki ubezpieczeniowej, która powinna być zapłacona w przypadku gdyby we wniosku o ubezpieczenie podano, że pojazd będzie prowadzony przez osoby poniżej 25 roku życia, a faktycznie tak nie zostało zgłoszone.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...