Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zaniżone odszkodowanie z PZU - co dalej?


Chris.Katowice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo...

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia na skutek kolizji drogowej mój samochód został poważnie uszkodzony.

Po zdarzeniu został odholowany do ASO i tam rzeczoznawca PZU przeprowadził oględziny. Z jego kalkulacji wynika:

wysokość szkody: 31500zł (wliczona amortyzacja części 55% i roboczogodzina 60zł) - wartość pojazdu przed kolizją: 92500zł (nieoficjalna informacja pracownika PZU).

Znajomy doradził mi abym zlecił wycenę niezależnemu rzeczoznawcy, co też uczyniłem. Otrzymałem następujący wynik: wyskość szkody: 82000zł (liczone bez amortyzacji części i roboczogodzina 150zł (taką kwotę ASO ma uzgodnione z PZU) - wartość pojazdu przed kolizją: 108000zł

Samochodu nie chcę już naprawiać - chciałbym go sprzedać w takim stanie w jakim jest obecnie. Mogę to zrobić?

W jaki sposób dochodzić wypłaty odszkodowania z PZU? Zaangażować w tę sprawę adwokata, firmę sprecjalizującą się w uzyskiwaniu odszkodowań czy też działać na własną rękę? Z góry dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

 

Z opisanej przez Pana sytuacji wynika ze kwota za odszkodowanie jest baaardzo zanizona. Oczywiscie moze Pan dochodzic wypłaty odszkodowania sam ale kancelaria adwokacka lub firma odszkodowawcza uzyska wieksza kwotę. Będzie sie to wiazało z wiekszymi kosztami ale i tak bedzie to kozystniejsze.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Można sprzedać. Dobrze jednak mieć kilka ofert na kupno uszkodzonego samochodu lub sprzedać przez platformę PZU. I kwestia, czy będzie się dochodziło różnicy pomiędzy wartością sprzedaży wraku a wartością samochodu sprzed wypadku, czy kosztów naprawy wg własnego kosztorysu.

Czy zająć się sprawą samemu, czy zlecić to już Pana decyzja. Nasza kancelaria zajmuje się takimi sprawami.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Proponuję skontatkuj się z Kancelarią Odszkodowaczą Cito Kraków. Tam pracują specjaliści, którzy pomogą wywalczyć normalne odszkodowanie i nie będzie ono na pewno zaniżone przez ubezpieczyciela, co niestety jest częstą praktyką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Również mogę zaproponować pomoc. Przed podjęciem decyzji co do wyboru firmy polecam rozeznać się w ofercie - zapraszam do kontaktu. Stanowczo odradzam działanie na własną rękę, najlepiej poprosić o pomoc jakąś firmę z wieloletnim doświadczeniem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...