Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

dwie szkody, AC - MTU


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w następujących sprawach. Samochód mam ubezpieczony w MTU, OC/AC/ AC w wariancie serwisowym, samochód to seat leon 2002.

 

W grudniu zgłosiłem dwie szkody:

1. wymuszenie przeze mnie pierszeństwa i stłuczka

2. 3 dni po pierwszym zdarzeniu uszkodzenie tylnej klapy bagażnika, maski i zderzaka - sprawca nieznany (ktoś uderzył na parkingu i uciekł

 

Po zgłoszeniu szkód samochód postawiłem na warsztat i przyjechał rzeczoznawca. Kosztorys rzeczoznawcy śmiesznie niski (pierwsza szkoda ok. 1800PLN, druga ok 800PLN), wyszukiał innych uszkodzeń w karoserii aby ustalić procentowe zaangażowanie w naprawę i tak są elementy w których są zaznaczone wielkości 50% jak i 90% bo coś było wcześniej uszkodzone. Niestety po 2 tygodniach samochodu na warsztacie okazało się że warsztatowi wypowiedziano umowę dzierżawy i nie mogą mi zrobić samochodu.

 

Podzwoniłem po innych warsztatach i niestety wychodzą z założenia że to jest MTU to nie chcą się bawić w naprawę. Mi nie zależy na zarobieniu na tych szkodach. Zależy mi na solidnym naprawieniu szkód i nie dopłacaniu do interesu, bo ostatnio moja sytuacja finansowa uległa znacznemu pogorszeniu. W wyżej wymienionym warsztacie zlecono drugą wycenę z EUROTAXGLASS i tam wyceny opiewają na kwoty ok. 9200PLN i 2300PLN

 

Jest to moja pierwsdza przygoda z ubezpieczycielem, wcześniej nie miałem żadnych kolizji i nie jestem z tym obyty. Jeśli to pomoże to jestem ze Szczecina. Proszę w pokierowanie jak to można najlepiej załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...