Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda całkowita z OC, do kiedy postojowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem taksówkarzem, 9.12.2012 miałem kolizję, sprawca był ubezp. w Hestia. Stwierdzono szkodę całkowitą.

Odszkodowanie czyli różnicę między wartością samochodu z przed wypadku i pozostałości wypłacono mi 8.01.2013.

I pytanie: Do kiedy należy m się postojowe w przypadku szkody całkowitej? Wydaję mi się, że do wypłaty odszkodowania na konto. Dodam że jestem na karcie podatkowej i odliczam sobie tylko ubezp. zdrowotne (254,55zł)od podatku. Dodatkowo pracuję na etacie.

Oto wyliczenie postojowego przez ubezpieczyciela:

 

Wyliczenie technologicznego czasu przestoju pojazdu

 

 

1/ Oczekiwanie na oględziny 6 dni + 7 dni na załatwienie formalności.

 

2/Czas przestoju ustala się na 13 dni.

 

3/Rozliczenie Kwoty za przestój

średnie wynagrodzenie za trzy kalkulowane miesiące (08,10,11 –2012r) wg raportów z kasy fiskalnej

–6.445,00 zł

 

 

-6.445,00 zł /3 miesięcy = 2.148,33 zł

- 2.148,33 zł /30 dni = 71,61 zł za 1 dzień-średnia obrotu

- minus 40% KOSZTÓW =42,96zł netto

-42,96zł x 13 dni = 558,48 zł netto

 

W kwotę KOSZTY wlicza się kwoty odprowadzane na ZUS , US ,koszty eksploatacji pojazdu oraz koszty opłat korporacyjnych .

Kwotę wynikającą z tytułu przestoju pojazdu zarobkowego ustala się na kwotę

558,48 zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego. że TU nie interesuje, czy poszkodowany ma pieniądze na inny samochód, czy zamierza go w ogóle kupić czy też czeka na pieniądze z odszkodowania. A 3 dni to czas niezbędny, żeby zapoznać się z decyzją, skontaktować z kupującym i żeby mógł on zabrać fizycznie wrak.

I jeden znak zapytania wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...