Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie, zdoscuczynienie za wypadek smiertelny


dawid.banasiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dwa lata temu kierujac samochodem osobowym potracilem kobiete przechodzaca przez jezdnie.

Niestety sad uznal mnie za winnego nieumyslnego spowodowania smierci zgodnie z artykulem Art. 177. § 2.

 

Moje pytanie: Czy rodzina poszkodowanej moze zadac ode mnie odszkodowania, zadoscuczynienia, renty?

Czy firmy zajmujace sie takimi odszkodowaniami dochodza pieniedzy tylko z ubezpieczenia OC, czy tez od osoby prywatnej - w tym przypadku ode mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma przesłanek wyłączających odpowiedzialność Towarzystwa Ubezpieczeniowego to ono powinno wypłacić odszkodowanie. Warto wiedzieć, że osoba poszkodowana może dochodzić roszczeń zarówno od sprawcy jak i od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jednakże na podstawie umowy łączącej Cię z Ubezpieczycielem on zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania za szkody wyrządzone przez Ciebie. Inna kwestia powstaje w momencie gdy kierujesz pod wpływem alkoholu, środków odurzających bądź uciekasz z miejsca wypadku. Wtedy Ubezpieczyciel co prawda wypłaca odszkodowanie poszkodowanym jednakże przysługuje mu zwrot od sprawcy. Więc jesli nie byłeś pod wpływem alkoholu itp to nie ma się czym martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz.

Bylem trzezwy. Zastanawialem sie nad odwolanie od decyzji sadu, ale wypadek mial miejsce 330km od mojego miejsca zamieszkania i jest to zbyt kosztowne - nie stac mnie. Wynajecie adwokata+dojazdy adwokata na rozprawy (35km)+moje dojazdy(nie bylem na wszystkich rozprawach)=3300pln. Dostalem 1rok w zawieszeniu na 2, dla mnie nie ma to odczuwalnych skutkow.

Obawialem sie jednak ze gdyby sprawa trafila do sadu o odszkodowanie moglby to miec powazne konsekwencje finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid.banasiak wrote:
Dziekuje za szybka odpowiedz.
Bylem trzezwy. Zastanawialem sie nad odwolanie od decyzji sadu, ale wypadek mial miejsce 330km od mojego miejsca zamieszkania i jest to zbyt kosztowne - nie stac mnie. Wynajecie adwokata+dojazdy adwokata na rozprawy (35km)+moje dojazdy(nie bylem na wszystkich rozprawach)=3300pln. Dostalem 1rok w zawieszeniu na 2, dla mnie nie ma to odczuwalnych skutkow.
Obawialem sie jednak ze gdyby sprawa trafila do sadu o odszkodowanie moglby to miec powazne konsekwencje finansowe.
W pańskim przypadku zadośćuczynienie dla rodziny zmarłej w całości zostanie pokryte z OC. Odwoływać się nie ma sensu, za wiele pan nie wskóra, tym bardziej, że jak pan napisał, 1 na 2 w zawieszeniu nie mają dla pana poważniejszych skutków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa poprzedników. Jeśli auto miało ważne OC, to wszelkie roszczenia będą zaspokajane z tej polisy. Jeśli natomiast rodzina poszkodowanego nie zdoła wyciągnąć od ubezpieczyciela zadowalającej ich kwoty i zacznie pozywać Pana osobiście, proszę się tym również nie przejmować, bo skoro nie potrafili udowodnić Towarzystwu Ubezpieczeń zasadności takich roszczeń, to też nie udowodnią Panu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...