Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z oc sprawcy - choroba i utracone dochody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od kilku dni przeszukuję forum, ale nie udało mi się znaleźć podobnego problemu.

Mianowicie - w ubiegłą środę miałam wypadek z winy drugiego kierowcy, była policja, jego przyznanie się itd. Moje auto na lawecie odjechało do warsztatu i na razie czekam na akceptację wyceny przez likwidatora PZU (a dzięki temu forum wiem już o wiele więcej o likwidacji szkody z oc sprawcy, problemów z amortyzacją części itd). W wyniku wypadku generalnie nic się nikomu nie stało (ja uderzyłam w auto, które wyjechało mi na drogę, ale uderzenie nie było bardzo mocne). Niemniej mój samochód nie nadawał się do jazdy i w efekcie oczekiwanie na policję, później na lawetę skończyło się ponad 3 - godzinnym czekaniem na sporym mrozie.

Przechodząc do rzeczy - nie mam żadnych urazów powypadkowych, ale wylądowałam na zwolnieniu lekarskim z poważnym zapaleniem oskrzeli z tendencją do zapalenia płuc. Prowadzę swoją działalność gospodarczą, nie zatrudniam żadnych pracowników, a (jak się zapowiada) 3 tygodniowe zwolnienie to dla mnie naprawdę poważny problem.

Czy w ramach szkody osobowej mogę ubiegać się o zadośćuczynienie z tytułu utraconych dochodów z powodu takiej choroby? Jeśli w ogóle tak - w jaki sposób dokonuje się określenia kwoty roszczenia? Czy do tego dochodzą koszty leków? Jaka dokumentacja mogłaby być potrzebna od lekarza?

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo dziękuję za informację. To po prostu moje wewnętrzne przekonanie, że gdyby nie całe to zdarzenie i konieczność spędzenia tak długiego czasu na mrozie, to z pewnością tak bym się nie rozłożyła.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oczywiście że może się Pani starać o zadośćuczynienie z powodu przerwy w pracy. Proszę tylko pamiętać żeby nie podpisywać żadnej ugody. Jeżeli będzie Pani potrzebowała pomocy, proszę pisać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...