Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Potrącenie przez samochód osobowy-uszkodzone kolano


ossi_cw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Piszę do Was o poradę.

A więc 30.01.2013,około godziny 21.00,zostałem potrącony przez samochód osobowy.

Kierowca wycofywał samochód zaparkowany pod blokiem(na pewno nie jest to miejsce parkingowe-brak oznakowania), ja szedłem prawym poboczem drogi, a samochód który się cofał był po mojej lewej stronie czyli po drugiej stronie jezdni.

Szedłem z kolegą i widzieliśmy jak samochód wyjeżdża na drogę wykonując niepewnie ten manewr. Odwróciłem się w stronę znajomego i stwierdziłem żeby zejść z drogi bo nas stuknie i w tym momencie poczułem szarpnięcie oraz zauważyłem tylny zderzak na swoim lewym kolanie.

Szarpnięcie było spowodowane tym że znajomy chwycił mnie za kurtkę i szarpnął mnie w swoim kierunku, jak by tego nie zrobił dziś miałbym dwie nogi w gipsie.

Oczywiście kierowca się zatrzymał i okazało się że jest to młoda dziewczyna stwierdziła że nas widziała w lusterku w pierwszej fazie cofania, ale chcąc manewr powtórzyć już nas w lusterkach nie widziała i dała gaz no i wjechała we mnie.

Nie wzywaliśmy policji bo kolano zaczęło mi puchnąć i mówiłem tej pani jak będzie to tylko stłuczenie to niema sensu wzywać policję.Znajomy pomógł mi dojść do domu,ale stan mojego kolana się pogorszył, więc małżonka zawiozła mnie do szpitala i okazało się że jest szczelina złamania kłykcia bocznego lewej nogi.

Na następny dzień dzwoniłem do tej pani że jest jednak złamanie i musi napisać oświadczenie z przebiegiem zdarzenia do jej polisy oc.Jej ubezpieczyciel stwierdził że oświadczenie wystarczy

I teraz mam pytanie do Was czy ,jednak zgłosić ten fakt na policję i czy wystarczające jest oświadczenie jaki ta pani napisała cytat oświadczenia poniżej

 

Dnia 30.01.2013 o godz21:04 wycofując z parkingu na ul. ...... samochodem marki WV POLO o numerze rejestracyjnym........

nie zauważyłam stojącego przy parkingu pana ............. zamieszkałego przy ul. .............zderzakiem uderzyłam lekko w kolano.W wyniku zderzenia pan ........ doznał uszkodzenia nogi i udał się do szpitala celem zbadania.

numer polisy......

 

Teraz nie wiem czy takie oświadczenie jest wystarczające,co mi byście poradzili w tej sytuacji??

Czy faktycznie zgłosić na policję ,że było takie zdarzenie ,pierwszy raz mam z taką sytuacją doczynienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oswiadczeniee wystarczy teraz prosze zbierac dokumentacje medyczna za zlamanie nogi nalezy sie od 20-35 tys z oc sprawcy, radzilabym zeby nie podpisywac ugody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Policja powinna być powiadomiona przez oddział ratunkowy, na który Pan z pewnością trafił. Jeśli nie doszło do powiadomienia, to należałoby to zrobić. Do zgłoszenia szkody potrzebuje Pan notatki policyjnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...