Jump to content
Forum Odszkodowania

Potrącenie przez samochód osobowy-uszkodzone kolano


ossi_cw
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Piszę do Was o poradę.

A więc 30.01.2013,około godziny 21.00,zostałem potrącony przez samochód osobowy.

Kierowca wycofywał samochód zaparkowany pod blokiem(na pewno nie jest to miejsce parkingowe-brak oznakowania), ja szedłem prawym poboczem drogi, a samochód który się cofał był po mojej lewej stronie czyli po drugiej stronie jezdni.

Szedłem z kolegą i widzieliśmy jak samochód wyjeżdża na drogę wykonując niepewnie ten manewr. Odwróciłem się w stronę znajomego i stwierdziłem żeby zejść z drogi bo nas stuknie i w tym momencie poczułem szarpnięcie oraz zauważyłem tylny zderzak na swoim lewym kolanie.

Szarpnięcie było spowodowane tym że znajomy chwycił mnie za kurtkę i szarpnął mnie w swoim kierunku, jak by tego nie zrobił dziś miałbym dwie nogi w gipsie.

Oczywiście kierowca się zatrzymał i okazało się że jest to młoda dziewczyna stwierdziła że nas widziała w lusterku w pierwszej fazie cofania, ale chcąc manewr powtórzyć już nas w lusterkach nie widziała i dała gaz no i wjechała we mnie.

Nie wzywaliśmy policji bo kolano zaczęło mi puchnąć i mówiłem tej pani jak będzie to tylko stłuczenie to niema sensu wzywać policję.Znajomy pomógł mi dojść do domu,ale stan mojego kolana się pogorszył, więc małżonka zawiozła mnie do szpitala i okazało się że jest szczelina złamania kłykcia bocznego lewej nogi.

Na następny dzień dzwoniłem do tej pani że jest jednak złamanie i musi napisać oświadczenie z przebiegiem zdarzenia do jej polisy oc.Jej ubezpieczyciel stwierdził że oświadczenie wystarczy

I teraz mam pytanie do Was czy ,jednak zgłosić ten fakt na policję i czy wystarczające jest oświadczenie jaki ta pani napisała cytat oświadczenia poniżej

 

Dnia 30.01.2013 o godz21:04 wycofując z parkingu na ul. ...... samochodem marki WV POLO o numerze rejestracyjnym........

nie zauważyłam stojącego przy parkingu pana ............. zamieszkałego przy ul. .............zderzakiem uderzyłam lekko w kolano.W wyniku zderzenia pan ........ doznał uszkodzenia nogi i udał się do szpitala celem zbadania.

numer polisy......

 

Teraz nie wiem czy takie oświadczenie jest wystarczające,co mi byście poradzili w tej sytuacji??

Czy faktycznie zgłosić na policję ,że było takie zdarzenie ,pierwszy raz mam z taką sytuacją doczynienia.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

oswiadczeniee wystarczy teraz prosze zbierac dokumentacje medyczna za zlamanie nogi nalezy sie od 20-35 tys z oc sprawcy, radzilabym zeby nie podpisywac ugody
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Policja powinna być powiadomiona przez oddział ratunkowy, na który Pan z pewnością trafił. Jeśli nie doszło do powiadomienia, to należałoby to zrobić. Do zgłoszenia szkody potrzebuje Pan notatki policyjnej.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...