Jump to content
Forum Odszkodowania

Nagminne bezkarne wyłudzanie OC ?


stefano
 Share

Recommended Posts

Witam, nie jestem zorientowany w temacie ubezpieczeń samochodowych , piszę by dowiedzieć się czy to możliwe by tak jawny proceder jak umówione stłuczki które dzieją się na moim osiedlu , pozostawał bezkarny tak długo.

 

Sprawa wygląda następująco, pan X kupuje samochód zachodniej drogiej marki, w ogólnym złym stanie technicznym więc jego cena jest niewygórowana. Podpisując umowę kupna sprzedaży ze sprzedającym, staje się włascicielem pojazdu i ma jakiś tam okres czasu na złożenie dokumentów by przepisać oc na siebie i dowód rejestracyjny, jeszcze tego samego dnia, lub następnego pan Y jadac swoim kupionym wczesniej specjalnie na podobnych zasadach maluchem lub innym seicento , uderza specjalnie na skrzyzowaniu w drogie auto pana X , panowie nie wzywają policji , spisują oświadczenia pan Y jest sprawcą i jako że pan X ma drogi dobry samochód za zwykle wbite drzwi i nadkole dostaje ponad 15 tys odszkodowania z oc nie wiadomo czyjego, bo pan Y z seicento rowniez mial tam okres czasu na przerejstrowanie na siebie oc i dowodu. Za 5tysi spokojnie naprawia rozbite drzwi i nadkole, reszte inwestuje w ogolny remont drogiego pojazdu i sprzedaje je pozniej duzo drozej niz kupił z zyskiem dla siebie. Mniej wiecej tak to wygląda, przynajmniej tak mowi co drugi sąsiad że jedna rodzinka u nas wręcz z tego żyje. Ubezpieczalnia daje się tak oszukiwać ? i podobno tego nie można udowodnić nigdzie a praktycznie co miesiac ma stłuczkę ktoś z tamtej rodziny co rusz innym dobrym autem. Komu można zgłosić ten proceder? jak to udowodnić? Później się dziwią że państwo biedne jak na każdym kroku oszusci i wyłudzacze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sprawa jest dość banalna - proponuję skierować zawiadomienie do prokuratury i opisać proceder. W zawiadomieniu należy podać dane sąsiada i jego rodziny oraz jeśli to możliwe również dane pojazdów, które służyły do przestępstwa. Tego rodzaju sprawy ścigane są z art. 298 kodeksu karnego § 1. Kto, w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia, powoduje zdarzenie będące podstawą do wypłaty takiego odszkodowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Nie podlega karze, kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie zapobiegł wypłacie odszkodowania.

lub 286 kodeksu karnego - tj. klasycznego oszustwa.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Kawałowski

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...