Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Złamana noga na drodze.


czolgista
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaparkowałem równolegle po prawej stronie jezdni, wysiadłem z auta i chciałem udać się na chodnik, niestety poślizgnąłem się tuż przed nim na pasie wyznaczonym do parkowania (był tam lód). W efekcie złamałem nogę (trójkostne złamanie podudzia), operacja śrubki itd.

 

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to droga należy do pewnej huty. Czy mam szansę na dostanie odszkodowania od ubezpieczyciela huty do której należy droga z tego tytułu? Wiem, że odszkodowanie jest przyznawane w razie poślizgnięcia się na chodniku, a jak to jest w tym przypadku który opisałem? Posiadam dokumentację zdjęciową. Reszta dokumentów jest do "wyciągnięcia" z dyspozytorni pogotowania itd.

 

Za odpowiedź dziękuję,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szansa na odszkodowanie jest za zlamanie nogi kwota wacha sie od 20-35 tys. dobrze jest miec tez zdjecie miejsca wypadku oraz swiadka bardzo chetnie pomoge moj nick to numer tel. jezeli ma pan pytania prosze pisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy największym dowodem wypadku w sytuacji ubiegania się od odszkodowania są zdjęcia? Zostały zrobione parę dni po wypadku (lodu prawie na nich nie widać, za to jest dużo soli w miejscu wypadku).

 

2. Czy protokół z dyspozytorni pogotowia (opisany sposób wypadku, miejsce itd. wstępnie ustalone obrażenia) w razie niejednoznaczności zdjęć nadal będzie silnym dowodem?

 

3. Czy istnieje różnica w ubieganiu się o odszkodowanie w trakcie lub po leczeniu? (jeśli chodzi o koszta leczenia to i tak nie mam paragonów - ale 100 zł przy takim przedziale odszkodowania 20-35 tys. to niewiele).

 

4. Czy ubieganie się o odszkodowanie po leczeniu (większy zasób dokumentacji lekarskiej - jakieś tam wpisy w kartę od ortopedy po kolejnych kontrolach) zwiększa szansę na przyznanie odszkodowania?

 

5. Czy podany przedział mam rozumieć tak, że 20 tys. jest za proste złamanie nogi i ta kwota rośnie wraz ze stopniem skomplikowania?

 

6. Czy do ubiegania się o odszkodowanie jest wymagana komisja lekarska czy historia przebytej choroby (wyciąg ze szpitala o obrażeniach, sposobie nastawienia, operacji itd)

 

Dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Podstawowe pytanie jest takie czy właściciel parkingu miał jakąkolwiek polisę OC. Jeśli nie, to pozostaje proces cywilny przeciwko właścicielowi parkingu. Tu trzeba znaleźć prawnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...