Jump to content
Forum Odszkodowania

Złamana noga na drodze.


czolgista
 Share

Recommended Posts

Witam, zaparkowałem równolegle po prawej stronie jezdni, wysiadłem z auta i chciałem udać się na chodnik, niestety poślizgnąłem się tuż przed nim na pasie wyznaczonym do parkowania (był tam lód). W efekcie złamałem nogę (trójkostne złamanie podudzia), operacja śrubki itd.

 

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to droga należy do pewnej huty. Czy mam szansę na dostanie odszkodowania od ubezpieczyciela huty do której należy droga z tego tytułu? Wiem, że odszkodowanie jest przyznawane w razie poślizgnięcia się na chodniku, a jak to jest w tym przypadku który opisałem? Posiadam dokumentację zdjęciową. Reszta dokumentów jest do "wyciągnięcia" z dyspozytorni pogotowania itd.

 

Za odpowiedź dziękuję,

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

szansa na odszkodowanie jest za zlamanie nogi kwota wacha sie od 20-35 tys. dobrze jest miec tez zdjecie miejsca wypadku oraz swiadka bardzo chetnie pomoge moj nick to numer tel. jezeli ma pan pytania prosze pisac
Link to comment
Share on other sites

1. Czy największym dowodem wypadku w sytuacji ubiegania się od odszkodowania są zdjęcia? Zostały zrobione parę dni po wypadku (lodu prawie na nich nie widać, za to jest dużo soli w miejscu wypadku).

 

2. Czy protokół z dyspozytorni pogotowia (opisany sposób wypadku, miejsce itd. wstępnie ustalone obrażenia) w razie niejednoznaczności zdjęć nadal będzie silnym dowodem?

 

3. Czy istnieje różnica w ubieganiu się o odszkodowanie w trakcie lub po leczeniu? (jeśli chodzi o koszta leczenia to i tak nie mam paragonów - ale 100 zł przy takim przedziale odszkodowania 20-35 tys. to niewiele).

 

4. Czy ubieganie się o odszkodowanie po leczeniu (większy zasób dokumentacji lekarskiej - jakieś tam wpisy w kartę od ortopedy po kolejnych kontrolach) zwiększa szansę na przyznanie odszkodowania?

 

5. Czy podany przedział mam rozumieć tak, że 20 tys. jest za proste złamanie nogi i ta kwota rośnie wraz ze stopniem skomplikowania?

 

6. Czy do ubiegania się o odszkodowanie jest wymagana komisja lekarska czy historia przebytej choroby (wyciąg ze szpitala o obrażeniach, sposobie nastawienia, operacji itd)

 

Dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Podstawowe pytanie jest takie czy właściciel parkingu miał jakąkolwiek polisę OC. Jeśli nie, to pozostaje proces cywilny przeciwko właścicielowi parkingu. Tu trzeba znaleźć prawnika.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...