Jump to content
Forum Odszkodowania

Problem ze zgłoszeniem szkody...


Recommended Posts

Tydzień temu w nocy z niedzieli na poniedziałek w mój samochód wjechał pijany kierowca, po wezwaniu policji niezgodził się na badanie alkomatem więc zabrano go na pogotowie na badanie krwi. Od policji niedostałem żadnej notatki ani informacji co z tym fantem mam zrobić tylko kazano ni się zgłosić na komisariat w celu uzyskania bliższych informacji. Sprawca w momencie wypadku nie posiadał własnych dokumentów ani dokumentów od samochodu w tym również OC. Na komendę następnego dnia dostarczył swoje prawo jazdy i dowód ale brak jest OC, po zapytaniu policjantów w jaki sposób mam uzyskać odszkodowanie odpowiedzieli że muszę czekać i może to potrwać nawet do 2 miesięcy bo sprawca "prawdopodobnie był pijany " a oni musza czekać na wyniki badania krwi po których dopiero zdecyduj czy będa sprawę kierować do prokuratury czy nie.

Na prośbę podania jego dokładnych danych zasłaniaj się ochronadanych osobowych i jedyne co wiem o sprawcy to jego Imię i Nazwisko oraz nr.rej. wraku ( praktycznie nie do wyremontowania.) Czy może mi ktoś poradzić co mam robić ponieważ chciałbym naprawić swój samochód. Gdzie mam zgłosić szkodę?

Link to comment
Share on other sites

W tej sprawie proponuje być cierpliwym, ale jednocześnie złożyć pismo do komendy policji, w której toczy się postępowanie w sprawie zdarzenia, o podanie danych sprawcy wypadku, a przede wszystkim czy był ubezpieczony w zakresie OC. Policja, wbrew temu co Panu powiedziano, nie może odmówić wydania Panu zaświadczenia o tym wypadku, gdyż posiada Pan tzw. interes prawny. Okoliczność trzeźwości lub nietrzeźwości sprawcy nie jest powodem do nie udostępnienia informacji. Aby sprawa mogła być dalej dobrze prowadzona powinien Pan zdobyć te informacje. Jeżeli jednak posiada Pan co najmniej adres rejestracyjny samochodu sprawcy oraz jego nazwisko i imię to możliwe jest ustalenie właściwego zakładu ubezpieczeń za pośrednictwem specjalnego organu. W obecnej sytuacji istotne jest czy pojazd sprawy posiadał ważne ubezpieczenie OC oraz w którym z towarzystw - tej informacji powinien Pan żądać.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam

Nie wiem czy wiesz, że za szkodę możesz uzyskać odszkodowanie z Funduszu Gwarancyjnego. Nie jest dla ciebie istotne czy sprawca miał dokumenty czy nie, był pijany czy nie! To sprawa organów ścigania! Ty musisz dopilnować aby wyrok sądu lub orzeczenie o umorzeniu postępowania trafił w Twoje ręce. Policja nie jest od orzekania czy za dwa czy trzy miesiące, to nie ich sprawa. Ich obowiązkiem jest skierować sprawę do prokuratury, więcej nie mają nic do powiedzenia. Dopilnuj tego! Potem wystąpisz do jakiegokolwiek TU o wypłatę odszkodowania. I muszą Ci to uwzględnić!

Link to comment
Share on other sites

Akurat w tym przypadku wystąpienie do Funduszu Gwarancyjne tylko przedłuży całe postępowanie, choć samo w sobie nie jest pozbawione sensu. Jak wcześniej napisałem, powinien Pan otrzymać informację z Policji co najmniej o numerach rejestracyjnych pojazdu, a następnie o zakładzie ubezpieczeń, w którym był ubezpieczony. Takie postępowanie umożliwi Pan szybsze zakończenie postępowania.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...