Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uszkodzenie auta w dziurze problem z PZU


Rekomendowane odpowiedzi

Około miesiąca temu wjechałem w zalaną dziurę w jezdni autem typu suv uszkodziłem przy tym przednie i tylne zawieszenie . Policja odmówiła przyjechania na miejsce składając na SM a SM pracuje 8-16. SM i UM potwierdzili szkodę przyjmując odpowiedzialność PZU odmówiło odszkodowania stwierdzając iż dziura jest mniejsza niż rozstaw osi auta. Szkoda likwidowana była najpierw z AC i rzeczoznawca wyceniła na ponad 2000zł po czym przekształcono szkodę na likwidacje z OCM sprawcy i nie uznano żadnego elementu. posiadam faktury zakupu części miesiąc wcześnie . A według rzeczoznawcy po 4 tygodniowym kursie sam je dorobiłem albo padły ze starości. Co robić szukam firmy która zajmie sie sprawą . Pozostałem z fakturami do zapłacenia za oględziny i wynajęty pojazd poniosłem straty w firmie i odnowił się uraz kręgosłupa z poprzedniego wypadku . PZU zamknęło sprawę na dwa dni przed 3 oględzinami zaplanownanymi w ASO Forda w obecności pracownika przeszkolonego w danym modelu i odwołało oględziny.

PZU odmówiło odszkodowania ze względu iż dziura jest mniejsza niż rozstaw kół przednich . Oględziny odbyły się jak dziura już była zasypana i w rzeczywistości u już jest uszkodzenie w które auto wjeżdża obydwoma kołami . Co robić? Auto było serwisowane w Aso przed zakupem go przeze mnie .Wartość pojazdu PZU zaniżyło nie biorąc pod uwagę wartości zakupu i dodatkowych instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMC wrote:
SM i UM potwierdzili szkodę przyjmując odpowiedzialność.
W jaki sposób?
SMC wrote:
PZU odmówiło odszkodowania stwierdzając iż dziura jest mniejsza niż rozstaw osi auta.
SMC wrote:
PZU odmówiło odszkodowania ze względu iż dziura jest mniejsza niż rozstaw kół przednich.
...?
SMC wrote:
Oględziny odbyły się jak dziura już była zasypana i w rzeczywistości u już jest uszkodzenie w które auto wjeżdża obydwoma kołami ..
Którymi - bocznymi, czy kołami jednej osi?
SMC wrote:
Wartość pojazdu PZU zaniżyło nie biorąc pod uwagę wartości zakupu i dodatkowych instalacji.
A co to ma do rzeczy przy wycenie uszkodzenia zawieszenia?

Niestety dużo słów a mało treści...
Jakie były uszkodzenia pojazdu i jakie jest Twoje pytanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...