Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie: złamanie kostki bocznej z uszkodzeniem więzadła trójgr.


andrzej90
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam 23 lata, jestem studentem Politechniki Białostockiej oraz członkiem klubu AZS. Uprawiam sport od wielu lat.

W zeszłym roku 2012 w maju, tydzień przed Akademickimi Mistrzostwami Polski spotkał mnie nieszczęśliwy wypadek a mianowicie poślizgnąłem się na schodach w akademiku. Z miejsca wypadku zabrała mnie karetka. W szpitalu w Białymstoku okazało się ze kontuzja jest bardzo poważna. Na noge założono gips i wysłano mnie na operacje za kilka dni. Ja jednak wolałem miec operacje w innym szpitalu w mojej miejscowosci gdzie zgłosiłem sie po kilku dniach od zdazenia. Stwierdzono ZŁAMANIE KOSTKI BOCZNEJ PRAWEJ Z USZKODZENIEM WIĘZADŁA TRÓJGRANIASTEGO. Przeprowodzono operacje pierwsza - zespolenie kostki bocznej drutem "K" oraz szew więzadła trójgraniastego, po 5 dniach operacja druga - zespolenie kostki bocznej płytą LCP. Łącznie w szpitalu leżałem 8 dni. Unieruchomiono mi noge na 6 tygodni w gipsie, potem kolejne 6 tygodni nosiłem but ortopedyczny i chodziłem o kulach. Kolejne tygodnie również kulałem.

Jestem ubezpieczony na zasadzie: dziecko pracownika szpitala ( nie wiem o co w tym chodzi )

Chciałem sie zapytac gdzie składac wnioski o odszkodowanie? i jak ma to wszystko wygladac, co mam zrobic dokładnie ? bo szczerze nie mam pojecia...

Jakiej kwoty moge sie spodziewac w moim przypadku?

Czy uwzglednione bedzie to ze przez kontuzje miałem ponad pół roku przerwy w treningach i kompletnie straciłem forme... noga nadal mnie boli i nie jest do konca sprawna...

Gdyby nie kontuzja byłbym mistrzem polski ( moja druzyna zajela 1 miejsce na mistrzostwach) za co pozniej dostawałbym przez rok stypendium rektora(600 zl miesiac), czy da sie to tez uwzglednic?

Cały czas mam w nodze ta płytke tytanowa i 8 śrub w kosci co mi strasznie przeszkadza...

Na wakacjach bede miał kolejna operacje - wyjecie tej płytki, a z tym sie chyba wiąze tez pobyt w szpitalu i kolejne dni na kulach. czy to tez mozna uwzglednic??

Bardzo prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Polisy typu NNW nie uwzględnią strat materialnych a jedynie zrekompensują doznany uszczerbek na zdrowiu. Co do poślizgnięcia w akademiku to należy ustalić czy wypadek spowodowany był mokrą nawierzchnią, złym stanem podłogi/schodów czy może poprostu źle Pan stanął. Jeżeli ustali Pan odpowiedzialność akademika za wypadek i będzie on posiadał polisę OC to zakres roszczeń będzie o wiele szerszy.
Link to comment
Share on other sites

mam świadków na to ze podłoga była mokra i sie na niej poślizgnąłem, jakiej kwoty moge sie spodziewac z takim ubezpieczeniem?

jak i gdizie mam złozyc papiery?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli udowodnisz, że podłoga była mokra z winy właściela obiektu, np. została dopiero umyta i niezabezpieczona w odpowiedni sposób to możemy porozmawiać o ewentualnych kwotach.
Link to comment
Share on other sites

musisz miec swiadków oczywiście wszystkie dokumenty medyczne jezeli chodzi o kwote to mozna zacząć od 25 tys plus oczywiście inne straty takie jak to stypendium, jezeli podloga byla mokra i niezabezpieczona to o odszkodowanie musisz sie ubiegac od osób za to odpowiedzialnych
Link to comment
Share on other sites

udowodnic udowodnie....kamer tam zadnych nie ma ale mam 3 swiadkow ze podłoga była mokra... to chyba wystarczy...?

25tys?? to jakies zarty chyba...

dalej nie wiem co mam zrobic? mam zajsc do akademika i powiedziec zeby mi pieniadze oddawali??? no chyba nie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...