Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uraz w przedszkolu proszę o pomoc


izadem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój 5 letni syn uległ wypadkowi w przedszkolu na placu zabaw gdzie nie wiem w jakim celu były pieńki z drzewa przy drabinkach dla dzieci . Na wskutek niedopatrzenia i nie zabezpieczenia placu zabaw syn uderzył nosem w słupek od drabinki i miał złamany nos który był operacyjnie pod narkozą nastawiany. Kto ponosi odpowiedzialność za wypadek i czy należy mi się odszkodowanie z ZUS gdzie tego dnia byłam pierwszy dzień w pracy, i jakie kroki prawne mogę podjąć w tej sprawie.? Proszę o pomoc.!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety za różnego typu zdarzenia losowe, wypadki ZUS nie odpowiada, chyba że są to trwałe uszczerbki na zdrowiu i można się starać o jakieś świadczenie z ZUSu. W sprawie wypadku synka odpowiada przedszkole-nie zabezpieczone pieńki z drzewa, nie odpowiednia opieka, narażenie zdrowia, nawet życia. Ważne są zdjęcia z miejsca wypadku, jak pieńki są ustawione, w jaki sposób zagrażają, Warto pomyśleć o pomocy kancelarii odszkodowawczej która zajmie się tą sprawą bo zapewne zarząd przedszkola będzie się bronić przed odpowiedzialnością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą.Wiem o zdjęciu z placu zabaw dowiedziałam się dużo później , ale byłam w takim stresie że nie pomyślałam o tym ale plac zabaw widziało parę osób z mojego otoczenia czy to może pomóc. I czy jest możliwość zgłoszenia tego do prokuratury , czy raczej nie mam szans . bo gdzieś wyczytałam że na takie zachowanie opiekunów jest paragraf? Zdaję sobie sprawę że gdyby coś takiego przydarzyło się dziecku pod moją opieka to prokuraturę miałabym na głowie od ręki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...