Jump to content
Forum Odszkodowania

Uraz w przedszkolu proszę o pomoc


izadem
 Share

Recommended Posts

Witam mój 5 letni syn uległ wypadkowi w przedszkolu na placu zabaw gdzie nie wiem w jakim celu były pieńki z drzewa przy drabinkach dla dzieci . Na wskutek niedopatrzenia i nie zabezpieczenia placu zabaw syn uderzył nosem w słupek od drabinki i miał złamany nos który był operacyjnie pod narkozą nastawiany. Kto ponosi odpowiedzialność za wypadek i czy należy mi się odszkodowanie z ZUS gdzie tego dnia byłam pierwszy dzień w pracy, i jakie kroki prawne mogę podjąć w tej sprawie.? Proszę o pomoc.!!!
Link to comment
Share on other sites

Witam, niestety za różnego typu zdarzenia losowe, wypadki ZUS nie odpowiada, chyba że są to trwałe uszczerbki na zdrowiu i można się starać o jakieś świadczenie z ZUSu. W sprawie wypadku synka odpowiada przedszkole-nie zabezpieczone pieńki z drzewa, nie odpowiednia opieka, narażenie zdrowia, nawet życia. Ważne są zdjęcia z miejsca wypadku, jak pieńki są ustawione, w jaki sposób zagrażają, Warto pomyśleć o pomocy kancelarii odszkodowawczej która zajmie się tą sprawą bo zapewne zarząd przedszkola będzie się bronić przed odpowiedzialnością.
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą.Wiem o zdjęciu z placu zabaw dowiedziałam się dużo później , ale byłam w takim stresie że nie pomyślałam o tym ale plac zabaw widziało parę osób z mojego otoczenia czy to może pomóc. I czy jest możliwość zgłoszenia tego do prokuratury , czy raczej nie mam szans . bo gdzieś wyczytałam że na takie zachowanie opiekunów jest paragraf? Zdaję sobie sprawę że gdyby coś takiego przydarzyło się dziecku pod moją opieka to prokuraturę miałabym na głowie od ręki.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...