Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek pzy pracy


leon323
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Uległem wypadkowi w pracy straciłem wzrok na jedno oko. Pracowałem przy ociepleniu nakladałem tynk na bazie wapna tzw(mineralny) z wyśokosci spadło mi prosto w oko. BHPowiec uznał to jako wypadek przy pracy protokuł został zpisany tylko w 5punkcie gdzie mowa o przestrzegoniu przepisów bhp przez pracownika wpisano mi BRAK OKULARÓW OCHRONNYCH pytanie, czy zus ma podstawę do niewypłacenia mi jednorazowego odszkodowania proszę o POMOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon323 wrote:
witam. Uległem wypadkowi w pracy straciłem wzrok na jedno oko. Pracowałem przy ociepleniu nakladałem tynk na bazie wapna tzw(mineralny) z wyśokosci spadło mi prosto w oko. BHPowiec uznał to jako wypadek przy pracy protokuł został zpisany tylko w 5punkcie gdzie mowa o przestrzegoniu przepisów bhp przez pracownika wpisano mi BRAK OKULARÓW OCHRONNYCH pytanie, czy zus ma podstawę do niewypłacenia mi jednorazowego odszkodowania proszę o POMOC
ZUS może odmówić wypłaty jezdnorazowego odszkodowania jeśli wyłączną przyczyną wypadku było udowodnione naruszenie przez pracownika przepisów dotyczacych ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub w skutek rażącego niedbalstwa. Świadczenie nie przysługuje również w przypadku pracownika, który będąc w stanie nietrzeźwości / pod wpływem środków odurzających / substancji psychotropowych przyczynił się w znacznym stopniu do powstania wypadku.

Z opisu wynika, że nie powinno być problemu z wypłatą świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego. Poza tym może okazać się, że istnieje odpowiedzialność cywilna za szkodę jakiej Pan doznał, jeśli jest podmiot odpowiadzialny za wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...