Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odwołanie od wyceny MTU


Adilbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę do was z takim zapytaniem.

 

Jakiś czas temu miałem kolizję w której byłem poszkodowany.. Renault Laguna 1.9 dCi Authentique 2003r.

zdjęcia:(usunąć spację)

voila .pl/346/t3kg4

 

 

No i dalej, szkoda została zgłoszona telefonicznie, na następny dzień otrzymałem telefon od "likwidatora szkód" który miał zaproponować jakąś kwotę bez ciągnięcia do tego rzeczoznawcy.(mowa była o szkodzie do 1500) Pan po usłyszeniu jakie elementy zostały uszkodzone stwierdził że nie mamy o czym rozmawiać bo nie zaproponuje mi on satysfakcjonującej kwoty. No ok, był to piątek, wieczorem dzwoni rzeczoznawca że przyjedzie w poniedziałek. Po przyjeździe rzeczoznawca zostawił mi protokół szkody w którym zaznaczył: Dodatkowe informacje o wyposażeniu: Felgi aluminiowe 16 z ogumieniem. (doczytałem w internecie, nie wiem ile w tym prawdy ze powinno do dodać około 2000zł do wartości samochodu.)

 

Elementy uszkodzone...... które zakwalifikowano:

Wymiana:

Błotnik,

Fartuch przeciwbłotny kpl,

Drzwi przednie (nieuzbrojone)

Listwa boczna ochronna drzwi przednich,

Listwa ochronna drzwi tylnych.

 

Naprawa:

Poszycie drzwi tylnych, [rbg]0,30 (nie mam pojęcia co to)

Błotnik tylny [rbg]1,00

 

Lakierowanie:

Błotnik przedni kompletny,

drzwi przednie, kompletne,

drzwi tylne kompletne

blotnik tylny

felga

 

Zaznaczono również ramkę "Naprawa może być ekonomicznie nieuzasadniona"

 

Dzisiaj przeglądając maila znalazłem wiadomość od MTU z 08.05.2013 i właśnie tutaj zaczynają się komplikacje.

Pierwsze pismo o nazwie Wycena: z wyceną szkód nie ma nic wspólnego. Ale dowiaduję się tam że auto warte wg eurotax 10700 (baza danych 04.2013) minus jakieś tam korekty co daje wartość auta 9400.

I tutaj mam pierwsze zapytanie, mianowicie "KOREKTA WYPOSAŻENIA DEALERSKIEGO" - 170zł

No właśnie moim zdaniem to już śmiech na sali, w tej ramce wymieniono:

Felgi aluminiowe 16 z ogumieniem- sprzedaż 80pln

Lakier metalik- sprzedaż 70pln

światła przeciwmgielne- sprzedaż 20pln

Moim zdaniem wyposażenie warte 2500pln

 

A teraz to ciekawsze pismo pt. "Decyzja"

 

Szkoda została uznana za całkowitą z uwagi na ekonomiczną nieopłacalność naprawy.

Kwoty podane mi w mailu:

wartość rynkowa 9400,00zł brutto

wartość pozostałości 7300,00zł brutto

należne odszkodowanie 2100,00zł brutto

 

I tu mam kilka kolejnych pytań o których doczytałem co nie co, ale nie bardzo wiem jak to odbierać

 

1. Temat wartości wraku, podobno mogę zgodzić się z wyceną i przyjąć to odszkodowanie ale mam prawo wymagać od ubezpieczyciela zabrania "wraku" na jego koszt i zwrócenie mi wartości "wraku"??

2. Temat alufelg o których pisałem, wg tego co znalazłem w necie to dodają one ok 2000zł do wartości, w wycenie rzeczoznawcy 80zł.?

3. Według mnie ta wycena jest stanowczo zaniżona. Przykład:

Malowanie jednego elementu w profesjonalnym serwisie to koszt powiedzmy 300-400zl co przy moich 5 elementach do malowania już daje prawie 2000zł, a gdzie nowe drzwi i elementy+ naprawa 2 kolejnych.

 

Ja oczekuję odszkodowania w wysokości około 5000zł i myślę że nie jest to wygórowana cena jak za tego typu naprawę np w lublinie u Nazaruka.

4.Doczytałem także że szkoda całkowita pojazdu jest wtedy jeśli naprawa przekroczy 60-80% wartości rynkowej auta?

W moim przypadku wartość to 9400 a naprawa 2100 a to nawet nie jest 25% od wartości samochodu, wnosić o wypłacenie przynajmniej 60% wartości auta jeśli szkoda została uznana za całkowitą? (nieopłacalną)

5. Co polecacie: Odwoływać się od tej decyzji mailowo? Dzwonić do nich i próbować ich troszeczkę "zastraszyć" serwisem? Czy też powołać swojego rzeczoznawcę i od razu składać wniosek do sądu? Nigdy nie miałem jeszcze takiej sytuacji dlatego z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Proszę napisać , czy był Pan poszkodowany w tym wypadku( czy miał Pan np. kołnierz lub jakiś inny uraz w wypadku) .

Najlepiej poproszę o kontakt na adres mail podany poniżej bo wydaje mi się że dało by radę wywalczyć coś wiecej od ubezpieczyciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

proszę o przesłanie kosztorysu ubezpieczeniowego na xxx Po zapoznaniu się z wyceną ubezpieczeniową, będzie można coś doradzić. Jeśli kosztorys został zaniżony i zdecyduje się Pan na jego poprawienie (niezależna wycena) to wniosek odwoławczy przygotujemy gratis.

W przypadku pytań proszę o kontakt pod nr tel xxx

xxx

xxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...