Jump to content
Forum Odszkodowania

Audi A3 - szkoda całkowita


Recommended Posts

witam,

 

Jestem poszkodowany w wypadku , dostałem w tył , na miejscu była policja i ukarała mandatem sprawce. Auto odholowałem do warsztatu bo juz nie odpalało. W warsztacie po podpieciu do komputera okazalo sie ze jest blad w komputerze silnika.

Byc moze dlatego nie odpala. Likwidator nie wpisal tego do protokolu szkody - brak wzmianki o uszkodzeniu silnika.

Dostałem jednak pismo od TU ze oszacowali szkode calkowita a kwote wyplacana zanizyli. Wartosc wstepna auta przed szkoda podali jako 9,4tys. - nei wpisali tempomatu i innego zawieszenia.

Wystawilem pare dni temu ogloszenia w internecie na rozbitka w cenie kup teraz ok 5tys . ale nikt nie chce kupic jak na razie.

Mechanik zrobil kosztorys na czesciach uzywanych i wyszlo mu : 18tys na orginalach, 14tys na zamiennikach, co jak widac przekracza koszt.

 

Czy TU powinno mi pomoc w sprzedazy rozbitka ? Czy powinni wpisac w protokole o uszkodzeniu silnika ? Zlecilem im poprawe tego protokolu ale jeszcze nie mam odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Proszę o kontakt w celu sprawdzenia wyceny po szkodzie całkowitej. Ubezpieczyciel może- o ile wyrazi pan zgodę- sprzedać pozostałość po szkodzie całkowitej ale za cenę za jaką uda mu się sprzedać.. Może pan też sprzedać tę pozostałość samemu.

Służymy pomocą przy dochodzeniu odszkodowania za uszkodzone auto.

Link to comment
Share on other sites

Ubezpieczyciel nigdy nie może sprzedać wraku, bowiem nigdy nie będzie on jego własnością. Może jedynie (i na żądanie poszkodowanego - powinien) wskazać potencjalnego nabywcę.
Link to comment
Share on other sites

Koniecznym jest ustalenie czy rzeczywiście zachodzi w danym przypadku szkoda całkowita. Należy zweryfikować proporcje wartość pojazdu / kosztów naprawy. Ze szkodą całkowitą przy OC mamy do czynienia wówczas, gdy koszty naprawy przewyższają wartość pojazdu. Ubezpieczalnie często manipulują powyższymi proporcjami celem doprowadzenia do zaistnienia szkody całkowitej.

 

Pozdrawiam

xxx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...