Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Audi A3 - szkoda całkowita


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Jestem poszkodowany w wypadku , dostałem w tył , na miejscu była policja i ukarała mandatem sprawce. Auto odholowałem do warsztatu bo juz nie odpalało. W warsztacie po podpieciu do komputera okazalo sie ze jest blad w komputerze silnika.

Byc moze dlatego nie odpala. Likwidator nie wpisal tego do protokolu szkody - brak wzmianki o uszkodzeniu silnika.

Dostałem jednak pismo od TU ze oszacowali szkode calkowita a kwote wyplacana zanizyli. Wartosc wstepna auta przed szkoda podali jako 9,4tys. - nei wpisali tempomatu i innego zawieszenia.

Wystawilem pare dni temu ogloszenia w internecie na rozbitka w cenie kup teraz ok 5tys . ale nikt nie chce kupic jak na razie.

Mechanik zrobil kosztorys na czesciach uzywanych i wyszlo mu : 18tys na orginalach, 14tys na zamiennikach, co jak widac przekracza koszt.

 

Czy TU powinno mi pomoc w sprzedazy rozbitka ? Czy powinni wpisac w protokole o uszkodzeniu silnika ? Zlecilem im poprawe tego protokolu ale jeszcze nie mam odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o kontakt w celu sprawdzenia wyceny po szkodzie całkowitej. Ubezpieczyciel może- o ile wyrazi pan zgodę- sprzedać pozostałość po szkodzie całkowitej ale za cenę za jaką uda mu się sprzedać.. Może pan też sprzedać tę pozostałość samemu.

Służymy pomocą przy dochodzeniu odszkodowania za uszkodzone auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznym jest ustalenie czy rzeczywiście zachodzi w danym przypadku szkoda całkowita. Należy zweryfikować proporcje wartość pojazdu / kosztów naprawy. Ze szkodą całkowitą przy OC mamy do czynienia wówczas, gdy koszty naprawy przewyższają wartość pojazdu. Ubezpieczalnie często manipulują powyższymi proporcjami celem doprowadzenia do zaistnienia szkody całkowitej.

 

Pozdrawiam

xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...