Jump to content
Forum Odszkodowania

szkoda całkowita - płatnik VAT


kotniedobry
 Share

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuje informacja jak powinny być rozliczane szkody całkowite na pojeździe należącym do płatnika VAT. (pojazd w środkach trwałych firmy)

Podaje formy rozliczenia jakie zobowiązany jestem przez pracodawcę stosować.

 

1) Vat odliczony częściowo – samochód osobowy

Wartość pojazdu – netto ( - 60% VAT)

Wartość pozostałości – brutto

Różnica – do wypłaty

 

2) Vat odliczony w całości

Wartość pojazdu – netto

Wartość pozostałości – brutto (w przypadku wskazania poszkodowanemu firmy zainteresowanej kupnem wraku)

Różnica – do wypłaty

 

 

Czy powyższy sposób rozliczenia szkód jest prawidłowy. Tzn czy w takim rozliczeniu można odejmować kwoty brutto od kwot netto ?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...