kotniedobry Posted July 26, 2013 Share Posted July 26, 2013 Witam,Potrzebuje informacja jak powinny być rozliczane szkody całkowite na pojeździe należącym do płatnika VAT. (pojazd w środkach trwałych firmy)Podaje formy rozliczenia jakie zobowiązany jestem przez pracodawcę stosować. 1) Vat odliczony częściowo – samochód osobowyWartość pojazdu – netto ( - 60% VAT)Wartość pozostałości – bruttoRóżnica – do wypłaty 2) Vat odliczony w całościWartość pojazdu – nettoWartość pozostałości – brutto (w przypadku wskazania poszkodowanemu firmy zainteresowanej kupnem wraku)Różnica – do wypłaty Czy powyższy sposób rozliczenia szkód jest prawidłowy. Tzn czy w takim rozliczeniu można odejmować kwoty brutto od kwot netto ? Pozdrawiam Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Sign In Now